F-16C Kinetic 1/48

Previous topic - Next topic

viper

Ovo je novo izdanje Kineticovog Vipera.
Ako poredimo sa starom verzijom f-16, ovdje je bolje i lakše uklapanje, decali su odlični, Cartograf.
Kućište točkova je prilično detaljno i dobro izgleda, puno bolje od tamiynog.
Linije panela su na gornjem dijelu dobre i oštre ,ali nepreporučujem  da se nanosi puno slojeva boje jer su nešto pliće u odnosu na tamiyne.
Poklopac cockpita dolazi samo u providnoj verziji i mora se prefarbati da se dobije taman poklopac. To nažalost nisam uradio.
Naoružanje je kombinacija Tamiya i Kinetic. GBU-12 i GBU-31 je od tamiynog F-14. a rakete su Kinetic.
U kutiji se nalazi dosta naoružanja i besptrebno su ga iskomplikovali i većina je neupotrebljiva.
Ova moja verzija blok 25 nisam siguran da li su mogli koristiti GBU-31 i GBU-12.
Ojačanja na trupu i krilima nedolaze u kutiji i za ove verzije i ovaj period korištenja je potrebno da se stave.


Ako želite raditi samo verziju C onda po meni je puno bolji izbor Tamiya,
Jedina prednost Kinetica su odlični decali i detaljniji prostor kućišta točkova.











Moja kolekcija



Tomcat

Lep rad, ja se nesto lomim da uzmem 16icu u 48 ali koliko vidim mnogo cesce preporucuju Tamiyu... Da li znas mozda da li im je i F/A-18C u Gold seriji popravljen u odnosu na osnovni?
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

viper

#2
Ja sam radio F/a-18c gold serija. Navodno jepopravljen u odnosu na prvu verziju, ali i dalje se dosta teško spaja onaj prednji , nosni dio trupa. Zatim nosač HUD-a i sam HUD neliježu dobro. Meni je HUD udarao u vjetrobransko staklo, pa sam ga naknadno izvadio.
Naručio sam danas kanadsku verziju, ona nije gold serija, pa ću vidjeti ima li razlike.

http://www.maketarskikutak.com/index.php/topic,27792.0.html

Lee Adama

lepo Odradjen F-16, i pored toga lepa kolekcija