KV-1 1/35 Zvezda

Previous topic - Next topic

tripko

Evo kako nareduje unutrasnjost skoro pa gotovo
i opet mi je zao zbog slika al nista dok nedodje foto reporter




nesha

Au bre Trpko...
Ja malo zaboravih na ovog momka, te ne mogu da se setim price o unutrasnjosti, jel to samogradnja? ???
U svakom slucaju je prelepo! :) :)

T34

Nego šta!
Samo naprijed!

SALE

Quote from: tripko on 12-12-2007, 00:10:31
...i opet mi je zao zbog slika al nista dok nedodje foto reporter


E pa kad se ne secas drugara i komsije, pa da odradimo to kako treba...  ;)

tripko

Evo dobih digitalac pa da vas pocastim sa slikama.
Slike nisu bas the best al posluzice ;)





medico

opa tenkista lepo to napreduje  ;)
sta si radio sa stirenom  ? ovo deluje kao neku vakumform na blendi topa i blatobranima ?

tripko

Sa sitirenom nista. Kopirao sam sanduke od trumperterovog kv-a koji mnogo bolji od zvezdinih a rezin je bele boje. A i svetlo je bilo isuvise jako pa su slike malo svetlije ili belje. A kod topa nista mr surfacer 500 cetkica i imitacija livene povrsine jel je isuvise glatka bila u originalu. Sada mi treba jedna tamiya traka pa pocunje maskiranje i farbanje :D

T34

Pa, dostatna je i obična krep-traka, meni barem ;)
Znači istina je da je ilustracija na kutiji kriva; jer ovo je model s L-11 topom...

Hugo Sperle

Tripko, hajde vidi da nadjes negde ecovanu mrezicu za KV - jca
ovako nesto samo u 1/35 http://www.luckymodel.com/scale.aspx?item_no=HU%20HLX48134

Tvoj rad je tako dobar da zasluzuje ovaj detalj.... ;)

tripko

Quote from: Hugo Sperle on 21-12-2007, 10:04:12
Tripko, hajde vidi da nadjes negde ecovanu mrezicu za KV - jca
ovako nesto samo u 1/35 http://www.luckymodel.com/scale.aspx?item_no=HU%20HLX48134

Tvoj rad je tako dobar da zasluzuje ovaj detalj.... ;)

Sad je kasno, sve je slepljeno neki drugi put sigurno.
a verujem da cu da to uzmem za kv-2 od trumpertra koji me ceka.  0:)

medico

Quote from: tripko on 18-12-2007, 22:40:24
Sa sitirenom nista. Kopirao sam sanduke od trumperterovog kv-a koji mnogo bolji od zvezdinih a rezin je bele boje. A i svetlo je bilo isuvise jako pa su slike malo svetlije ili belje. A kod topa nista mr surfacer 500 cetkica i imitacija livene povrsine jel je isuvise glatka bila u originalu. Sada mi treba jedna tamiya traka pa pocunje maskiranje i farbanje :D
da sada mi je jasno , bljestavo svetlo pa izgleda kao beli stiren, a rezin da li je iz iste tyre kao i moj ? josh radi dobro ? ja moj nisam koristio poslednjih 3-4 meseca  ::)

tripko

#11
KV je ofarban uoci odbrane diplomskog rada pa sam ga sklonio u kutiju da mi neodvaci paznju
I eto nadjoh slobodnog vremena i napokon za vikend sam poceo ponovo da maketarim.
Neke stvari sam upropastio sto zbog moje brzopletosti sto sto pre da zavrsim, pa su zavrsile
u mr musculu, ali ne i KV. Njega na tenane radim i evo slika kako napreduju radovi.

Ostale su finese kao pre dust, water rain marks, dry mud.......
I figura ruskog tenkiste koji drzi nemacki probuseni shlem.






Eraser

To druze tripko,jedva sam ceka da se vratis  ;D ;D

Boga mi KV je sto bi se reklo "Na nivou"  ;D jedva cekam nastavak

Sandman

UH! Master dzedaj ponovo u akciji! :D

super su ti ovi tragovi slivanja prljavshtine i rdje na kupoli i po telu tenka....

chiping vidim je suptilan, ne preteran - no vidim i neke svetlije flekice na telu tenka - svetlija nijansa zelene, jel to kao efekat podignute farbe na zardjalim mestima ili...?

koje ce poznake nositi ovaj Kliment? do sada nisam vidjao ovu shemu sa braon poljem po sredini tenka...  ??? :-\

gasha

Ima se vremena, vidim. Lepo, nateracete me jos da i ja tenkice pocnem da radim. Najvise mi se svidjaju tragovi slivanja.