Hobby2000/Fujimi Mdd TA-4j Skyhawk(Ahit) IDF 1/72

Previous topic - Next topic

milan78

Pozdrav svima,upravo sam zavrsio ovu maketu koja treba da predstavlja izraelski modifikvani dvosed Skyhawka koji oni zovu Ahit.Sama maketa obecava kad otvorite kutiju,Fujimi plastika,resinska izduvna lula i Cartograf dekali...sta moze da bude lose....e pa moze,sve osim dekala.Uklapanje nije sjajno,po meni najgore je spoj prednjeg i zadnjeg dela trupa jer su Fujimi Skyhawkovi tako napravljeni da zadnji deo trupa prati sve verzije pa je tu napravljen kompromis jer ko ce sad da pravi poseban trup za svaku verziju.Isto tako smirgla se svaki spoj jer ima stepenik,a npr izlili su kuku za zaustavljanje na samoj polutki,sto sam isekao i kasnije napravio novu od igle.Potrebno je imati neke reference jer u kutiji daju pravu sondu za punjenje gorivom dok su oni vrlo brzo u Izraelu dobili pod uglom,sto prati i dekale,pa to treba zameniti.Isto tako nije ni pokazano kako izduv od resina montirati gde seci plastiku i uklapati sto sam ja dokucio nekako-seci SVE do repa,Sitnice kao sto su antenice razne sam dodao,a u kokpitu sedista doradio. Rakete i bombe iz viskova,u kutiji osim zuni lansera ima samo ter i mer. Bojeno Ak interactive bojama osim zelene koja je humbrol 120 koja je bas kako treba ali se ne susi po par dana te sam tu imao neke pehove koje sam ispravio uspesno.Reakcija lak i boja posle 7 dana.Lak tamiya i vallejo,vedering Ak olovke,Mig oilbrusheri wash Flory.Imao sam pomoc u vidu knjige Skyhawk A-4"Ahit"in israeli air force tako da sve sto sam uradio nije napamet.Hvala Prezi @laufer72 na toj knjizi kao i @tomcat na nekim delovima.Slike....



















Instagram-Peacockscaleworx

Tomcat

Kao sto sam ti rekao meni je on rame uz rame sa F-4 koji si prosli uradio, kao pravi, mnogo mi se svidja
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

Laufer72

Uživo, još lepši, bravo Milanče.

flanker

Lep je, nego mi samo odozdo deluje previše zaprljan. Opet to je subjektivno...
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

milan78

#4
@flanker kao sto napisah nista napamet nisam radio.A i mnogi avioni su dole vise zaprljani.Sta znam meni deluje ok mozda zato sto je gore kamuflaza koja ublazava vedering.Gledam sliku sad i deluje da je previse zaprljan ali mislim da je do kontrasta nije ovoliko uzivo.Nisam neki fotograf,telefonske su slike...
Instagram-Peacockscaleworx

viper


flanker

Ma odlično si ga uradio, to što ja ne bih toliko zaprljao dole ne znači da nije takav.
IAF mašine su mi inače omiljene, valjda ću uskoro da završim F-4E...
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

najjaci

Quote from: milan78 on 04-04-2023, 09:45:25...mozda zato sto je gore kamuflaza koja ublazava vedering...

Upravo to. I ja sam dobio isti dojam kao i kolega flanker verovatno bas zbog toga sto je ozdol svetla boja pa samim tim vedering dolazi do izrazaja i na to dodas jos +3 na karte od kamere i osvetljenja i dobijas takav dojam.
Tko vrjedi leti, tko leti vrjedi tko ne leti ne vrjedi

Janjic

Miki svaka čast, lijepa ptica, odlična kamuflaža i oznake!

Mi smo ovde ćoravi za makete tj boje i finalni izgled. Džaba buljiti i tražiti dlaku u jajetu preko monitora!
Samo uživo kad vidiš, ako nešto znaš, komentarišeš.
Ko je jednom "okačio" slike svoje makete na forum, a gledao je svoju maketu uživo, istim očima, zna o čemu pričam.
凸(¬‿¬)凸

chikavili

Da, deluje malo previse zaprljan, ali ne bih to uzimao kao manu posto sve fotografije izgledaju kao da je softverski "budzen" kontrast ili neki kao kvazi-HDR efekat, sto u poslednje vreme trpaju u mobilne telefone da bi fotke izgledale dramaticnije i atraktivnije... ali gube na realnosti, koja je ponekad potrebna.


Zing

Tongue tied and twisted just an earth bound misfit, I

Lee Adama

pridruzujem se Pretpiscima, svaka cast! Odlicna Maketa, pogotova izraelski kamuflaz je veoma interessatan.