Mosonmagyarovar april 2008

Previous topic - Next topic

razoxx

od 27 dec 2007 ne postoji madjarska viza vec se dobija sengen

tako da je to ustvari supis...

ako imate vazecu madjarsku vizu( izvadjenu pre 27) ,pre njenog isteka nemozete dobiti gore pomenuti sengen

iguanac

ja danas vadim vizu,ali samo na 6 dana. Zahtevi su:
-Pasos + kopija pasosa
-pozivno pismo (logo firme/organizacije, kontakt osoba, sediste, imena koja su pozvana, izjava o finansiranju i smestaju - ukoliko oni obezbedjuju)
-kopija radne knjizice + original na uvid
-uverenje sa posla na kome radite (logo firme, pecat, ovlasceno lice, ime zaposlenog, duzina trajanja radnog odnosa i izjava o visini mesecnih primanja)
-izvod iz banke gde se vide tri zadnje plate
- izvod iz registra firme
-zdravstveno osiguranje za dati broj dana - u Dunavu je 110din/dan
nacin prevoza - kopija karte autobuske/vozne/avionske ili zeleni karton vozila
- smestaj - rezervacija? nekad moze i bez ovoga da prodje...
Ovo je sve sto je meni trebalo sada za vizu, doduse za studente i nezaposlene postoje drugaciji zahtevi.
A i placa se jos i 35 evra!
Toliko
One day you'll realize there's more to life than culture... There's dirt, and smoke, and good honest sweat!

"Dogod budete čuli na Ljubinom Grobu pucanje naših pušaka, Nijemci neće proći. A kad toga ne bude, znajte da na njemu nema više živih proletera."

https://n-ever-finished-models.blogspot.com/

ugovorac

Iguanac,jesi li morao da zakazes i koliko dana radije.Koliko dana ces da cekas na pasos od dana predaje

iguanac

Ima opcija telefonskog zakazivanja, ja to nisam koristio. U tom slucaju ti odrede termin, ti dodjes, oni te prozovu itd. Ja sam isao pred ambasadu u utorak, predao pod brojem koji dobijes na ulazu i trebalo je u ponedeljak da dobijem vizu - a posto u nedelju (sutra) putujem, malo smo cimali atasea i organizatora konferencije da to pojure, pa smo u petak dobili vize. Ponavljam, nisam jos vadio za Moson, tek cu se cimati sa time.
grrrrrrrrrrrrr!!!!
One day you'll realize there's more to life than culture... There's dirt, and smoke, and good honest sweat!

"Dogod budete čuli na Ljubinom Grobu pucanje naših pušaka, Nijemci neće proći. A kad toga ne bude, znajte da na njemu nema više živih proletera."

https://n-ever-finished-models.blogspot.com/

ugovorac

Hvala drugari.Bice od pomoci ovo sto ste napisali.Bilo bi dobro kada bi i drugi clanovi foruma koji vade madjarsku vizu kasnije napisali nesto o tome.Naime,odavno sam naucio da se podaci sa sajta i table na konzulatu cesto ne slazu pa se pojave problemi.Mozda se sad nesto promenilo,al`,ko zna.

razoxx

kada sa sajta ambasade skinete PDF o uslovima izdavanja,obratite paznju na zadnu stranicu
gde ogromnim slovima pise :NE RADIMO USLUGE FOTOKOPIRANJA!!!!! ;D ;D ;D ;D ;D


eee Srbijice majko

ugovorac

Gledao sam sajt madjarske ambasade i dosao do zakljucka da MI MAKETARI ne placamo taksu od 35 evra.Jesam li u pravu ;).

Momcha

Pa tako bi trebalo jer idemo u kultutne svrhe,ali mislim da posto
nemamo registrovano udruzenje...................placamo :-\

jota

Брзојав за МК: Ланми 4. место са Hе-177, Трипко 3. место са КВ-1

Браво момци!!!

Uzice

Quote from: Brodski mali on 13-04-2008, 16:38:59
Брзојав за МК: Ланми 4. место са Hе-177, Трипко 3. место са КВ-1

Браво момци!!!

Cestitam!

mutayu

#41
http://www.rlm.at/galerie/993/moson08f_36.900x600.jpg
KV-1 jos nisam prepoznao pa ce slika da kasni. ;D

djnik

Bravo momci! Svaka cast! Svaka cast svima koju su otisli, jer se trude da maketari u Srbiji budu vidjeni u inostranstvu!

Kerber

Iskrene cestitke !
To, momci !
Osvetlali ste nam obraz !

tenk

bravo momci,svaka cast!iskreno mi nesto zaigra u grudima,kao da je reprezentacija osvojila zlato :)
www.oluj.org
"May God have mercy upon my enemies, because I won't."