SRJ Mig-29 18113

Previous topic - Next topic

Terorista






















Vidimo se sledece nedelje na takmicenju  :cheers :mjetal

chikavili


Scaling Slav

Nemam baš šta pametno reči, da ga vidim uživo, verovatno bi probao da udjem u njega koliko je realno odradjen

flanker

Lepo urađen i pedantno, ali meni tamnija boja deluje previše zelena. Nekako mi se čini da je trebalo više da vuče na sivu.
https://acesflyinghigh.wordpress.com/2016/02/06/yugoslav-air-force-combat-aircraft-1980s-modernization/
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

Terorista

#4
Quote from: flanker on 05-12-2022, 18:31:50
Lepo urađen i pedantno, ali meni tamnija boja deluje previše zelena. Nekako mi se čini da je trebalo više da vuče na sivu.
https://acesflyinghigh.wordpress.com/2016/02/06/yugoslav-air-force-combat-aircraft-1980s-modernization/

Maketu je video penzionisani pilot lovac Darko Perisic koji je bio klasic sa Zoranom Radosavljevicem i rekao je da je maketa VRH
...slika koju si ti poslao je iz vremena gde je ta zelena bila novija (jos zelenija)
razumem sta hoces da kazes, radi se o svetlu pod kojim sam slikao, evo i primera:

Levo i desno od kabine je ista zelena boja, ali se vidi razlika pod razlicitim svetlom.
efekat koji sam ja hteo da napravim je sa kraja devedesetih, znaci sama 1999
Hvala na komentaru,  :caooo ali proveo sam mnogo vise sati u proucavanju fotografija, nego u samom sklapanju i farbanju. Tako da moram da ti kazem da gresis.
Pitajte me, rado cu objasniti ;)




Scaling Slav

Sobzirom da si slikao u sobi, jesi li za osvetljenje koristio klasičnu lampu koja svetli žućkasto, možda je zato ovo "zelenije" ako mogu tako da se izrazim, pošto kao što kazes, ova druga strana kokpita ima zelenu koja mi deluje dosta realnije, a pomislio sam inicijalno, istu stvar kao kolega Flanker. I imam pitanje, ako nije  tajna naravno, kako si izvlačio ovu žutu boju na ivicama gornjih usisa? Pošto je baš dobro odradjeno

Terorista

Quote from: Scaling Slav on 05-12-2022, 19:35:02
Sobzirom da si slikao u sobi, jesi li za osvetljenje koristio klasičnu lampu koja svetli žućkasto, možda je zato ovo "zelenije" ako mogu tako da se izrazim, pošto kao što kazes, ova druga strana kokpita ima zelenu koja mi deluje dosta realnije, a pomislio sam inicijalno, istu stvar kao kolega Flanker. I imam pitanje, ako nije  tajna naravno, kako si izvlačio ovu žutu boju na ivicama gornjih usisa? Pošto je baš dobro odradjeno

Bas tako, imam ring light koji ima toplu (zuckastu) nijansu.
sto se boje tice, koristio sam mr.hobby h58 interior green i 113 rlm 04 yellow    odnos neki, dve kapi zelene i desetak kapi zute. Nanosio sam cetkicom 5/0 i udri.

Scaling Slav

Eto objašnjenja :D a ovo je lep detalj baš, pored gomile drugih naravno, nego mi to zapalo za oči, rek'o, kako je ovako realno izvukao linije koje su taman dovoljno ishabane, hvala na informaciji. Srećno na takmicenju  :mjetal :pilot

Terorista

Quote from: Scaling Slav on 05-12-2022, 19:55:13
Eto objašnjenja :D a ovo je lep detalj baš, pored gomile drugih naravno, nego mi to zapalo za oči, rek'o, kako je ovako realno izvukao linije koje su taman dovoljno ishabane, hvala na informaciji. Srećno na takmicenju  :mjetal :pilot


Ne razumem ljude koji na pitanje kako si nesto uradio, odgovore sa: ''Eeeeee'' kao da je informacija od ne znam kakvog znacaja.
Ima tu jos detalja koji se ne vide na ovom svetlu.

Scaling Slav

Ako misliš na "eto objašnjenja" to je za svetlo. A već sam rekao da lepih detalja ima puno, koje će uočiti i komentarisati stručniji od mene, ja sam pitao šta me zanimalo najviše. Al mi deluje da si malo defanzivan, ne planiram da započnem raspravu, maketa ti je prelepa, potrošio si puno sati, kapiram, sad malo uživaj. Živ bio.

Scaling Slav

Izgleda da njsam razumeo kolegu teroristu na prethodnoj poruci baš kako treba tako da mu dugujem izvinjenje, i da ko god da čita, slobodno iskulirajte i nastavite kao da ništa nije bilo :D

chikavili

Boje na fotografijama (i refernci i maketa) mogu lako da zavaraju zbog razlicito podesenog "white balance"-a a koji zavisi od vrste i intenziteta svetla. Meni ovo deluje dosta dobro pogodjeno (bio sam mehanicar na njima), ali tek kada bih je video uzivo, mogao bih bolje da ocenim.

voja

Sviđa mi se što si čiping uradio u boji prajmera.
A tek na par mesta kroz prajmer se vidi čiping u boji lima.

Obično 90% maketara čiping radi isključivo u boji aluminijuma, srebra, metala, . . . potpuno zanemarujući prajmer dok kojeg čiping mora stićimpre nego što stigne do samog lima.
Uzmu četkicu pa sa njom samo mackaju srebrnu po maketi  :cry

Sviđa mi se kako si posvetio pažnju i tim detaljima.

.

.

chikavili

Quote from: voja on 06-12-2022, 10:52:58
Obično 90% maketara čiping radi isključivo u boji aluminijuma, srebra, metala, . . . potpuno zanemarujući prajmer dok kojeg čiping mora stićimpre nego što stigne do samog lima.
Uzmu četkicu pa sa njom samo mackaju srebrnu po maketi  :cry
To zavisi i od konretnog aviona. Nemaju bas svi cink-hromat prajmer ispod boje  ;)

voja

Da, nemaju svi.
Ali sam prevashodno mislio na one koji ga imaju. I njih ljudi mackaju isključivo sa srebrnom pa onda još i neprirodno/nenormalno šljašti taj čiping.
Autentično zaprljati, ostariti maketu, zahteva mnogo više truda i umeća nego je sastaviti i obojiti.

Ovde se lepo vidi da je čovek baš, baš istraživao.

.

.