Heinkel He-177 Revell 1/72

Previous topic - Next topic

Hartmann

Keep up the veeeery good work, bro!!
Montex traka rulezz.
''Ljudi, imamo samo jedan cilj, a to su dve stvari: red, rad i disciplina!"

djnik

Odlicno! Jos kad vidimo i gornju stranu trupa, praznik za oci! :)

Sandman

sasvim je ok ispalo nijansiranje panela!

hocesh li mozda na samom kraju ovaj donji deo preprskati nekim "filterom" - za sada mi linije panela deluju josh uvek maaaalkice tamnije u odnosu na ostale povrshine....da li ih treba josh ublaziti, s obzirom da cesh kasnije verovatno da grunesh i wash u linije panela?  :-\

Lanmi

Ho, ho, ho, evo update-a u novoj godini da uvecam malo snezni pokrivac:
Na gornjim povrsinama sam grunuo Gunzeovu akrilnu RLM02. I ova boja je isla u nekoliko slojeva prvo tamnije:



a zatim i dodavanjem bele u mesavinu sam dosao do ovakve povrsine:



Posle toga sam zapoceo mukotrpni dvonedeljni posao pravljenje kamuflaze za gornju tamniju boju kamuflaze. Proces je izgledao ovako na pausu bih iskopirao sare, zatim isekao to makazicama a onda kuglicama blu taka namestio na predvidjeno mesto na maketi. Cilj je da se izmedju povrsine pausa i makete napravi udaljenost od 1-2mm kako bi se dobio malo blazi prelaz izmedju boja na kamuflazi.



Vrisnuo sam koliko je ovo dugo trajalo, dok na kraju nisam sve "puzzle" postavio.





Deluje mi da se trud isplatio. Maketu sam prskao trudeci se koliko sam mogao da to bude pod pravim uglom kako mi se boja ne bi podvlacila pod paus. Hteo sam da malo eksperimentisem sa gornjom bojom. Prvi put se nisam trudio da mi taj sloj boje prekrije podlogu, vec da malo redjim slojem boje + varijacijama u nijansi iste docaram malo izbledeli efekat tamnije nijanse, pa da izgleda kako donja svetlija boja malo probija. Malo je to bilo teze dozirati dok su svi oni papirici bili izlepljeni po avionu ali sam stao negde gde mi je delovalo da je dovoljno. Kada sam skinuo papirice, ovo je rezultat.





Nalazim na nekoliko mesta greskice, ali mislim da se necu mnogo truditi da ih ispravim. Prilicno sam zadovoljan ovom tehnikom. Nemam potrebe za ikakvim postshadingom, niti za drybrasovanjem povrsina na maketi. Jedino od vederinga sto cu primeniti je isticanje panela i malo nekih diskretnijih ogrebotina.
Ala sam zapoceo godinu, ha. Kako vam se cini?
Milan Vukovic
https://lanmiblog.wordpress.com/

"Sve će to, o, mila moja, prekriti surfejser, boja i vaš"

Dada

Cika Lanmi ovo je stvarno opako! Ko kaze da u maketarstvu nema sadizma! Ovo uklopiti je bilo opasno za zdravlje 8) 8)

Salu na stranu fantasticno je ispala kammo!

P.S. Nemoj da nas zaveje totalno!

djnik

Greif je odlican! Tehnika radi besprekorno. Na svakoj maketi se uvek nadju greskice, nemoj mnogo da se brines sve se to lako ispravi! Drago mi je da si koristio moj sken za kamuflazu, tj. da ti je to pomoglo prvi radu tehnikom sa paus papirom u blu takom!

Sandman

JOJ!

svaka chast na strpljenju za seckanje komadica pausa!  :o

jako je lep prelaz kammo flekica....

vidim ja da pada sneg ko nezdrav ceo dan :D

medico

ovo nista ne valja  ::)   ..... Lanimi druskane , opasno izgleda

tripko

u kav rad kakav avion kakava maskirna shema qq lele. svaka cast bice ovo lepotance ;)

Hartmann

Rece mi ti danas da je dobro ispalo. Nije dobro ispalo.

Ispalo je SUPER!!  :o

Zavejasmo mi celu Srbiju, he, he..
''Ljudi, imamo samo jedan cilj, a to su dve stvari: red, rad i disciplina!"

alaleksic

Mogu samo da kazem svaka cast

oddball

"It's time to kick ass and chew bubble gum! And i'm all out of gum!"
- Duke Nukem

Ich been klugscheisser!

milanco

svaka cast na strpljenji u umecu :o
Cime si sekao paus kada si vadio "rupe"
"...ako stanemo gubimo sve..."
http://savrsenobrijanje.com/forum/index.php - forum posvećen jedinom pravom brijanju

Lanmi

Hvala svima. Ove puzle sam sekao obicnim makazicama za nokte, nije tu neka preterana preciznost potrebna vecina ovih sara je izmisljena.
Milan Vukovic
https://lanmiblog.wordpress.com/

"Sve će to, o, mila moja, prekriti surfejser, boja i vaš"

Otto Skorzeny

Bravo! Bravo! Bravo!

Svaka cast na strpljenju i umecu!  8)  :D