Italeri 1/72 Grumman F-14A

Previous topic - Next topic

Scaling Slav

Generalno nisam nesto ni hteo da pravim americke avione u pocetku, ali, tokom leta se u zvezdi davao originalni Top Gun koji nikad nisam gledao, pa sam resio da odem, i eto, odma posle toga sam nasao kod nas i Italerijevu maketu F14A vs A-4F, (ovaj drugi je u kutiji jos uvek). Kao maketa, nije mi se svidela uopste, mislim da cak i za mene kao pocetnika ima jako malo detalja, pa sam ja neke dodavao kako sam bio u mogucnosti, a izdignute panel linije mi svakako nisu pomogle kad sam morao da smirglam nesto. Uz to sam jednom kupio pogresnu boju (za raniju seriju), ofarbao i video da se nesto ne poklapa pa sam preko toga farbao sam light i dark ghost grey (valleho). Imena i callsign-s sam zalepio malo na pogresno mesto, to sam skontao cim sam to odradio, delimicno je krivo uputstvo, od tad gledam samo prave slike. Koliko sam problema imao jos je i dobro ispala.





boom.boom

Nije los pokusaj a da ne pominjem za prve pokusaje... Sve ovo samo mnogo suptilnije, shodnije razmeri... i vec ce biti velika razlika. Samo napred  :mjetal
"Nije važno šta se radi, vazno je da se preteruje pa će negde već da izbije!"....Miksi-"GYM-Š"

Scaling Slav

Jeste, slazem se, nisam nikako mogao lepo da izbalansiram, ili je bilo mnogo ili premalo. Hvala na savetu :D

boom.boom

Na pocetku, posebno kada je avijacija u pitanju, bolje je biti obazriviji, suptilan... no preterati sa ostarivanjem modela.
"Nije važno šta se radi, vazno je da se preteruje pa će negde već da izbije!"....Miksi-"GYM-Š"

Janjic

#4
A koliko si samo iskustva na ovoj jednoj pokupio  ;)
Citat:
..od tad gledam samo prave slike.

Ako ima fotka mašine koje praviš, ljepota, nema bolje opcije!

Ovaj forum baš ima ljudi koji znaju, tako da pitaj bez razmišljanja!

Što napisa Boki, polako pa će od ružnog pačeta labud da poleti  ;)

Lp!
凸(¬‿¬)凸


Scaling Slav

@Janjic jeste, generalno dosta iskustva skupljam sa svakom, obično zbog gomile grešaka koje napravim hahah al to je normalno, generalno za bilo šta, al pogotovo za ovakav hobi. Kad budem imao neke nedoumice (a biće ih) sigurno ću vas pitati. @dragan_mig31 hvala još jednom

viper

Ovo si odlično uradio.

Inače tomcati su i tako prljavi i zamazani i dobro si to uradio.
Ovaj što je korišten za film je zaista bio gotovo isto tako zamazan i istrošen.
Svaka čast , pogotovo jer je taj italeri veoma loša maketa.

Scaling Slav

Hvala puno @viper.
I jeste, ovi za film su bili baš prljavi, a slika nije bilo previše, čak sam gledao i neke scene iz filma, al ono film je iz 80ih, fulhd ili imax kamera je misaona imenica bila tad :D
Drago mi je da znaš kakva je muka Italeri, ne znam dal to važi za sve njihove al skoro sam sklopio i njihov sr-71 (uskoro ću ga predstaviti) i baš sam se namučio sa rupetinama.

flanker

#9
Odličan!!! Svaka čast.

Da dodam da je nos makete malo manji nego što bi trebalo, a paneli bi trebalo da se urežu. Sad, koga mrzi, koga ne mrzi.
Generalno Italerijev Tomcat ima pristojnu liniju. Naravno da nije u nivou Hasegawe, Fujimija ili GWH, ali sa lepim dekalima,
finim farbanjem i prljanjem ispadne sasvim ok.
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

Scaling Slav

Fala @flanker mene je, pa ne mogu da kažem mrzelo, al plašio sam se da je ismirglam celu pa urezujem pošto ne znam kako bi ispalo, ali, jednom ću uzeti neku italerijevu pa ću da se igram, taman malo i vežbam. I da, čekali su bili dobri. Inače to za nos nisam znao, nit primetio :D

flanker

Nos sam upoređivao sa Hasegawa F-14, ipak je on reper...
Što se tiče skidanja pozitivnih panela pokušaj sa nožićem, panel po panel, odnosno liniju po liniju.
Onda preko skunutog panela urezuješ, taman se vidi i trag. Šta da t kažem odradio nekoliko vrlo zeznutih uklkjučujući i Italeri Tomcat x2...
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.