1:72 LM Resin Soko g-2 galeb

Previous topic - Next topic

dragan_mig31

Maketa manje vise uradjena iz kutije.Uradio sam far u nosu,mitraljeze od medicinske igle, dodao pilot iz viskova.Isekao vakuform kabinu da bi maketu prikazao ovako.Farbanje tamija i mm.Lakovi gunze.
















JAFO

#1
Lepo si ti ovo napravio, standardno, u tvom stilu , izvukao maksimum iz date makete, koja iskreno, kao da je iz Hasegawine EGG PLANE SERIJE...


Al to je  što je, trenutno-only game in town.
Kad je AirCast ugasio proizvodnju te makete.

VladimirBrankovic

Fino ovo izgleda, nema šta..... Uprkos tome što razumem motivaciju ljudi da dohvate rezinske makete aviona (koji samo u rezinu i postoje...) u ruke, mene bi opterećivale silne rupice po površini, nekonzistentni detalji, poteškoće u sklapanju, diskutabilne proporcije.... Još porodiš mečku dok ih sklopliš hahaha

dragan_mig31

#3
Tako je drugari.LM G-2 je nazalost karikatura.Ali posto kako JAFO kaze to je trentno jedina maketa koja je dostupna jednostavno to je to.Ko hoce G-2 a nije na vreme kupio aircast mora da se zadovolji sa ovim krsem.

@Vladimir brankovic sto se rupice ticu kao i ovo sto si nabrojao.Ima nas koji smo dovoljno iskusni pa smo u mogucnosti da uradim rezinske makete zato i to radimo.A to nije nikakva specijalna sposobnost nego jednostavno iskustvo u ovom hobiju.90% rupe sam uspeo da popunim ali jednostavno je nemoguce da se sve te rupe koje su nastale prilikom livanja srede.kad sredis 10 rupe pojave se 50 nove.I to tako ide u nedogled.Imam i LM j21 i taj je jos gori sto se rupice ticu.Neznam kako cu to da sredim kad budem krenuo da radim.

Zato nadam se da ce Dule(Aircast) restartirati proizvodnju ove makete posto ta maketa u odnosu na ovu je bukvalno kao da se porede tamiya i KP.

VladimirBrankovic

Naravno... jbg, to nije kritika na tvoj racun vec na rezinske modele... mada ima tu dosta i do zivaca.... Ja za te stvari ne bih imao zivce... jbg, devojka, faks, drustvo, SVETSKO PRVENSTVO  :mjetal ne moze sve

dragan_mig31

Ma kakva kritika daleko od toga razumemocse.ali jbg ako hoces domace mlaznjake jedini izbor su rezinske makete

najjaci

Quote from: JAFO on 21-11-2022, 10:36:57
... koja iskreno, kao da je iz Hasegawine EGG PLANE SERIJE...

Ha ha... znaci nisam jedini kome je ovo bila prva asocijacia  :hahaha
Na prvi pogled mi je delovalo kao neki buco jos kad sam video prvu fotku na kojoj su se lepo alajnovali(sto bi rekli ovi moji starosrbi) kljun i vrh rezervoara pomislih da je neka greska jer kad se pogleda kroz polu zatvorene oci ili iz daljine po silueti vise lici na Buccaneer-a nego li na Galeba.


Steta, fin i prepoznatljiv rad ali "odlivak" im je u off-u
Tko vrjedi leti, tko leti vrjedi tko ne leti ne vrjedi

Tomcat

S obzirom sta je u pitanju, ovde ne moze biti zamerki
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

Profa

Quote from: JAFO on 21-11-2022, 10:36:57
Kad su LiftHere i AirCast ugasili proizvodnju te makete.

Koliko znam, kad bi bilo dovoljno interesovanja, ponovo bi bila "pokrenuta proizvodnja" - za 10 komada se ne isplati praviti novi kalup...
Bogu fala što sam Lala! :)

anki

Mislim da bese oko 20 komada minimum. Drugim recima ako ima neko/neki da naruci/naruce ovu kolicinu mislim da bi proizvodjac usao u izradu. E sad to nije ni mnogo ali ako krenes da skupljas narudzbinu shvatis zasto proizvodjaci nece da udju u proizvodnju. Pre nekoliko godina sam nedeljama skupljao ekipu da narucimo petnaestak komada. Jedva se skupismo. Od tada kapa dole svima koji proizvode YU / exYU teme jer je povratak investicije izuzetno mukotrpan a o zaradi da ne pricamo. Drugim recima sto bi to pokusavali.

voja

Može i ovako, kao Aranđel Mihić u ovoj emisiji.
Sitne komadiće alu folije pa čukati i ukrajati limove u 1/72 i eto makete G-2.

https://youtu.be/4HX91a6a3UQ

.

.

Warhawk

Quote from: anki on 23-11-2022, 03:20:08
Od tada kapa dole svima koji proizvode YU / exYU teme jer je povratak investicije izuzetno mukotrpan a o zaradi da ne pricamo. Drugim recima sto bi to pokusavali.

Pogotovo kod nas, gde recimo od 50-ak tih "100%-sigurno-uzimam-samo-napravi" inicijalno zainteresovanih - njih 20 posle izrade kalupa i makete bude u fazonu "E, aj' daš mi za dž na recenziju. Imaš onda reklamu na mom forumu od 6 članova - 2 aktivna BAJO MOJ!"
A preostalih pola odustane, jer "Muuu, skuuupo!" ::)
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

dragan_mig31

Nije samo to.Nego ljudi kad nema uvek kukaju a kad ima onda ne kupuju.Tako je bilo sa YUMO g-4,tako je i sa ove rezince tako je i sa dekale i sve ostalo povezano sa yu/post yu tematike.

mutayu

Evo ja primam rezervacije u pretplati i pokrecem pregovore sa proizvodjacima rezinskih maketa.
Iznos rezervacije je 30EUR i vraca se u potpunosti u slucaju da se proizvodnja ne pokrene u dogovorenom roku. Pri realizovanom dogovoru placa se eventualni ostatak do pune cene (ako ga bude). Ako odustanete od kupovine ,iz bilo kog razloga, iznos se ne vraca. Rok za rezervacije je ogranicen a ako do isteka roka ne bude dovoljno rezervacija novac se vraca.  ;D