J 35 Draken 1/72 Revell

Previous topic - Next topic

Sandman

Quote from: drazen on 15-02-2008, 14:36:52
Jooj to mi je boljka na skoro svim maketama gdje koristim maskirnu traku-kad je skidam negdje mi skine komad boje-pa ja to nekad "zamaskiram" kao chiping. U ovom slucaju je skidanje boje je bilo obimnije pa chiping efekat ocigledno nije uspio :D

pazi, kad skidash traku gledaj da uvek idesh "od farbe" znachi da vuchesh traku ka sebi a ne ka farbi... obavezno treba voditi rachuna da se ne uhvati sama farba ako je vlazna... da se ne bi razmazaa sluchajno sa trake daljena druge povrshine....

a rizik kad se osushi farba je da se "otcepi" i deo kamuflaze zajedno sa trakom...

u principu je bolje skidati masku dok je farba josh relativno sveza - manja je shansa da se otcepi deo farbe tamo gde ne zelish... ali onda treba voditi rachuna o tome da se ne zamaze vlaznom farbom neki drugi suvi deo.... ;)

i bitno je da je traa dobro nalegla na podlogu tamo gde je granica maske ;)

pozz,
S.

medico

svidja mi se,sasvim pristojno buduci da je maketa prastara

Kerber

Odlican 5 !
Podseti me na prvo letovanje u Grckoj, sa matorima, kad sam kupio ovu maketu u Larisi.
Od modernih mlaznjaka, uz F104 mi je jedinstven...Ovaj oblik, konstruktorsko resenje, ispred svog vremena...totalno loodilo !

Ajd zavrsavaj, pa u galeriju !
Mozda su mu malo oni "godovi" na raketama prejaki, al' izbor je tvoj !
I ovako zasluzuje sve pohvale.

topalovicdj

ma super Ti je Draken, a ovaj moj je spocetka 70-tih

pozdrav Djordje

Vizant