Moje makete

Previous topic - Next topic

1995

Cao svima
Evo mojih maketa, cekam vase komentare i primedbe   0:) :o










Zadnje dve slike su stare tako da figure nisu bile zavrsene. :( >: :(




medico

sinak, ovaj mislim ...uopste nije loshe  ;)
svidja mi se ovaj Horch , pokazujesh inicijativu ...ulubljen blatobran, iskrivljen branik, izduvana guma  sasvim solidno , nego ubuduce zestoko smanji dozivljaj sa srebrnom ! na vozilima, tenkovima i sl. srebrna se korizsti izuzeto malo . Daj nek neko okachi link za skidanje one MiG-ove knjige FAQ downloaduj to i to ce ti razjasniti mnoge stvari !

nesha


Sandman

jako lepo Aleksa!

za rad chetkicom i tvoje godine pokazujesh jako dobar i pozitivan trud! ;)

svidja mi se na Horchu oshtecenje stakla, kao i ulubljen branik i izbushena guma!

na polugusenicharu si chetkicom postigao lep efekat zimske kamuflaze koju su na ratishtu chesto izvodili jako grubo i ponekad bukvalno prolivanjem kante bele boje preko vozila!

samo nastavi, sad je red da malo po malo uvedesh i suve pastele za weathering vozila, kao i da vremenom unapredish svoje tehnike ;)

imash sasvim solidnu osnovu - samo nastavi ovako! ;)

pozz,
S.

milanco

lepo i pedantno samo cepaj dalje :D
"...ako stanemo gubimo sve..."
http://savrsenobrijanje.com/forum/index.php - forum posvećen jedinom pravom brijanju

Aki

lepo,lepo ovo deluje!
kao ste rece sandman,trebao bi da koristis i pastele,onda bi jos realnije izgledali!
samo napred!

1995

Posto sam klinac mislio sam da nikoga nece interesovati kako radim. Hvala svima na komentarima.
Sto se tice pastela probali smo da ih rendamo, struzemo i rastvaramo ali nista nije uspelo pa smo nabavili pigmente. Ovu knjigu sto preporucujete imam, ali nije lako primeniti. Ako imati neki savet kako da se radi sa patelima slobodno napisite  ;) D:) :D

Sandman

Quote from: 1995 on 14-12-2007, 18:27:04
Posto sam klinac mislio sam da nikoga nece interesovati kako radim. Hvala svima na komentarima.

uvek je interesantno videti radove nashih najmladjih maketara jer na osnovu toga mozemo da pomognemo da uznapreduju u svojim veshtinama i tehnikama a samim tim i da pomognu da se ovaj hobi odrzi i u buducnosti na nashem prostoru ;)

da ne idemo previshe u offtopic, pogledaj i podforum posvecen takmichenjima - kod nas se godishnje odrzava 6-7 maketarskih takmichenja, gde postoje i kategorije juniora, tako da ako vec nisi bio ili uchestvovao na nekom od njih, eto ti shanse da iduce godine pokazesh drugim maketarima svoje radove uzivo ;) srecan rad pa se nadam se gledamo i po takmichenjima ;)

Quote
Sto se tice pastela probali smo da ih rendamo, struzemo i rastvaramo ali nista nije uspelo pa smo nabavili pigmente. Ovu knjigu sto preporucujete imam, ali nije lako primeniti. Ako imati neki savet kako da se radi sa patelima slobodno napisite  ;) D:) :D

jako je bitno da pasteli koje treba izrendati budu SUVI a ne voshtani! Suvi pasteli se ponashaju kao i pigmenti - izgledaju kao boja u suvom prahu, koja se lako razredjuje u alkoholu, vodi, razredjivachu, pa je samim tim pogodna za tehniku WASH kojom se radi isticanje linija panela i udubljenja na maketama....a u suvoj formi (prah) se suvom chetkicom nanose na makete vozila i aviona da bi se postigao efekat prashine i prljavosti....

razredjeni pasteli (wash) se nanose na glatke povrshine (maketu izlakirash GLOSS lakom ili Prontom)

nerazredjeni pasteli (prah) se nanose na mat povrshine (maketu lakirash matt lakom)

o svemu ovome detaljnije malo pogledaj u podforumu Mala shkola i Saveti i prva pomoc gde smo pisali o raznim tehnikama i cakama.... tu onako uopshteno mozesh da vidish neke osnove, a ako te neshto detaljnije zanima, pitaj pa cemo da se potrudimo da objasnimo.... ;)

eto to su neke ukratko smernice - na tebe/vas dvojicu je sad red da se oprobate u praxi sa ovim tehnikama, jer jedino praxa u maketarstvu daje prave rezultate - dok ne isprobash sam neke stvari necesh znati kako to ide ;)

pozz,
S.

Nidza79

U ocajnickom pokusaju da zadrzim samopostovanje uhvaticu se za ovo "probali smo"  ;D

Boki

Odlično, Aleksa. Samo tako nastavi.

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

T34

Jako lijepo! S obzirom da su nadam se mnoge maketarske godine ispred tebe - mislim da ćemo se nagledati dobrih stvari !!!

1995

Srecna nova godina 0:)
Ovih dana nisam imao bas mnogo vremena za makete,a 4-og idem na kop i nosim neke maketice (ipak moramo se posvetiti starom hobiju).
Puno pozdrava i vidimo se za 9 dana  ;) ;) ;)