M-32 JNA

Previous topic - Next topic

RILE-NS

Evo presao je iz projekata u radu u zavrsene makete.Mislim da cu jos par detalja uraditi(rdja na gusenicama mi se puno crveni i jos po nesto)pa je to to,ali u principu je gotov.Jos jedanput sam istinski uzivao.Nadam se da ce i neko od vas krenuti mojim stopama i uraditi isto vozilo.Ako bude bilo potrebe za pomoc tu sam.























Sandman

uhhhhh..."mocni vocni" ;)

ovo je ispalo ko prava mashina - chiping deluje toliko realno da nemam rechi!!  :o

a i one "kartonske" kutije su extra - kako si radio "selotejp" na njima? komadici pravog selotejpa?

super Rile, zaista sam fasciniran finalnim izgledom - ova maketa je defintiivno zasluzila svoje mesto u galeriji! ;)

pozz,
S.

RILE-NS

Pravi selotejp ali nije Aero, nestalo(stvarno sam imao jedan,naravno ne iz onog vremena vec kupljen ovde u Grckoj).Kutije su od reciklovanog papira koji ima tako lepu krem boju,a krojene su na osnovu kutija koje daje Academy uz njen dzip M-151-A2.Hteo sam da stavim i "Jugopetrol" bure ali mi je izgledalo kao nerealno i grubo krsenje P.S -a.Bice sanse i za burice u narednim epizodama na SMB temu.

Srdjan

Ti si lood... sve cestitke...

T34

Hm...S obzirom da volim makete više od ljudi, a i nemam problema s ego-tripom; mogu napisati ( a da bude kulturno i suzdržano :D ) da ovaj rad spada među najbolje koje sam u životu vidio - i to "miješanih" izvora dakle ukupno gledajući; makete, literatura, net...

Profesionalno od prvog do zadnjeg koraka; s ovom se maketom bez srama možeš pojaviti bilo gdje!

Iskrene čestitke!!!

Pozdrav!


Nidza79

T34, potpisujem.

Svaka cast covece  ;D

ugovorac

Rile,ovo do sad nisam napisao na kutku al` sad moram."TI NISI NORMALAN".Kako li tek izgleda uzivo.Svaka cast.

Vizant

Tile ODLICNA je ako t 34 koji razbija oklop kaze je boli glava ja kao neuk mogu samo pozdravljam!
                BRAVO!

Kerber

Ajd' sad zaubavi ga do kraja i sa parttizanskim flak-panzerom, i da gasimo svetlo, fajront ! ;)

Odavno me nesto ovako nije dirnulo u maketarski zivac....Bravo Rile !

Zoki969

Bavim se iskljucivo avijacijom, ali ovo sam morao da prokomentarisem ...
Ovakvi radovi se ne vidjaju cesto.
Alal' vera, majstore !!!

Dada


Momcha

Svaka cast.Jos veceras ide u galeriju :)

Mixon

 :o A uuuuuuuuuuuuu!!!! Brrrrrrrrrrrrrrr.... Ovo je neka sala? To je u stvari pravi, samo ga je Rile slikao deo po deo, i u fotoshopu brisao pozadinu  ;D
A sad ce ,,malo jos gusenice da doradi,, Avaj!  :D
Odoh da cepam atome, manje je opasno, nego ova maketa!  :D

Hugo Sperle

#13
Rico, Rico....   D:) Intergalaktickim ukazom je striktno zabranjeno koriscenje zrakova za umanjenje jos od 9863. za vreme rata u petom kvadrantu (sazvezdje Micwitan-konstantum) za vreme borbi izmedju promrzlih panjina i kiselih lisajeva... Stoga apelujem na vece tribunala da kazni pocinioca tako sto ce svoja dela prikazivati javno na svim narednim maketarskim okupljanjima. Dalje D:):ovakav cin izvrgavanja naseg hobija stetno utice i na omladinu i na starije ljude, pa je zato potrebno istaci oznaku upozorenja prilikom otvaranja TOPICa sa explicitnim sadrzajem.
Optuzeni ima pravo da se brani tako sto ce uskoro preuzeti naredni projekat....i slikovito prikazati svoju vestinu!
Tolko!
Svako naredno prckanje sa plazma umanjivacima je zabranjeno i u pogledu umanjivanja ljudi (ne samo tehnike) tako da se gore navedene stavke odnose i na HAMMONDA i na RAZOXXA!
:P :P :P :P :P :P :P :P :P :P

RILE-NS

Hvala vam puno na lepim recima.Najbolji su komentari koji stizu od strane kolega maketara pa ma kakvi oni bili.Sve ovo sto se desava sa mojim maketama je rezultat dugogodisnjeg pracenja novina u tehnikama i konstantnog tumaranaj za literaturom,citanjem i analizom iste.To kazem u nadi da sve ovo gledaju neki maketarski pocetnici
za koje ubiranje plodova njihove maketarske istrajnosti tek predstoji.Nemojte se zuriti.Sve to vremenom dolazi.Naravno da je vazan talenat,ali ne uvek i nije sve.Treba raditi,citati,razmisljati,slusati,posmatrati,ali pre svega uzivati.Uzivati u svakom trenu provedenom u radu na vasoj novoj maketi i tako u nedogled.A vama maketarskim vukovima zelim ostro oko i stabilnu ruku do duboke starosti.Jos jednom puno hvala i videcemo se mi jos.Ziveli!