Balkan Armour - Bison Decals 1/72

Previous topic - Next topic

djnik

Ne znam da li je neko od posetioca foruma cuo za firmu Bison Decals .Ja sam prvi put njihove proizvode video ovde u Americi i to bas na maketi makedonskog BTR-80 kao sto mozete videti na slici:


Dekale sam narucio direktno na sajtu Bison Decals-a. Kad sam narucivao nisam znao da je firma u Tajlandu tako da je trebalo 2 nedelje da pismo sa dekalima stigne ali eto, ko se plasi neka ne brine garantovano stize! Inace cena ovog seta dekala je $7 plus $3 za PTT sto i nije mnogo kad se vidi koliko se dobije zar ne?Dekali su odlicnog kvaliteta a uputsvo za farbanje je detaljno i sadrzi opise tenkova svih vojsci koje su ucestovale u ratovima na Balkanu. Sta reci kad su dati dekali za 34 razlicita tenka/oklopna vozila.

Dekali


Uputstvo za farbanje


Uputstvo kako da se seku dekali


Evo kako ti izgleda u koloru:


Ja sam jedan set narucio za sebe a jedan saljem Cherniju a posto verujem da on nece imati vremena ni volje da odradi svih 34 sema ja predlazem da vi to lepo podelite jer ima za svakoga po nesto? Eto to je mali poklon od mene za clanove MK!


Profa

WOW! Ovi su se baš potrudili  :o  :o
Jedina mala zamerka što se istorijskih detalja tiče: Slovenija i Hrvatska su proglasile nezavisnost 25.06.1991, tako da njihova vozila definitivno ne mogu da potiču iz juna 1991. Dok je prošao desetodnevni rat, blokade kasarni i sva ostala dešavanja stiglo se do jula, naime...

Jedan OT, kad smo već kod ove teme - trebali bi mi brojevi 6968 u JNA stilu da odradim svoju 55-icu iz Pivke 1989/90... Ako neko ima, hvala unapred!
Bogu fala što sam Lala! :)

Otto Skorzeny

Licno sam video ove dekale i fantasticni su. Ima ih u 1/72 i 1/35. Drugar ih je porucio.
Bison radi ima jako zanimljive dekale za oklop.
Lucky dekale salje u pismu, tako da su sanse da vam se naplati carina, nikakve!  8)
Ko hoce ove dekale, moze da poruci od Lucky-ja. Bison dekali su oslobodjeni PTT troskova na Lucky-ju.   8)
Cena samih dekala je cca 8$.

r.i.s.t.a.

Evo linkova:

Bison decals: www.angelfire.com/pro/bison/

Lucky Model: www.luckymodel.com

Toplo preporučujem naručivanje od Kineza (Lucky model) jer, kao što neko reče, ne naplaćuju poštarinu za Bison dekale. Jedini problem je što ih nemaju uvek na zalihama.


chemical_ali

na žalost dekali za JNA M-84,HELLCAT M-18,GVOZDIKU itd ne postoje u 1/35 nego ih bison radi samo u 1/72.ja sam tipu,zove se johann lexell, uplatio lovu već davno i poštom dobio setove za srpske i hrvatske T-55,T-34,M-36(nazivi setova croatian tanks 91-95 GROM i balkan T-55)!!moja srpska t-55ica u galeriji ima te dekale,a sad će uskoro i hrvatski M-84 imat njihove dekale!!zaheb što JNA brojeve je teško naći za 1/35 za M-84...dugo već tražim i ništa :(

TISO

#5
Slovenski T-55, M-84 i BTR-50 iz juna 1991 su vjerovatno jedni od onih koji su bili zarobljeni, kad njihova kolona bila opkoljena i blokirana na putu za Šentilj i predala se. Jedan T-55 je upotrebljen za napad na karaulu JNA kod graničnog prelaza Šentilj. Isto biva nekoliko tenkova zarobljenih u Limbušu (kod Maribora), kad su bili blokirani i opkoljeni u naselju i nakon pregovora predali se (od ovih je po pričanju školskog druga iz Limbuša jedan onesposobljen jer je u noči netko od lokalnih civila ukrao mašinu iz tenka- kako mu je uspjelo nemem pojma D:)).

Usput. Kad radite YU i ex-YU Shermane i Jacksone obratite pozornost na kotače, jer je skoro svaki imao drugu verziju a neki i više verzija kotača. Pre oko pola godine oko tridesetak Jacksona, Shermana, ZSU-57, KrAZ-va, T-55A, T-34/85 te jedan M3 scout car... su premestili u kasarnu Šentvid u Ljubljani ( kao predviđeno za muzej) pa sam jih imao priliku vidjeti. Zanimljivo je da su Jacksoni u Sloveniji bili u upotrebi do sredine 90-ih za potrebe rezerve i neki su bili praktički ko iz remonta ( sa onom našom kamuflažom) a neki su bili još u SMB. isto je kod Slo Jacksona potrebno obratiti pažnju jer nisu svi imali isti top.
Pošto pametniji popušta glupaci vladaju svetom!