1:72 Fujimi MiG-21 Bis D

Previous topic - Next topic

dragan_mig31

O maketu necu puno jer svi znate kakva je fujimi karikatura.Ali zato se maketa tako dobro sklapa da nije potrebno ni gitovati ali bukvalno.Ubacio sam km-1m iz viskova,dodao jos poneki detalj u kabini.Urezao nitne tu i tamo da bi maketa bila sto intereanstnija.Farbanje gunze lakov vallejo.Dekali italeri.E sad italeri su nazalost omasili nijansu dekala.Dok su na papiru to izgleda odlicno ali kad se nanesu na makete problem postaje vidljiv.Ostarivanje sam uradio sa nekoliko nijanse crne i sive slikarske boje.


























flanker

Odlično postarivanje, taman kako treba  :super
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

Goran A.

Ako se nabavi za male pare, isplati se proširiti usisnik ko ima volje, a nije neka nauka. Može da se pozajmi i upasuje nos od nekog KP-a, Kondora, tu ionako nema neke panelizacije. Možda još neka sitnica i bude što treba.

Tomcat

Cesta maketa na forumu ali retke oznake  :D Lep rad, standardno
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

milan78

Fujimi 21 tesko ce da se nadje za male pare.Ako vec pricamo o necemu sta bi moglo od drugih maketa uzeti da bude tacnije recimo horizontalci od kondora bi bili isto dobro resenje.Lepo si uradio maketu nema sta,oznake necu da komentarisem nije do tebe toliko koliko do Italerija.Mislim da su kolege na cro forumu ili negde se zalile ali nisam siguran gde... :cheers
Instagram-Peacockscaleworx

nebkv

Maketa lepo izgleda ali mi bode oci nijansa kockica,neuocljive su
Prvo sam mislio da ih nema na avionu(na krilima i vertikalcu)
Jesu li to dekali?
Imam ovaj Fujimi ali se godinama lomim da li da ga radim ili prodam
Radio bih ga cisto iz neke nostalgije jer je to nekada kada nisam mogao da je priustim bila vrh maketa ali je sada vec prevazidjena
Posebno ako Eduard izbaci Bis

chikavili

Quote from: nebkv on 12-03-2023, 22:07:02...ali mi bode oci nijansa kockica,neuocljive su
Prvo sam mislio da ih nema na avionu(na krilima i vertikalcu)
Jesu li to dekali?

hm... ;)

Quote from: dragan_mig31 on 12-03-2023, 08:38:12Dekali italeri.E sad italeri su nazalost omasili nijansu dekala.Dok su na papiru to izgleda odlicno ali kad se nanesu na makete problem postaje vidljiv.
Quote from: milan78 on 12-03-2023, 21:25:00...oznake necu da komentarisem nije do tebe toliko koliko do Italerija.Mislim da su kolege na cro forumu ili negde se zalile ali nisam siguran gde...

nebkv

Aha,procitao sam i nije mi bilo jasno.Mislio sam da je rec o brojevima i rondelama a one mi delovale ok :)

Lee Adama

Meni se svidja, lepo odradjen.

VladimirBrankovic

Lepo izgleda. Opet, po ko zna koji put, Fudžimi nije tačan ali se sklapa prelepo i zaista dobro izgleda kada se neko potrudi. Provalio sam da tvom stilu rada i vederinga najbolje leže sovjetske mašine. Lepo!
Inače, sugestijica, probaj da predješ na neki tamno braon voš umesto crnog...imam utisak da će biti malo prirodnihe tako... e sad, to je samo moj utisak.