1:72 ARTMODEL SU-39

Previous topic - Next topic

dragan_mig31

Maketa je jako zahtevna i sklapa se jako tesko.JEdino sto sam dodao su igle umesto pitocevi i crvene poklopce gde su IC mamci i ometac IC rakete a koje na maketi nisu odradjene pa mi je lakse bilo da to zamaskiram ovako nego da radim te detalje.
































VladimirBrankovic

Lepo si uradio... Uvek si imao super osećaj za ruske letelice...
Koliko se sećam, ovaj model je bio "maneken" na aeromitinzima, nije bio operativan, zar ne? Msm, vidim da si ga vederovao, pa me samonto buni...


BOŽE KOLIKO JE RUŽAN MAJKO MILA

dragan_mig31

Hvala :) nije maneken.Ja nevolim prototipove i manekene pa pokusavam da ih sto mane radi.Bili su oko 16 komada u operativnom stanju.Ovaj konkretno broj crveno beli 82 je serijski da tako kazem i bio je u sluzbi do negde 2008-9te godine u avibaci lipeck.

flanker

Zanatski lepo urađeno, odradio si sve maketarske tehnike.
Ovo zamalo da bude What if model s obzirom da su ih napravili u malom broju i izgleda vrlo brzo povukli iz upotrebe.
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

VladimirBrankovic

Aha, ni
Quote from: dragan_mig31 on 06-06-2023, 11:01:59Hvala :) nije maneken.Ja nevolim prototipove i manekene pa pokusavam da ih sto mane radi.Bili su oko 16 komada u operativnom stanju.Ovaj konkretno broj crveno beli 82 je serijski da tako kazem i bio je u sluzbi do negde 2008-9te godine u avibaci lipeck.
Aha, nisam znao da su bili u limitiranoj upotrebu. Istini za volju, video sam slike samo 3 komada ali ovaj 82 nigde. Svakako, ovako vu izgledao zasigurno da je duze bio u upotrebi, tako da odlicno

dragan_mig31

Jedinu fotku 82 koju sam nasao nazalost sumnjive rezolucije.Ali vidi se da e masina jos pre 20 + godina bila ofucana da to tako kazem.Nazalost nisam nasao 4x h25ml ali sam zato postavio 4x s13 kao na takodje serijski broj 81





boom.boom

"Nije važno šta se radi, vazno je da se preteruje pa će negde već da izbije!"....Miksi-"GYM-Š"

djos & filip

Maketa koja se retko vidja uradjena, jos kad je ovako dobra, stvarno vredi!
Svaka cast
Pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

chikavili

Quote from: VladimirBrankovic on 06-06-2023, 10:44:27BOŽE KOLIKO JE RUŽAN MAJKO MILA
Sta znam... meni je ovo lep avion. Cak mi je lepsi od 25-tice (jednoseda)

Goran A.

Zbog (ne)estetike većine sovjetsko-ruskih aviona često imam utisak da prave avione samo zato što moraju.

najjaci

Quote from: VladimirBrankovic on 06-06-2023, 10:44:27...BOŽE KOLIKO JE RUŽAN MAJKO MILA

A dje ces reci za avion da je ruzan... pre bih rekao specifican, karakteristican...
Donekle bi se slozio i sa cikaVilovim misljenjem.
Tko vrjedi leti, tko leti vrjedi tko ne leti ne vrjedi

VladimirBrankovic

Mislim da su se samo vodili drugacijom filozofijom od zapada... Negde, skoro ništa iz istočnog bloka ne izgleda lepo, realno, ni zgrade ni automobili pa tako ni avioni....Čast izuzecima, stvarno je prijatnija za oko zapadna tehnologija nego sovjetska... Izuzeo bih tu par modela, istini na volju....Naravno, o ukusima ne treba raspravljati SEM KADA JE U PITANJU MIRAŽ F.1, to je univerzalna lepota svemirskih razmera!!!