1:72 Academy P-38 Lighgning Honduras Air Force

Previous topic - Next topic

dragan_mig31

Rad manje vise oob.Uradio sam pojase u kabinu i to je to.Farbanje gunze.Dekali aztec


















Tomcat

Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

milan78

Moj omiljeni lovac ww2.Lepo si ga odradio. :cheers
Instagram-Peacockscaleworx


VladimirBrankovic

Uh, ovo je mnogo lepo... Baš mi se svidja tvoj ukus za oznake. I tata bi sine! Jedina sitnica na koju bih ukazao, a neka me poznavaoci isprave ako grešim, je da si mogao malo da ublaži sjaj na crnim površinama. Verujem da, možda, nisu bile mrtvo mat ali sam siguran da nisu bile ni sjajne... Sve ostalo je kolačić!

najjaci

Quote from: VladimirBrankovic on 21-10-2023, 18:03:48... da si mogao malo da ublaži sjaj na crnim površinama. Verujem da, možda, nisu bile mrtvo mat ali sam siguran da nisu bile ni sjajne... 

Slozio bih se sa opazanjem kolege Brankovica. Inace super mu je legla ova kombinacija s latinoamerickim oznakama. Sta mu dodje ovo? Honduras li je?
Tko vrjedi leti, tko leti vrjedi tko ne leti ne vrjedi

Lee Adama

pridruzujem se, neobicna varianta i odlicno odredjeno

chikavili

Quote from: VladimirBrankovic on 21-10-2023, 18:03:48Verujem da, možda, nisu bile mrtvo mat ali sam siguran da nisu bile ni sjajne...
Bile su mrtvo mat, posto im je to bila i namena - da smanje refleksiju sunca od oplate koja bi mogla da zasmeta pilotu

dragan_mig31

#8
Tako je bile su mrtvo mat ali jbg moj musterija kaze da nisu.A kao dokaz mi je poslao ove fotke.Meni ovo i dalje deliuje kao mrtvo mat ali sta da radim nisam ja taj ko odlucuje :D




Goran A.

KOliko god da je mat intenzivan, na jakom suncu opet može biti određene refleksije. Što se tiče crne boje ako izbledi, odnosno oksidira na suncu, na fotkama se može činiti kao da je  i nema. Neko bi to protumačio kao sjajnu površinu, recimo poput ova na fotki.

chikavili

#10
Quote from: Goran A. on 23-10-2023, 23:14:48KOliko god da je mat intenzivan, na jakom suncu opet može biti određene refleksije.
Tako je. Svaka povrsina ce u nekim uslovima i pod nekim uglovima imati refleksiju svetlosti... osim crne rupe :D

Ali... s' obzirom da se vec 20+ godina bavim profesionalno dizajnom i borim sa klijentima i njihovim misljenjem, potpuno razumem situaciju ;)

najjaci

Quote from: chikavili on 25-10-2023, 09:12:50Tako je. Svaka povrsina ce u nekim uslovima i pod nekim uglovima imati refleksiju svetlosti... osim crne rupe :D

Apsolutno se slazem s ovim i dodao bih da odsjaj ili reflekcija kod matiranih povrsina ne moze biti ostar/ostra a samim tim je i cesto blazeg inteziteta. Naravno ovo ovisi jos od dodatnih faktora.
Tko vrjedi leti, tko leti vrjedi tko ne leti ne vrjedi