Bristol Blenheim Mk I Classic Airframes 1/48

Previous topic - Next topic

djnik

Ova maketa nazalost vise nije u proizvodnji tako da ju je veoma tesko nabaviti ali posredstvom Emila Minerich-a iz Skyway Model Shop-a u Sijetlu sam uspeo da nabavim primerak ovog bombardera koji je aktivno koriscen u vazduhoplovstvu Kraljevine Jugoslavije a i bio je u proizvodnji u Ikarusu.

Postoji dosta zanimljivih slika ovog aviona u JKRV a uskoro ce se nadam se pojaviti i do sad neobjavljene slike u jednoj knjizi. Zanimljivo je to da je jedan Blenheim Mk I preradjen u Mk IV u fabrici tako sto su radnici koristili samo originalne nacrte iz Velike Britanije. Taj Mk IV je zarobljen (neostecen) sa jos nekoliko nasih aviona na jednom od aerodroma i najvaznije je to da postoje slike kao dokaz ;)

Veoma atraktivno uradjena kutija makete


Sastavnica je veoma jasna, tacno je prikazano gde ide koji deo i kojom bojom ga je potrebno ofarbati


Plasticni delovi se nalaze na tri rama i izliveni su veoma precizno. Mala zamerka je flesh na pojedinim delovima ali se to da lako ispraviti smirglom i skalpelom. Providni delovi su malo mutniji nego sto bih ja to zeleo ali se sve to moze ispraviti Future-om. Kao sto vidite nema mnogo plasticnih delova a razlog je sledeci (gledaj dole)


Mnogo kad kazem mnogooo delova je odradjeno od rezina. Cela kabina, stajni trap, svi sitniji delovi, naoruzanje, tockovi itd itd... i koliko vidm sve je odradio CMK. Na internetu sam citao da je problem jedino uklopiti rezinsko kuciste stajnog trapa ali nije smak sveta.


Date su seme i dekali za Britanski, Rumunski i Finski Blenheim. Ne znam zasto nisu dali i za naseg iako je imao po meni najlepsu kamuflazu. Iz tog razloga cu ovaj Blenheim kao i SM-79 raditi u bojama JKRV sa Lift Here dekalima. E sad kad bi jos neko napravio Do-17K u 1/48 mojoj sreci ne bi bilo kraja.




airbamby

Hvala na predstavljanju ovih zanimljivih spravica...
Nije li Do-17 K radio hobbycraft u 1/48 ???
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

djnik

K nije ali imam Hobbycraftom E koji cu da radim u bojama onog kojeg su zarobili Partizani. Ne znam da li moze mozda Hobbycraftov Z model da se prapravi u K. Naravno ceo nos mora da se pravi nov, iako je to izvodljivo potrebno je dosta truda, umeca i strplenja.