Hasegawa Bf-109 F4 1/32

Previous topic - Next topic

Zing

Zdravo drugari,
evo i ja da se upisem u listu strelaca(konacno)...
maketa je bila u izradi od februara 2022. do marta 2023. (znam, spor sam plus nemam puno vremena :headbang )

Maketa je Hasegawa 1/32, uklapa se odlicno, medjutim fali joj rivet pa mi je to oduzelo dosta vremena.
Dodat je Eduardov eceraj za ovu maketu (ali selektivno, ne ceo komplet, neke stvari su bolje u plastici)
Boje su Gunze, lakovi takodje.

Gresaka ima puno, izdvajam tri koje me najvise nerviraju.
Ovo je pogresno sediste za avion u ovim oznakama, imao sam 50/50 sansu da zeznem, uspeo sam!

Dalje me nervira sto sam omanuo u visini linije demarkacije izmedju boja. Trebala da prodje malo vislje kroz broj 4 da bi se poklopila sa referentnim fotografijama.

Na levoj strani trupa broj 14 bi trebao ici malo vise unazad, tako da ga ovaj plavo beli stensil ne prekriva toliko.

Sve u svemu, rastegao sam se na 13 meseci, pa sam zadovoljan da sam uopste zavrsio maketu.
Neki nauk za sledecu je da se blagovremeno odradi prikupljanje referenci i da se vodi neka evidencija sta dalje da se radi kad se ukaze prilika za plastiku.

Pozdrav
Milos




















Tongue tied and twisted just an earth bound misfit, I

viper


flanker

Odlični detalji za tako malu razmeru  :naughty
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

chikavili

Svidja mi se kako si uradio prljanje  :super

Артјом

Мој бале, то је то  :cheers

Slobo

Rodilo se, valja ga ljuljati :D  Nadam se da ćeš je poneti na neko od takmičenja da šmeknemo uživo tu lepotu  ;)


Zing

#7
Quote from: dragan_mig31 on 21-03-2023, 11:49:43Odlican spit bravo.
@dragan_mig31 Gallande ti li si?!
(Kad je Galland trazio od Geringa spitfajere za svoju eskadrilu... Adolf Galland "Die Ersten und die Letzte")

@Slobo bice smekanja, bicee... :)

Drugari hvala vam na lepim komentarima :)
Tongue tied and twisted just an earth bound misfit, I

dragan_mig31

Ha ha jbg ovo se zove typo ali to ne umanji kvalitet izrade tvoje makete ;)

Lee Adama

Svaka cast, odlicno odradjen, weathering je taman, ni premali niti previse i lepi detalji.

Nikola Topalov

#10
Odlicna maketa! Bravo! Dobro je sto si zavrsio i podelio na kraju.

Ja upravo privodim kraju istu maketu, samo varijantu sa crvenim repom i ako budem krenuo da navodim sve greske koje sam napravio... :)

Jesi tragove izduva radio pigmentima ili AB? Ili kombinacija?

Koje si reference koristio? Ja nisam uspeo da nadjem neke bas pouzdane za crvenorepog.

Pozdrav,
Nikola

                 www.shelfforce.com

Lee Adama

Svaka cast, odlicno odradjen!

Zing

Quote from: Nikola Topalov on 20-04-2023, 14:30:05Jesi tragove izduva radio pigmentima ili AB? Ili kombinacija?
Koje si reference koristio? Ja nisam uspeo da nadjem neke bas pouzdane za crvenorepog.

Hvala Nikola, tragovi od izduva su radjeni airbrashom, sa proverenom kombinacijom tamijinih boja i njihovog akrilnog razredjivaca (X-20A). Napominjem i razredjivac zato sto npr Mr.Leveling razredjivac menja sjaj Tamijinih boja.

Spricano je u tri soja.
Smirglano je izmedju svakog sloja kako bi se namerno uklonio deo boje, konkretno sa 3M trizact abrazivnim sundjerastim diskom granulacije 3000 i 6000.
Osnovna je bila mix XF-64 i XF-85 u nekom odokativnom mixu.
Drugi sloj je ostatak mixa plus X-18.
Treci sloj je opet ostatak plus XF-57.

Sto se referenci tice koristio sam nasumicno pronadjene fotografije sa neta.
Razumem tvoju muku oko referenci za crvenorepog one su jos teze za pronaci.
Mislim da ti u tvom postu imas dve fotografije crvenorepog.
 :cheers
Tongue tied and twisted just an earth bound misfit, I