Fiat CR.42 Falco (Revell 1:72)

Previous topic - Next topic

Kerber

Quote from: gasha on 31-12-2007, 11:27:37
Pronto sam stavljao pre decala, nije mi bas pomoglo. Svako iskustvo se placa. Hvala na savetima, poigracu se jos malo sa njim, samo se plasim da ne zeznem nesto. Kada kazete pronto oko motora mislite na celu zutu povrsinu ili nesto drugo?

Mislio sam na zuti prsten oko motora...i nesto malo oko kabine i svakako metalne obloge tockova i "nogu" ovog aviona.
Taj prelaz u konacnom izgledu boja, ume uzivo jako dobro da izgleda, za fotke nisam toliko dobar daa umem da to poslikam, ali znam kako daje dubinu...

A sto se tice ovih recenzija Italeri/Pavla/revell...pa sta reci...? Neko voli debele i male, neko visoke i tanke...Ukusi su razliciti. Ja jos uvek negde imam ovog Revella, al' sam kupio Italerijevu maketu, zbpg vise detalja, a mrzi me da Revell razbijem pa da ga detaljisem ponovo ispocetka, pogotovu sto je sad to vec stara plastika, krta, pa nisam siguran kako bi to ispalo na kraju.
Video sam da Italeri ima prenaglasenu panelizaciju, ali se to da srediti sa malo smirglice, ima one aerodinamicke kocnice, koje ne idu uz ovu verziju, vec za bombardersku, i okrenute krakove elise, ali, ionako se budzi i prebudzuje maketa, kad nesto nije kako treba, a vec imam dovoljno znanja i iskustva da to uradim. One sajle za komandne povrsine ionako pravim sam od razvucenog sprua, uvek su predebele na originalnom odlivku...nije neka frka.