Revell Arado Ar E.555 - 'ThanksNUKEgiving Day'

Previous topic - Next topic

Boki

Super napreduje, samo baš nezgodna situacija sa stajnim trapom. Moraš da budeš baš pažljiv.
Ma, odradićeš ti to perfektno. Ne sumnjam. ;)
Kako će da izgleda bomba?

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

Hartmann

Hvala, drugari. Evo dekali napreduju i vec izgleda mocno sa njima  :).
Quote from: medico on 07-10-2008, 12:21:47
sta planiras sa panelima ?

Uradicu blagi post shading crnim tusem, a onda pranjem sa mesavinom oker, braon i malo crne da ne bude jak kontrast.

Quote from: Boki on 07-10-2008, 23:21:40
Kako će da izgleda bomba?

Bice od neke kuglice ili ofarbani kliker sa 'detonatorima' okolo i zicama, a visice na lancima sa pokretnog postolja. Nemam jos krajnju sliku u glavi, ali bice tako nekako  ;).
''Ljudi, imamo samo jedan cilj, a to su dve stvari: red, rad i disciplina!"

Sandman

Quote from: hartmann on 08-10-2008, 23:44:17
Bice od neke kuglice ili ofarbani kliker sa 'detonatorima' okolo i zicama, a visice na lancima sa pokretnog postolja. Nemam jos krajnju sliku u glavi, ali bice tako nekako  ;).

napravi joj shiljke ko na glavi Hellraisera pa nek ide zivot.. kad je what-if nek je what-if do koske! ;) :D

drakii

Goksi, ja cu ga radim i sa dva Jumo 012 i sa 4 Jumo 004c, sa malo promenjenim rasponom i vitkijim shishmishem. Nego ko je bese printao Luftwaffe 46 sa inerneta, ima 4 varijacije E 555, interesuje me i onaj sa dvorepasti, ti ili bilo ko drugi iz Nis ili blizi i siri okolis, ako ima Me 262, ostece, urnisan, nekompletan ili poneki deo molio bih ga da se javi, ako hoce da udeli, trampi ili proda, isto vazi i za kompletne Revell 262 A, ranije odlivke.

Hartmann

EVO MENE POSLE SKORO SET MESECI  ;D!!!
Ljudi su me zaboravili, a novi clanovi nikad videli za ovo vreme  :D. Znam, znam,...zaribao sam ovaj put stvarno preterano... :(

Elem, najzad stigoh da vam prikazem nastavak rada:

Dekali su iseckani i spremni za postavljanje:



Nisam slikao posle postavljanja dekala, al stvarno je bilo dugacko i smorno...Sa milion stencila koje sam SVE postavio ( i ako su me savetovali da ne stavljam sve). Naravno, susreo sam se sa starom boljkom Revellovih dekala - debljinom, tako da se dosta primecuju. Ni kasnije nanosenje jos jednog sloja Future-a nije pomoglo. Takodje ima i dosta silveringa  :P  >:(.

Nakon dekala, uradio sam wash makete sa oker, belim i crnim pastelima pomesanim zajedno u vodi sa 1-2 kapi deterdzenta za sudje. Visak washa, brisan je tankom cetkicom.

Evo i slika dosadasnjeg napretka:

Gornji deo makete
, , , , , , , , , , ,

Donji deo makete
, , , , , , , , ,
, , , , ,

To je to za sada, sledeci korak je ciscenje makete od prasine (koja se na pojedinim slikama primecuje), pa lakiranje polusjajnim lakom i postshading.
Budite blagi sa kritikama mog sporog rada  ;)  ;D...
PozZ
''Ljudi, imamo samo jedan cilj, a to su dve stvari: red, rad i disciplina!"

Sandman

Quote from: hartmann on 08-03-2009, 22:36:30
Dekali su iseckani i spremni za postavljanje:

Nisam slikao posle postavljanja dekala, al stvarno je bilo dugacko i smorno...

Nakon dekala, uradio sam wash makete sa oker, belim i crnim pastelima pomesanim zajedno u vodi sa 1-2 kapi deterdzenta za sudje. Visak washa, brisan je tankom cetkicom.

trebao sam ja ovo da ti zavrshim za NG dok si ti spavao :P  >:D :D :D :D

a josh se i pitam shto je potop ovde ceo vikend :D :D :D

Quote
To je to za sada, sledeci korak je ciscenje makete od prasine
Budite blagi sa kritikama mog sporog rada  ;)  ;D...

bice gotov za Moshon 2011?  :D ;D >:D

sorry, moram malo da te zekim.. bolje radish kad dobijesh kritike :P :D

ajd zavrshavaj to, imash josh mesec dana do Moshona.. lakiranje je "pis of kejk" - za 1-2 nedelje ovo je bre gotova maketa!

P.S. podesi na Photobucketu ono za thumbnailove - ovako nam prikazuje ceo album umesto samo slika na koje linkujesh ;) tek sledeci putkad budesh kachio NOVE slike ce biti linkovane kako treba...

http://maketarskikutak.com/index.php/topic,198.msg56876.html#msg56876

barbarossa

eeee dobar je ovaj Arado, da su poceli nemci da ga prave '39, ne bi im bilo dovoljno, rat bi se zavrsio, al ko ceka doceka, valjda ce ta bomba da rokne vise na Newyork..

Dada

Mi se mnogo svidzzza :D Ako si otegao projekat... Sada vidim da ce izaci odlican Nuke-r :)
Odusevio sam se efektom na kormilu pravca :)

Hawkeye

A pa ja sam ovo vec video i to onog divnog dana kada je u Nisu bilo kao na Aljasci  ;D i tada i sada imam isti komentar,kapa dole Goxi!

'Уживај младићу за младости своје!'

djos & filip

Ko ceka taj doceka, pa ce mo i mi. SJAJAN RAD, kad ga zavrsis bice UMETNICKO DELO!

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

drakii

Leeepo Goxy, zavrshi ga  za takmichenje, pozdrav

Hartmann

Hvala, hvala...potrudicu se da ga zavrsim za Mosson '09  :D.
''Ljudi, imamo samo jedan cilj, a to su dve stvari: red, rad i disciplina!"

lord sir giga

Posto mi se kamuflaza svidja, a radio bi Zvilinga, ako nije problem da napises koje si boje koristio.
Ako nisu  Humbrol, napisi i ime proizvodjaca,broj boje i ime boje.
Hvala puno, i samo polako nemas gde da zuris.
Nemoj da napravis u zurbi neki kiks na kraju, pa ode mast u propast.

Hartmann

#73
Evo, evo...nemojte se ganjati :

Revell Helloliv 45 - RLM 02
Extracolor X214 - RLM 78
Humbrol 72 Khaki drill - svetla braon
Tamiya XF 52 Flat Earth - tamna braon
Gunze Sangyo H312 - svetlo zelena

  :fly
''Ljudi, imamo samo jedan cilj, a to su dve stvari: red, rad i disciplina!"

Boki

A di je bomba? :D
Mnogo dobro odrađeno. Svaka čast. Sve je kako treba. I, što reče papa_bear, efekat na repu ja odličan.
Prijatno me je iznenadio i Daglas Adams u pozadini. ;) :)

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.