Revell 1/76 Long Range Desert Group - Pustinjski pacovi

Previous topic - Next topic

r.i.s.t.a.

Ahhh, moji omiljeni Matchbox 1/76 kompleti! Jeste to tehnologija iz sedamdesetih-osamdesetih, ali uz nešto malo truda mogu da izgledaju odlično, za male pare!
Vidi, uzmi i liberalno oprašnjavi sve živo na ovoj dioramici. Pesak se u pustinji uvuče i na najneverovatnija mesta. Takođe, vidi ako te ne mrzi i učvrsti sav teret nečime - na džipu recimo kaiševima i/ili kanapom, a na kamionetu možda će najjednostavnije biti da se nabaci recimo neka mreža (maskirna?), jer u vožnji po terenu stvari lete svuda okolo kao lude ako nisu dobro pričvršćene.
Naprosto, uživi se u ulogu LRDG patroldžije koji se sprema za još jednu misiju :)

gasha

Evo Profo kada vec oces da cepidlacim. Nisam do sada radio vozila ali iz iskustva u mojoj vojnickoj karijeri sugerisem sledece:

1. Volan malo ostari. da se vidi da je neko soferiro
2. "ulubi" osteti tu i tamo vozilo, to je normalno u vojsci i kada ne ratuju a kamoli u ratu  ;D
3. kante za gorivo narocito "uneredi", to se bacalo redovno po zemlji.
4. ne preteruj sa prljanjem, dobri su i ovako, ipak je to pustinja. Pesak se ne zadrzava mnogo na spoljasnjim delovima vec samo prasina. Pesak zna da udje u unutrasnjost vozila i da tu ostane. To sam u Iraku video jos kao klinac.


Na kraju posto je razmera mala sve ovo uzmi uslovno, SUPER su i ovako.


Profa

E to volem da čujem - hvala svima na savetima (da ne prozivam poimence ;) )!
Znam da mi se dešava, kad gledam završenu maketu, da retko vidim nedostatke ili eventualno ostanem bez ideja i kažem "pa, to je to..." i onda ona ide na policu.
Sada se pokazuje prava snaga ovog foruma - hiljadu ideja i saveta za poboljšanje rada :)  :)  :)
Sad, na svakom je da odluči gde će stati...  :-\
Prihvatiću neke vaše savete, a neki će ostati za buduće projekte. Mislim da neće pasti ulubljivanje, npr., ali grebanje, kanap/mreža, pesak.... potrudiću se da odradim (i slikam, naravno) i to, a možda se i ja još nečeg usput setim...
Hvala još jednom!
Bogu fala što sam Lala! :)

modellius

Sa obzirom da sam video šta sam video, prijateljski savet, Profo, slike urami a makete baci !!!!!!!!!   ;D ;D ;D
Michael Wittmann   s.SS-Pz.Abt. 101       138 kills
Maketarski Savez Srbije http://www.mss.in.rs/