Airfix SA-341 Gazelle

Previous topic - Next topic

Miljan

Posle duzeg vremena resio sam da napravim jednu da kazem maketu ;D
Radicu SA-341HERA(izvidjacka) 12719 koji je ponudjen u setu LH-a ali umesto pepsi rondele stavicu krst.
Trenutno zbog nedostatka fotoaparata nema slika ali bice ih uskoro
Za pocetak slika doticne letelice

Naime maketi treba i odredjena dorada.Npr. ova,da kazem "dzamutka" ispod trupa koja pojma nemam cemu sluzi i imaju je samo Gazelle na 127xx i ovo uzvisenje za nisanski sistem na gornjem delu kabine.
Razmisljao sam da uradim onu sarenu Gazellu koja je na nishkom aerodromu ali to ostavljam drugima(oni ce se pronaci u ovoj temi :D) i zelim im puno uspeha.
Maketa je uradjena iz 40 delica u sivoj plastici.Nisam jos poceo da je odvajam sa rama ali se vidi da se lepo uklapa
Zasto sam odlucio da pravim Gazelu?
Koliko sam primetio na kutku je nema a ipak ovde zasluzuje mesto.
Set LH dekala imam jos od kad su izasli
Nije zahtevna(skill 2),sto mi u neku ruku i odgovara.
Do sledeceg posta pozdraw


milten

HAHAHAHAHA
covek je pravo sa sastanka, na kome je nabavio maketu, otrcao kuci i pohvalio se ovde:)))
Divno...
Samo jos da je sa istim entuzijazmom napravis...
MK "Narednik Mihajlo Petrovic" Nish
http://nmpnis.wordpress.com/

Miljan

Quotecovek je pravo sa sastanka, na kome je nabavio maketu, otrcao kuci i pohvalio se ovde:)))
Hmmmmm... DA ;D
Zeleo bih i da se zahvalim Gushi,dobavljacu makete, i Miltenu,dobavljacu dekala rondele sa krstom.

Gusha

Ovo se zove entuzijazam.Sretan rad...

milanco

a sada da sljakas dosta price maketa deluje super :D
"...ako stanemo gubimo sve..."
http://savrsenobrijanje.com/forum/index.php - forum posvećen jedinom pravom brijanju

dragan_mig31

e ovo cekam da vidim :) ja imam ovu istu maketu.jedva cekam da vidim kako ces da ubacis tezinu u nosu,i kako ces da radis detalje u kabini :)

R2D2

Dok je po stolu redjao zetone,
Krupije se nagnu i sapnu: Brod tone!
U tom slucaju stavljam sve na crno,
Bacaj vec jednom to prokleto zrno...


Miljan

Sto se detalja tice samo moze da deluje prenatrpano.Jedino cu da napravim dve palice umesto jedne i papucice,sve ostalo je previse za ovako malu kabinu.Radove sam vec poceo ali mi comp ne prepoznaje aparat pa trenutno nema slika ??? >:( :'(.Sve sto je uradjeno je slikano pa cu ih uskoro postaviti,naci cu nacin

Miljan

Evo slika,izvinjavam se sto ste cekali ;D
Ovako izgleda kutija

Ovako izgleda set sa sve LH decalima i dodatnim krstom :-[


Miljan

Evo malo i u toku izrade za sad.
Kao kontra teg je posluzila ribolovacka oprema(olovo),isplati se kad covek ima nekoliko hobija ;D








Sandman

fino ti ide Miljane!

mislish da treba kontrateg po tvom mishljenju?

kakvo je uklapanje delova, s obzirom da je ovo isto shto i Hellerova maketa koju imam, samo je boja plastike druga  :)

R2D2

nije skroz ista, hellerova ima nisan izliven na gornjem delu kupole
i nosace sa raketama

olovo je zaista potrebno jer je tail sitter
Dok je po stolu redjao zetone,
Krupije se nagnu i sapnu: Brod tone!
U tom slucaju stavljam sve na crno,
Bacaj vec jednom to prokleto zrno...


dragan_mig31

lepo izgleda pocetak :) jedva cekam da pocnes da farbas :)

Miljan

Kontrateg je neophodan.stavio sam 2,5 grama ispog kabine i 3,75 grama iza kabine(nalepljeno na onaj vertikalni deo) i to je dosta mozda i previshe,ali sto je jigurno sigurno je.
U medjuvremenu sam se odlucio da pravim neku drugu gazelu,tacnije SA-342 Hera jer nema ove dodatne delove na kabini i ispod trupa.Problem sa postoljem za nisanski sistem na kabini je taj sto je i on jednim delom proziram(to je posebno izlimeno staklo za taj tip Gazele) pa mi se bas nesto i ne mrcka previse.Strah me da ne izgubim na verodostojnosti i kvalitetu.Sto je sigurno,sigurno je
Sto se tice boje plastike Airfix pravi Gazellu i u zelenoj plastici koja bi mi vise i odgovarala ali sta je tu je.Inache lepo se uklapa,minimalno gitovanje a negde sam umesto gita povlacio linije lepkom i lepo zatvara.
P.S.Razlikuje se od Hellerove za koju sam cuo da je malo netacna i da se losije uklapa ???Ali za one koji bi da prave Gazelu GAMU je bolja bas iz razloga koje je naveo R2D2 ili da se koriste i jedna i druga

R2D2

u pitanju je ista maketa sa razlikama koje sam naveo...

problemi u sklapanju najverovatnje nastaju usled katastrofalnog
kavaliteta izrade i nedostatka kontrole istog, karakteristicno
za poslednjih desetak godina proizvodnje u francuskoj,
jedan od razloga za nedavni bankrot firme

veci broj originalno odlivenih primeraka je u tim airfixovim
kutijama, dok helerovo kasnije pakovanje je macka u dzaku (kutiji)...
mada nije tragicno...

da napravis menjazu gornjeg stakla sa posedovaocem hellerove
makete? delovi su potpuno kompatibilni
Dok je po stolu redjao zetone,
Krupije se nagnu i sapnu: Brod tone!
U tom slucaju stavljam sve na crno,
Bacaj vec jednom to prokleto zrno...