RAF Mustang 122 Sqn, Revell 1/72

Previous topic - Next topic

Tomcat

Posle Spitfajera odlucio sam da u ovoj kampanji ucestvujem i sa poznatim Revell P-51B i ponovo dekali sa Xtradecal seta RAF D day. U pitanju ce biti avion iz 122 skvadrona RAF. Za pocetak jedna zbrckana slika

Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

Tomcat

#1
Mustang mi definitivno ide brze nego Spitfajer



Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

VladimirBrankovic

Super je, samo obavezno vrati panel na kapotažu

Tomcat

Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

Tomcat

Moj drugi ucesnik u kampanji je zavrsen, kao sto naslov kaze u pitanju je Mustang Mk.III iz 122 Sqn RAF, operacija Overlord jun 1944. Ovim avionom je leteo Dzimi Talala, koji je sa svojim bratom Henrijem bio jedan od prva dva Azijata (Malezija) u RAF. Dzimi je preziveo rat i zabelezio ukupno 5 pobeda protiv nemackih aviona dok je pomenuti Henri poginuo krajem jula 1944 kod Faleza kada je njegov Hawker Typhoon oboren











Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

milan78

Instagram-Peacockscaleworx

Lanmi

Odličan, slažem se vrlo uspešna kampanja za tebe, sjajno. Hvalaza prateću priču.
Milan Vukovic
https://lanmiblog.wordpress.com/

"Sve će to, o, mila moja, prekriti surfejser, boja i vaš"

medico

   Lep rad, ja sam ga davno uradio još kad se maketa pojavila , sećam se da joj je najveća manjkavost bio Malcom hood koji nije bio doboljno "naduvan" .
Obrati pažnju na sitne detalje , jeste da je u pitanju 72ka ali nisi ofarbao poziciona svetla a usta mitraljeskih cevi si prefarbao invazionim prugama , lako možeš da dodaš i onu antenicu iza kokpita . Inače na P51B unutrašnji poklopci st trapa su uglavnom u zatvorenom položaju .

Tomcat

Quote from: medico on 03-07-2024, 20:30:02Lep rad, ja sam ga davno uradio još kad se maketa pojavila , sećam se da joj je najveća manjkavost bio Malcom hood koji nije bio doboljno "naduvan" .
Obrati pažnju na sitne detalje , jeste da je u pitanju 72ka ali nisi ofarbao poziciona svetla a usta mitraljeskih cevi si prefarbao invazionim prugama , lako možeš da dodaš i onu antenicu iza kokpita . Inače na P51B unutrašnji poklopci st trapa su uglavnom u zatvorenom položaju .

Hvala za sugestije, gledacu ovih dana da ispravim greske  :)
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...