Airacobra 1/72

Previous topic - Next topic

Chinook

Maketa je od helera,a pise i mehanotehnika sa strane.Neznam koliko sam je radio ali proslo je dugo vremena od pocetka.Prvobitno sam imao probleme vezane za kljun,odnosno nisam stavio dovojno plastelina,pa je stalno padala nazad,problem je otklonjen ali se propeler vise ne okrece.Ubrzo sam primetio niz drugih gresaka,tako da nisam siguran da cu avion poslati na takmicenje solisticki vec samo u sklopu diorame.Radjena je cetkicom,pa sta mislite?












Warhawk

Nije loshe, samo ja mislim da je "Air-A-Cutie" imao noseart i sa desne strane (ne taj isti).
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

Dada

#2
Umesto plastelina stavljaj nesto metalno u nos aviona tipa kuglice lezaja, olovna sacma, tegici za pecanje... Moglo je samo malo suptilnije cipovanje aluminijum bojom, znaci ne cetkicom vec iglom ili cackalicom lagano nanosis aluminijum boju gde treba...
Sto se tiche prljanja malo bi mogao da ispravis te kutije stajnog trapa jer izgleda kao da su mu tu izduvi motora... malo naglasi texturu u samim kutijama da ubije tu zelenu... mnogo je cista spram ostalih delova aviona... Izduv motora bi mogao malo manje biti garav jer ipak avion ne trosi naftu da bi tako zagaravio :) a da bi odradio isto koristi pastele a ne boju...
Probaj kad farbas dve razlicite nijanse (prelaz gornjaci i donjaci)  zalepis traku koja ce ti pomoci da izvuces ravnu liniju... Isto vazi i za maskiranje i farbanje ramova na prozirnim delovima...
I proveri samo taj prednji stajni trap... malo mi cudno stoji...
Nadam se da ces kritike prihvatiti dobronamerno...
Pozz, Dalibor

Chinook

Nije mi jasno kako da naglasim teksturu kutija stajnog trapa,bili bi one trebale mozda biti neke druge boje?Sto se tice auspuha jel bi mozda bilo bolje da ih ofarbam u Jet Exhaust?

Dada

Boja bi trebala da je ok, sto se tice naglasavanja teksture (osim ako nije celavo) uradi drajbras, u slucaju da textura ne postoji onda ga malko realnije isprljaj nekim pastelom npr.

Za "auspuh" nemoj tu boju, on sam nije problem, vec fleketine koje simulraju garez iza istog.
Da bi to odradio sto realnije probaj sa ugljenim slikarskim stapicem kog ces nozicem nastrugati (napraviti ugljenu prasinu)  pa lagano taj prah SUVOM cetkom nanosis dok ne mislis da je dovoljno...
pozz