mig-23mf

Previous topic - Next topic

Sandman

ne ide ti loshe....

a jesi li trup vec zalepio ili ne? kako cesh krila ubaciti i njihov pokretni mehanizam?

shta si reshio za kamuflazu? koje dekale imash od korisnika 23-ke u arapskim zemljama?

dragan_mig31

Quote from: Sandman on 28-01-2008, 15:53:28
ne ide ti loshe....

a jesi li trup vec zalepio ili ne? kako cesh krila ubaciti i njihov pokretni mehanizam?

shta si reshio za kamuflazu? koje dekale imash od korisnika 23-ke u arapskim zemljama?


trup je zalepen.krila cu da ubacim bez mehanizam i nece da se pokrecu.maketa je bila krsh kad sam je rastavo tako da i mehanizam je otisao u k....
jos cekam da mi predno staklo i poklopac kabinu stignu jer sam polomio postojecu tako da nisam jos resio za kamufalzu,ali 3 su u razmatranje,siriski Mf,Iracki MF,libijski MS.imam jos alzirske i jos neke arapske dekale koje su mi ostali od neki setova koje nisam iskoristio :)

Sandman

Quote from: dragan_mig31 on 28-01-2008, 16:21:02
trup je zalepen.krila cu da ubacim bez mehanizam i nece da se pokrecu.maketa je bila krsh kad sam je rastavo tako da i mehanizam je otisao u k....

e shteta.. pa to si mogao od nekog limchica da napravish - mislim ako je po principu pinova koji se provuku kroz zazor/okvir koji ih drzi dok se pomeraju.. a ako je onaj mehanizam u obliku "prstiju" onda je malo teze....

Quote
jos cekam da mi predno staklo i poklopac kabinu stignu jer sam polomio postojecu tako da nisam jos resio za kamufalzu,ali 3 su u razmatranje,siriski Mf,Iracki MF,libijski MS.imam jos alzirske i jos neke arapske dekale koje su mi ostali od neki setova koje nisam iskoristio :)

ajd baci neke kamuflaze primeraka koje bi mogao da radish sa raspolozivim dekalima pa da mozda pomognemo u izboru ;)

dragan_mig31

Quote from: Sandman on 28-01-2008, 16:48:25
Quote from: dragan_mig31 on 28-01-2008, 16:21:02
trup je zalepen.krila cu da ubacim bez mehanizam i nece da se pokrecu.maketa je bila krsh kad sam je rastavo tako da i mehanizam je otisao u k....

e shteta.. pa to si mogao od nekog limchica da napravish - mislim ako je po principu pinova koji se provuku kroz zazor/okvir koji ih drzi dok se pomeraju.. a ako je onaj mehanizam u obliku "prstiju" onda je malo teze....

Quote
jos cekam da mi predno staklo i poklopac kabinu stignu jer sam polomio postojecu tako da nisam jos resio za kamufalzu,ali 3 su u razmatranje,siriski Mf,Iracki MF,libijski MS.imam jos alzirske i jos neke arapske dekale koje su mi ostali od neki setova koje nisam iskoristio :)



evo ovo imam.video sam da dosad svi arapski migovi iz 70te godine imaju svi standardnu kamuflazu samo je kod neki radom bel a kod neki siv.e sad neke koje su remontovane us prefarbane i ne nose ta standardna arapska kamuflaza.njaverovarnije cvu da radim siriski mf ali jos ima vremena :)








ajd baci neke kamuflaze primeraka koje bi mogao da radish sa raspolozivim dekalima pa da mozda pomognemo u izboru ;)

Sandman

Quote from: dragan_mig31 on 28-01-2008, 17:57:55
evo ovo imam.video sam da dosad svi arapski migovi iz 70te godine imaju svi standardnu kamuflazu samo je kod neki radom bel a kod neki siv.e sad neke koje su remontovane us prefarbane i ne nose ta standardna arapska kamuflaza.njaverovarnije cvu da radim siriski mf ali jos ima vremena :)



ovaj irachki mi deluje najlepshe od svih predlozenih ;)

