1:72 Litaki J-22 ORAO

Previous topic - Next topic

dragan_mig31

Konacno da i ja sebi uradim ovu maketu.O samoj tacnosti makete necu da pricam jer je sve receno jos pre nego sto je izasla na trzistu.Ja sam ugradio rezinski mk-10 kao i bl-755 jer one iz kutije su mi bas bzvz.Dodao sam nisan u kabinu i nesto ozicenja iza izbacivog sedista.Ugradio sam i masterov pitocev.Dorezao sam ponesto panele na nosu i sa strane jer je to bas vidljivo a nazalost litaki to nisu odradili.Farbanje tamiya i MM.Dekali su neki prastari LH koje sam jedva uspeo da iskoristim.Raspali se na 200 delova pa su lose odreagovali kad sam ih premazao sa hemiju za dekale.Lak je semiglos i uzivo mnogo vise sija nego sto se na slikama vidi.


























flanker

Lepo i lepo isprljano
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

VladimirBrankovic

E, pa lep je! Kad pogleda ovako, da, ima tu i tamo nekih propusta na ovoj maketi, u vidu nedostajućih detalja ili čudnog rasklopa, ali sve h svemu neko je odlučio da napravi plastičnu maketu Orla u 1:72, a drugo, kao što se može videti, jako lepo izgleda sastavljen... Tako da...
Nego daj ti nama svoja iskustva sa sklapanjem

milan78

Odlican je samo sto ne bih radio ove oznake na prvoj Litaki maketi.... :cheers 
Instagram-Peacockscaleworx

Tomcat

Bravo, bas je lepo ispao, a sama maketa bas i lici na Orla
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

dragan_mig31

Hvala vam drugari.

Oko sklapanja makete mogu samo reci da nije bas najjednostavnija maketa za rad ali ida nije nista sto bi prosecan maketar ne bi mogao da sredi.

nebkv

Odlican :super
Ove BL sa propelercicima i oznakama mnogo vernije deluju od onih iz kita,moracu ja na moje bar dekale ;)
Prva svakako bude za upoznavanje i ucenje sta i kako treba ili ne treba raditi sledeci put
Ali kako je svako od nas i od prve napravio ok primerke,sledeci mogu biti samo bolji
Oni koji bi radili samo jednog tako gledano nemaju razlog za strah,plus sto mogu imati smernice sta bi trebalo a sta ne od maketara koji su prethodno radili
Meni je trap bio glavobolja,pa je moj savet obavezno trap deo po deo sklapati direktno na maketu
U suprotnom je gotovo nemoguce dobiti trap u osi ako se sklopi nezavisno