P-51 mania

Previous topic - Next topic

Zoki969

E, ovako je vec bolje ...
Savet u vezi kutija stajnog trapa ...
Koliko vidim iz slika, kutije na D Mustangu si ofarbao u green zinc chromate. Treba ih farbati u boju aluminijuma jer nisu ni bile farbane na pravim avionima. Nemoj da te zavaraju neki walkaroundi iz muzeja na kojima su kutije farbane u zinc chromate ili cak interior green. Sve je to radjeno za vreme restauracija, pa odatle i potice zabluda  :'(
Pored toga, ramenjaca koja se na pravom avionu vidi iz kutije (na svim maketama kutije su radjene kao kutije, a to je greska. Zadnja strana kutije "ne postoji", ona je suplja i unutar krila se vidi ramenjaca) je po pravilu yellow zinc chromate, a srednji deo (ispod srednjih poklopaca) green zync chromate. Ne znam zasto, ali upravo tako  je bilo. Veruj mi na rec jer sam gomilu literature proucio pre i za vreme rada na Mustanzima ...
Ako ti nije bas najjasnije sta sam hteo da kazem, pogledaj poslednju sliku na mom topicu:

http://maketarskikutak.com/index.php?topic=2923.0

tripko

Ah vidi stvarno, mislim da sam gledao slike nekog D iz muzeja i uslo mi u da zivodi kutije
za tockove su green zinc chromate a baza aluminijum. vicedu da to cetkicom  sa yellow zinc chromate
uradim al prvo cu morati da je nabavim.
U svakom slucaju thx za savete potrudicu se da ih odradim. ;) ;)

Lanmi

Praznici nam stizu...
Stvarno si ubacio u petu brzinu, super ce ispasti na kraju.
Milan Vukovic
https://lanmiblog.wordpress.com/

"Sve će to, o, mila moja, prekriti surfejser, boja i vaš"

dragan_mig31

lep je ovaj engleski p-51b :) opako izlgeda sa ove zube

Hartmann

Lepo izgleda, nema sta.
''Ljudi, imamo samo jedan cilj, a to su dve stvari: red, rad i disciplina!"

tripko

Evo svezih slika, nikako da bobegnem od prasine i od sitnih zrcna
koji se od jednom pojave na maketi u toku prskanja.
uskoro bolje slike ovo sam slikao na brzaka sutra ide future i dekali





Kerber

Kako vidim, ostaviste blato zbog beskrajnog plavetnila.... ;)

Mustang-mania na delu.... ;D

Lepo izgleda, bice dobar "konjic" na kraju.
Koja je srebrna?

tripko

Bane MM akrili, neznam zasto ali tekstura na krilima mi se nesvidja ima prasine i nekih zrnca .

Kerber

mozda da probas da ga ispoliras, ili si trebao primer neki da mu tresnes prvo....
uvek moze da se najfinijom smirglicom (onom za poliranje noktiju), to odradi pa ako treba strc-dva iz AB...da ne ide sve u musculo... 8)

medico

probaj sa Dremeliccom da ispolirash !
imash onaj filc u obliku diska ...prvo probaj bez paste za poliranje , srednjom brzinom uz samo lagano dodirivanje povrshine ...moglo bi da odradi posao

tripko

Evo novih slika nikako da stignem da odradim wash na p51d






rodeo

Tripko - stvarno najbolje!
Pravda za Gigu, oranzada za trolove.

dragan_mig31

jak lepo :) sve pohvale,narocito za englez:)

Sandman

za sad ok... na par mesta ti pobegla maska za olive drab antiglare na D verziji ali nije strashno ;)

nego, neshto ti malo mrachne slike, nisi koristio dodatno "reflektor" ka maketi upereno svetlo?  :-\