Sandman

a shto ne bi probao neki od ovih rumunskih? totalno suludu kamuflazu imaju :)

http://www.eugene.es-krs.ru///camms/ar/37/pics/136_4.jpg
http://www.eugene.es-krs.ru///camms/ar/37/pics/136_1.png

dragan_mig31

Quote from: Sandman on 28-01-2008, 19:58:21
a shto ne bi probao neki od ovih rumunskih? totalno suludu kamuflazu imaju :)

http://www.eugene.es-krs.ru///camms/ar/37/pics/136_4.jpg
http://www.eugene.es-krs.ru///camms/ar/37/pics/136_1.png



ma nemam dekale :( ali u planu mi je i jedan bugarski mig-21 mf :)

dragan_mig31

mig jos malo ce da bude ofarban,ostaje jos neka antena da se doradi i to je to.odlucujem oko iracki ili libiski MF




dragan_mig31

evo danas sam ofarbao pesok boju.sutra ide braon pa prekosutra ide tamno zelena.




dragan_mig31

mig je danas dobio i odokativno mesana braon boja:) sutra ide dark green



dragan_mig31

tamno zelena je danas spricana.jedino mi se ova braon boja ne svidja :(








Sandman

Quote from: dragan_mig31 on 02-02-2008, 16:32:34
tamno zelena je danas spricana.jedino mi se ova braon boja ne svidja :(

mozda si trebao malo da posvetlish braon i zelenu?

znash shta mozesh da uradish sada - uzmi pomeshaj lak sa kap-dve sand boje.... to ti je kao neki filter da tako kazem - pomocu ove meshavine cesh imati skoro nevidljiv sloj boje koji ce malkice posvetleti braon i zelenu!

ali jako oprezno sa ovime da ne preterash sa izbledjivanjem!

dragan_mig31

Quote from: Sandman on 02-02-2008, 21:51:56
Quote from: dragan_mig31 on 02-02-2008, 16:32:34
tamno zelena je danas spricana.jedino mi se ova braon boja ne svidja :(

mozda si trebao malo da posvetlish braon i zelenu?

znash shta mozesh da uradish sada - uzmi pomeshaj lak sa kap-dve sand boje.... to ti je kao neki filter da tako kazem - pomocu ove meshavine cesh imati skoro nevidljiv sloj boje koji ce malkice posvetleti braon i zelenu!

ali jako oprezno sa ovime da ne preterash sa izbledjivanjem!

e ovo sam i nameravao da pitam po forumu.imam MM matt lak i taj je onaj na nitro bazu ili abr ja tako mislim jer ga razredjuem sa nitro razredjivac.e sad jel mogu da pomesam njega sa uljanu mm sand boju?i naravno u koji razmer da bude?

Sandman

Quote from: dragan_mig31 on 03-02-2008, 03:53:14
e ovo sam i nameravao da pitam po forumu.imam MM matt lak i taj je onaj na nitro bazu ili abr ja tako mislim jer ga razredjuem sa nitro razredjivac.e sad jel mogu da pomesam njega sa uljanu mm sand boju?i naravno u koji razmer da bude?

naravno da mozesh - uljane boje se svakako mogu meshati sa nitrom - dok akrilne boje ne jer ih nitro razara skroz...

elem, da se vratimo na tvoj rad - uzmi pomeshaj taj MM matt lak sa nitro razredjivachem u odnosu otprilike 40% laka i 60% razredjivacha, i onda na kraju dodaj samo kap-dve sand boje - ovo ti je na kolichinu od nekih mozda 2 ili 5 kubika (medicinski shpric), ili mozda omanji rezervoar za boju na erbrashu..... ne znam kakav ti je rezervoar za boju na erbrashu tj. koje velichine, ali vodi rachuna da ovde sand boja skoro da  i ne treba da se vidi u laku!! ovde sand boja samo u kapljicama se prska kroz lak tj. stvara finu "mrezicu" preko osnovne boje i na taj nachin je posvetljuje....

OBAVEZNO prvo dodaj samo jednu kap boje i probaj na nekoj staroj maketi koja ima neku tamnu boju - ili bilo shta uostalom shto ima tamnu boju kako bi video efekat sand boje...

tek kad budesh zadovoljan da je to ta kolichina "filtera" onda kreni preko 23-ke ;)

Goran A.

#29
Ovaj Mig ce biti dobar ali ga nemoj previse prljati. Takodje nemoj panele izvlaciti grafitnom olovkom zato za sobom sto ostavlja dupli trag a sredina ostake cista. Ono sto treba da bude zacadjeno radi prskalicom.