1:72 heller Sepecat JAGUAR A

Previous topic - Next topic

dragan_mig31

evo jos jedna maketa iz mojeg djetinstva.sinoc sam je rasturio i resio da je radim odponovo ali sa malo ise detalja i preciznosti nego sto to nudi OOB maketa.maketa ima panele u pozitivu i to je totalno neprihvatlivo za mene i zato sam resio da ga urezem,danas sam 2 sati potrosio na to i ispalo je ok.sutra cu da otpocem da radim na kokpitu i preradjianje na sediste MB mk.9,maketa nema nikakav instrument panel kao i bocne instrument panele tako da moracu da skrecujem to



Sandman

mm...jedan od mojih omiljenijih mlaznjaka :)

Draganche jel moze koja slika izbliza detalja urezanih linija panela na krilima - iz ovog ugla deluej fino ali me bash zanima kako je ispalo iz blizine ;)

nego, reci jel dolazish u Nish ovog vikenda?
bilo bi lepo da mogu da se uzivo vide i uslikaju tvoji avioni koje si radio zadnjih par meseci, pa da obogatimo kolekciju slika sa predstojeceg takmichenja ;)

Night Fighter

Drago mi je da cu videti omiljeni mlaznjak...
I moja iskustva u graviranju panela kazu da je oko 2-3 casa za to potrebno.
Koja sema bojenja i cije oznake ce biti? Francuz ili Britanac?

dragan_mig31

evo panele iz blizine.jos nisu smirglani i sredeni,tocu da doradim tek nakon sto iskitiram i sklopim maketu jer hocu da smirglam sve u jedno a i neke ce da se izgube pri kitiranje i smirgljane tako da moracu opet da urezavam na neka mesta.panele nisu bas naj aj urezane ali malo kita i smirglanja i sve sto sam pogresio i sto mi je pogresno urezano bice popravljeno.







@Night fighter,jaguar ce da bude francuz i to sa zubi na nosu i bice francuz iz daleke 1986 :)

evo kamuflazu




p.s. u planu je da kupim jos jedan italerijev ili hasegawin jaguar ali taj put hocu da radim engleza :)

Vizant

Dragane posle smirglanja rezanih panela majka svih mudrosti da se predje tecnim lepkom ako ima cetkicu  ili uzmes neku staru meku cetkicu, lepak ubije ivice i napravi panele da budu ko da su izliveni samo probaj prvo na nekoj staroj plastici... Ja sam tako urezao onog Mig-31 koji ceka dekale i iznenadio sam se jkako je ispalo.

dragan_mig31

evo malo zezanja u kokpitu,sve sem sediste je scratch :)sediste je modifikovano da izgleda vise kao originalu ali nista narocito nije ispalo :(







dragan_mig31

evo kamuflazu,jos treba da se dosredi na neka mesta....



dragan_mig31

danas sam farbao sa MM aluminium,prvu pat da spricam ovoliki deo makete sa metalic boju i svidja mi se:)


Sandman

Quote from: dragan_mig31 on 03-12-2007, 16:04:21
danas sam farbao sa MM aluminium,prvu pat da spricam ovoliki deo makete sa metalic boju i svidja mi se:)

aaaaa.. oslep'o sam!!  >:D :D :D :D :D

super izgleda, samo posl eda uradish wash sa tamnijom nekom sivom ili tak oneshto da emulirash prljavshtinu ;)

dragan_mig31

Quote from: Sandman on 03-12-2007, 16:18:12
Quote from: dragan_mig31 on 03-12-2007, 16:04:21
danas sam farbao sa MM aluminium,prvu pat da spricam ovoliki deo makete sa metalic boju i svidja mi se:)

aaaaa.. oslep'o sam!!  >:D :D :D :D :D

super izgleda, samo posl eda uradish wash sa tamnijom nekom sivom ili tak oneshto da emulirash prljavshtinu ;)

bice to obecavam :) nego da te pitam kako da lakiram nakon postavljanja dekala?jel da ostavim ovu metalnu stranu cisto izlakiranu sa promntom ili da to prelakiram kao celu maketu u matt?

Sandman

Quote from: dragan_mig31 on 03-12-2007, 17:18:46
bice to obecavam :) nego da te pitam kako da lakiram nakon postavljanja dekala?jel da ostavim ovu metalnu stranu cisto izlakiranu sa promntom ili da to prelakiram kao celu maketu u matt?

hm, zanimljivo pitanje...

iskreno ne znam sad ni ja trenutno....

ako je bio nov avion, verovatno mu je metal odozdo uglashan i sija se...

a opet ako je korishcen sa dosta weatheringa, onda bi mozda mogao malkice da ga matirash, ali onako sporadichno, nejednako da prskash matt ili bolje semigloss lak na pojedina mesta... uz wash i prljanje dace ok rezultate

jer chisto sumnjam da su boju metala bash matirali ...  :-\

mozda neko zna vishe o ovakvom finishu...  ::)

Night Fighter

Dragane, cekaj bar nedelju dana da se metalna boja sasvim osusi i stvrdne, inace ce lak svasta da napravi! Ako mozes, zaobidji bilo kakvo lakiranje "metalne" povrsine.
Inace, koliko vidim, Zhagua' (sto bi rekli Francuzi) ce lepo da ispadne.

dragan_mig31

cekam da se jos osusi aluminium ali to nikako da bude skroz suvo,jos se na ivice lepi za prstima.sutra cu da ga lakiram u pronto pa vidim sta ce da bude :)




dragan_mig31

stajni trap je postavljen i maketa spricana sa prontom