me bf109d-1 academy 1:48

Previous topic - Next topic

alaleksic

Radim avion iz spanskog civilnog rata pilota Werner Molders koji imao 14 pobeda,
radim ga akrilnim bojama i cetkicom.sto se tice same makete nije bas najbolja ali prvom prilikom cu naci od boljeg proizvodjaca.
sledece sto treba da radim je lakiranje pa decali.
Molio bih Vas za iskrene komentare i kritike jel ce dobro doci za moj dalji napredak
pozdrav Aleksandar








rodeo

Nije lose, dobro bi dosle malo blize slike i malo ostrije. Koju si boju koristio sveobuhvatno?
Pravda za Gigu, oranzada za trolove.

Dada

Sve je ok sem te podloge :) Sto, pa to nije toliko losa maketa... Sa malo dorade moze da bude cakum pakum

alaleksic

#3
model master,kada priblizim oda slikam veliki je odsjaj sigurno ne znam kako da uradim
probacu pa cu uraditi fotke ponovo,da sa doradom ali ja sam novajlija pa bice prilike za popravni.

Otto Skorzeny

Lepo napreduje avionce. Jedva cekam da ga vidim zavrsenog, narocito sto je avion mog omiljenog pilota iz WWII.
Ja ima samo jednu malu zamerku na sliku. Promeni podlogu za misa, kvari sliku!  :D   :D   :D   :D   ;)

Sandman

sasvim ok izgleda.... vidim da ti je bela boja legla savrsheno!

si prvo nju nanosio? bela boja je inache najzahtevnija za nanoshenje - bilo da se nanosi erbrashem ili chetkicom!

shto se tiche slikanja, vidi da li imash makro-mod na svom aparatu - uz pomoc makro-moda mozesh da fokusirash malo bolje samu sliku.... za slikanje je najbolje da koristish jednobojnu pozadinu (ma koliko i ja voleo Zvezdu, ipak je suvishe shareno za slikanje modela  :D :D) - mislim da ce biti dovoljno da mouse pad okrenes naopachke tako da ti ona gumirana povrshina sa donje strane bude gore ;)

i vidi probaj da stavish dve lampe pored makete - jedna sa leve druga sa desne strane, i nemoj da koristish blic... bice bolje slike provereno ;)

samo napred.... i shalji slike napretka...

alaleksic

belu boju sam naneo iz dva puta,za podlogu sta da vam kazem avion se nasao tu i uslikan,ne znam za makro mod na aparatu,to je stariji canon od 2mpxprobacu sa dve lampe.
hvala Vam za komentare

Profa

Bela je odlična, s obzirom da si je bojio četkicom  :) Možda je sloj deblji, ali se to na ovim slikama stvarno ne vidi.

Što se kabine tiče - nešto mi mnogo svetlo siva  ??? Jesi li je obojio ili ne, s obzirom da treba da bude RLM 02? Ako nisi, sledeći put promeni raspored pa prvo oboj sve po kabini osnovnom bojom (u ovom slučaju gorepomenuta), pa tek onda pređi na detalje tipa instrument-tabla i slično.
Kad smo kod instrument-table - jesi li siguran u belu boju cajgera? Koliko se sećam, oni nisu imali opciju sportske table i belih cajgera uz doplatu, nego je sve bilo crno sa belim kazaljkama...

Samo napred, biće ovo dobro ;)
Bogu fala što sam Lala! :)

Lanmi

Dobra podloga. Koje su boje predvidjene u sastavnici? Izgleda da si donje povrsine bojio nekom svetlo plavom. Savet je da koristis na linijama razgranicenja boja neku traku, jer ma koliko pazio uvek malo predje, to govorim jer vidim na napadnoj ivici levog krila malo plave boje, s druge strane, bela je dobro ispala.
Milan Vukovic
https://lanmiblog.wordpress.com/

"Sve će to, o, mila moja, prekriti surfejser, boja i vaš"

alaleksic

#9
Kabinu nisam boji rlm 2 vec humbrol 92,jel sam negde video da je neko na nekom sajtu radio u toj varijanti.sto se tice bele boje radio sam je iz dva puta.Na napdnim ivicama nisam koristio nikakvu traku i to cu popraviti.
U sastavnici je bilo da je gornja rlm63=rlm02 bas tako,a donja boja je rlm 65

ovde sam napravio gresku u pisanju kabinu sam bojio sa schwazgray

Profa

Quote from: alaleksic on 20-01-2008, 21:22:48
Kabinu nisam boji rlm 2 vec humbrol 92
Humbrol 92 = RLM 02, prema tome to je prava boja  ;)

Quote from: alaleksic on 20-01-2008, 21:22:48
U sastavnici je bilo da je gornja rlm63=rlm02 bas tako,a donja boja je rlm65
RLM 63 nije jednako RLM 02!!
Evo linka: http://www.paintassistant.com/rlm.html, dobar je za upoređivanje i određivanje nijansi.
Bogu fala što sam Lala! :)

alaleksic

#11
Profo napravio sam gresku kabinu sam bojio sa schwarzgray a napisao sam da je u sastavnici pisalo za  gornju boju rlm63=rlm02,ma video sam i ja da to nije ista ali mi je sa ovog sajta http://www.zi.ku.dk/personal/drnash/model/spain/codes.html izgledalo mi je  da se moze izvuci i sa rlm 02,trenutno nije bilo nigde rlm 63 zato sam se odlucio na takav korak
hvala za tvoj link