Mirage IIICJ 1:72 Special hobby

Previous topic - Next topic

djos & filip

Pozdrav svima, kolega Vladimir Brankovic me je zamolio da postavim jos jedan njegov zavrsen rad, sto i ovog puta sa zadovoljstvom cinim. Propratni tekst koji je Vladimir poslao je u nastavku.

Drage kolege,

U pitanju je nova Spešlhobijeva maketa Miraža IIIC(J) u razmeri 1:72. Šta reći, prava lepotica. Oštri, umereni detalji, po mom mišljenju lepši nego u slučaju F.1. Uklapanje je, u njihovom stilu, u glavnom dobro ali se mora povesti računa o spoju trup - krila i panelu sa prednjim stajnim trapom koji ide ispod kabine. Poziciona svetla uklopiti pre farbanja jer će, u suprotnom, da predstavljaju izazov. Najveća satisfakcija mi je bilo pasovanje usisnika. Legli su fenomenalno, što je prava retkost i na preciznijim maketama od ove. Takođe, ako se povede računa, nema gitovanja i peripetija sa gornjim spojen trupa i krila...
Farban je Ammo Migovim metalajzerima iz A-stend serije (za koje sam čuo da su prepal Alklada) i, ako se pravilno upotrebe, daju super rezultat.
Dekali su nova generacija, sa filmom koji se ljušti. Ako se pažljivo radi, neće praviti problem. Svakako, moj vam je savet da crvene linije ipak farbate.
Moj primerak je Miraž IIICJ, izraelskog ratnog vazduhošlovstva, iz 1967. godine, na kome je leteo čuveni as Spektor.
Nadam se da vam se dopada a sve kritike su, kao i uvek, dobrodošle!












Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

chikavili

Meni se ovo bas svidja, pogotovo NMF bojenje  :mjetal

Tomcat

Dosta lepo ti je ispao, mozda i tvoj najbolji rad do sada
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

milan78

Instagram-Peacockscaleworx

Lee Adama

Svakako uspelo! Lep Avion, farbanje ti je ekstra ispalo

viper

Odlično urađeno, dobra maketa lijepog aviona. :super

dragan_mig31

Uvek je lepov vidti IAF miraz III.Ovaj ne izglea ti lose ali imas poprilicno propusti i greske.Koje si boje koristio?Povrsina izgleda kao kora od narandze.T ui tamo ti pobegao poneki spoj.Odozdo si treao da zagituijes i prerezes spoj gornje i donje polutke krila posto imas nepostojeci panel a i vidi se stopljena plastika od lepka i pritiska kad si stezao delove po sredini spoja,Prednje staklo ti nije leglo kako treba a to se vidi sa desne strane gde imas poveci zazor napred i jos stopljenje plastike pozadi, vidi se seamline i mesto gde si odsekao pitocev sa rama koji nisu sredjeni i deluju aljkavo, treao si da urezes panele na podvesne rezervare za gorivo jer ti nestaju po sredini rezervoara, a i cela povrsina makete je prepuna neke cestice kao prasina koja se zalepila kad si lakovao maketu.

VladimirBrankovic

Jbg, boje su Ammo mig....prvi put sam radio Nmf... Šta je tu je...
Hvala puno ljudi! 😃

dragan_mig31

Sledeci put uzmi Mr.Color Super Metallic boje.To je najverovatno najbolja serija metalik boje koje postoje.

najjaci

Quote from: dragan_mig31 on 30-11-2023, 10:08:25Uvek je lepov vidti IAF miraz III.Ovaj ne izglea ti lose ali imas poprilicno propusti i greske...

Taman htedoh napisati Dragane jesi li ti zagledao ove slike pod lupom, a onda mi se upali lampica i skapiram... :zvizduc
LM. Moguce da ono i nije klasican efekat narancine kore nego da je do strukture metalik farbe pa odaje takav utisak. Neki put to hoce da se desi ako nije dovoljno homogena tj dooobro izmesana.
Inace i pored svega meni ovo izgleda sasvim fino.
Tko vrjedi leti, tko leti vrjedi tko ne leti ne vrjedi

dragan_mig31

Nisam gledao pod lupom nego sam otvorio fotke svaka posebno u vecoj rezoluciji i pogledao na monitoru :) i narandina kora se jasno vidi kao i sve ostalo sto sam nabrojio.

Scaling Slav

Na temu narandzine kore, jeste, postoji. Ovaj avion sam video pre laka, i postoji mogućnost da se narandzina kora pojavila posle aqua gloss laka, posto je pre njega bila veoma veoma "smooth" I avion je izgledao odlično. Ko god da je pokušavao da izvuče perfect finish sa bilo kojim gloss lakom zna koliko je to teško. Ali i pored toga, meni ovo deluje kao jako lep rad, paneli nisu previše izraženi različitim bojama. Za prvi nmf super. Bravo Brankoviću.

VladimirBrankovic

Ne znam da li je ili nije narandžina kora, svakako na slikama deluje tako ali pod prstima je perfektno smooth... Pravo da vam kažem, nisam to ni registrovao dok mi niste skrenuli pažnju... Elem, to je što je, pijem kafu, gledam ga kako se sija na polici uživam! Sledeći će biti još bolji! 🫣

chikavili

Ofarbam ja tako jednom jednu maketu u nmf i divim se kako dobro izgleda. Onda fotkam, pa otvorim fotke u 100% i shokiram se na sta to lici. Od tada sam prestao da gledam fotke na 100%  ;D

VladimirBrankovic

Ma znaš šta... Bolje bre okačiti slike u niskoj rezoluciji.... Tada sve izgleda fantastično... Haha