Saab J35J Draken 35556 - Hobby 2000 1/72

Previous topic - Next topic

Scaling Slav

Pozdrav dobri ljudi,
Evo mene jednog kisnog popodneva, napokon imao vremena da sednem i koliko toliko ufotkam ovog drakena koji je u izradi od Januara, uz par pauza.
Pakovanje je Hobby 2000, repack hasegawe, tako da generalno nema puno zamerka osim par panelgap-ova. Ja sam kupio Austrisko/Finsi, pa se u medjuvremenu predomislio da pravim Svedski.
U pitanju je J35J, jedini koji trenutno leti po mitinzima, koliko znam, pod oznakom 35556. Video sam ga na fotkama od jednog fotografa i cvrsto resio da bas taj napravim, ne znajuci koliko muke to moze da predstavi.
Slike sam gledao sa jednog Airshow-a iz 2022 kad je on prefarban iz sive u ovu liveriju, tako da nista nije radjeno napamet.






Ukratko, morao sam naruciti drugu kutiju od preko, sa svedskim dekalima. Broj 56 na vertikalcu je radjen pomocu kater folije. Fali mu jedan emblem pored ovog f10 zato sto tako nesto ne postoji, tako da ce ovo zapravo uvek biti "nedovrsena" maketa. Civilni registarski broj na repu sam poslednji odradio mesajuci beli i crni tus i ispisao tankom cetkicom, savrseno nije, daleko od toga, al dok ne smislim bolje resenje, okej je. Pitot je igla, i dodato je jos par antenica (na IR senzoru i na vertikalcu).
Maskirna boja je freehand-ovana, moja druga maketa farbana airbrushem, posle onog miga15, tako da, nazalost, ima overspray-a na par mesta.
Boje tamija, lakovi tamija i valejo.
Plava: XF17/X3/XF2
Zelena: XF81/XF63
Donja plava: XF23

U medjuvremenu, meni je ovaj avion postao omiljeni i definitivno bi zeleo nekad da ga vidim uzivo.
Fotkao sam ga malo pod lampom, ali i na dnevnom svetlu da se vidi razlika u bojama. Hvala na paznji!

























milan78

Za drugu airbrush maketu i vise nego odlicno! :cheers
Instagram-Peacockscaleworx

Tomcat

Nisam ljubitelj ove letelice, ali kao rad, mislim da ti je ovo do sada najbolja maketa, samo napred
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

najjaci

Lepo ti je ovo ispalo StaniSlave :cheers
I pored svih "mana" koje si naveo mislim da mu je zapravo jedina to sto ga nisi uradio sa spustenim stajnim trapom.
Tko vrjedi leti, tko leti vrjedi tko ne leti ne vrjedi

Lee Adama

nema sta, svaka cast, odlican rezultat

Scaling Slav


Milane, malo mi bilo žao što nisam iskusniji kad sam ga farbao :D al sta je tu je, hvala vam puno na komentarima, drago mi je da se i vama svidja, I složio bi se sa tobom Tomket  :cheers
@najjaci haha veruj da mi je bila velika dilema dal da ga radim na stajnom trapu ili u letu, odlučio sam se za let samo zato što mnogo volim oblik drakena i prelepo mi izgleda ovako u letu, sledeći možda bude na stajnom sobzirom da imam još jedan u rezervi :D

chikavili