Grumman F-14A (VF-84) Revell 1/48

Previous topic - Next topic

Scaling Slav

Dobar dan Maketari,
Nakon vece pauze evo me nazad sa jednom starom, vama verovatno mnogo poznatijom maketom, nego meni. U pitanju je Revell f14 top gun kit (monogram) koji sam dobio od poznanika da mu sastavim (sastavljao sam ga kao za sebe tako da, nema izgovora haha). Verovatno me ne voli puno cim mi je nju dao al budzet je bio problem, tako da sam ja probao da izvucem svoj ,a i njen maksimum.

O problemima da ne duzim, delimicno sam pisao o tome na projektima u radu, al bilo ih je ihahaj.
Ukratko, mnogo gita je korisceno, gornja panelizacija i riveti su ivuceni rucno, dosta sam na njoj ucio kako se to radi, tako da se vidi i donekle moj progress na samoj maketi, neke koje sam izvlacio ranije su dosta losije od ovih novijih, a nisam hteo da ispravljam posto je donekle simbolicno jelte. Uz to, kad sam krenuo, pratio sam originalne, onda sam video da nemaju veze sa pravim, pa sam poceo za referencu da koristim Tamijinu. Zato nije sve skroz tacno. Na donjem delu sam ostavio izbacene linije i rivete koje sam posle farbanja smirglao da bi ih istakao, nije lose resenje ali manje je fleksibilno i nosi vise rizika.

Sto se tice dekala, poslao mi ih je Miroslav tako da hvala mu puno jos jednom na tome. Tu sam napravio jednu bas amatersku gresku, mislim na brojeve na nosu, nisam video kako su zakrivljeni i zalepih ih suprotno.

Weathering sam radio donekle napamet, onako kako je meni logicno, posto nesto nisam ni nasao puno slika Jolly rogers liverije, gledao sam malo ostale tomcat-e kako su weatherovani pa sam i to koristio. Nisam hteo previse a  ni premalo, pa sam se trudio da nadjem neki balans.

Boje koje sam koristio su: Vallejo Light gull grey, Tamiya XF-1 i XF-2, za shading sam gore koristio crnu i braon, dole zelenu i zutu, takodje tamije. Za stajni trap sam koristo X-1 kako bi dao malo na raznolikosti. Lak je Vallejo mat, tu sam poslusao kolegu Milana, posto su mi lakovi bili boljka.

Sve je slikano zaomi telefonom, tako da slike za sad ne mogu bolje :D
To je to, hvala na paznji.

360











Umetnicke












Tomcat

#1
Generalno nije lose, ali opet greska koju ljudi, iz meni nepoznatih razloga cesto ponavljaju kod USN letelica- brojevi na nosu su zakoseni unazad a ne unapred kao sto si stavio
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

Scaling Slav

E ja sam mislio da sam jedini koji je napravio tu glupu grešku, sad mi je lakše, hvala ti hahah, možeš da zamisliš kad sam zalepio i lepo podesio i osušio, i vidim da je pogrešno... dobar je ovaj hobi za psihu, nekad moraš jednostavno da priznas da si pogrešio i nastavis dalje, al da, zato i rekoh gore, previd, amaterska greška bas :D

flanker

Možda malo više prljanja, ali lep rad na kraju.
Što si štedeo na raketama??!!
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

milan78

Meni se svidja,s obzirom na odabir makete i sta si sve odradio.Samo ove tockove ispravi,ako te ne mrzi a ako je maketa kod tebe.Idu ka unutra. :cheers
Instagram-Peacockscaleworx

Scaling Slav

Hvala @flanker bio sam u fazonu, kad već neće biti tačan nek bude barem lep na oko, mislim, bar meni haha. E uz ovu maketu se dobijale jako lose rakete, bilo je 4 phoenix-a ali su baš baš losi, čini mi se da bi vizuelno delovala jeftinije maketa zbog toga, a sidewinder je bio izliven zajedno sa nosačem, pa sam ga isekao, pošto je očajno izgledalo i proporcije su delovale loše, ali planiram ako uz neku maketu dobijem sparrow i sidewinder da odem do čoveka i da mu dodam.

Hvala i tebi @milan78 eto to sam skroz propustio, dok sam lepio jedan delovalo mi kao da ima malo taj "toe in" i posle sam skroz zaboravio da obratim pažnju na to, al evo na slici od ispod se baš vidi da ide na unutra hahah al nije mi više tu maketa inače bi popravljao, možda neki put, ako dodajem i rakete :D

viper

Ovo si ti odlično odradio. Ova monogramova maketa je zaista zahtijevna i ima dosta posla da se dovede na nivo koji si ti postigao.  :bravo


Lee Adama

i meni se svidja tvoja F-14, sa obzirom odakle si krenuo, svaka cast. sto se tice prdnih brojeva, znam kako je kad zavrsis i skontas da si obrnuto zalepio... :headbang

Scaling Slav

Hvala i tebi @Lee Adama. Pa da, od sad kad vidim nakošene brojeve,dvaput ću da gledam 😂