J 35 Draken 1/72 Revell

Previous topic - Next topic

drazen

U kutiji je bilo oko 30ak djelova na dva stabla. Avion (Polovine trupa, krila..)  su izlivini u onoj staroj Revelov zelenoj plastici a rakete, dopunski rezervoari i jos par detalja u sivoj. Cim sam ugledao tu zelenu plastiku, smrklo mi se  :) jer to unaprijed znaci dosta smirglanja.
Maketa je skrta sa detaljima, cak  neki i nedostaju kao npr. zadnji tocak, a o unutrasnjosti kabine nema niti govora :( . Sjediste i pilot dodju spojeni kao jedan dio.
Na kutiji pise skill level 3, ja mu ni dvojku ne bi dao :)
Jedina dobra stvar sto su paneli na trupu i krilima ugravirani.

Evo malo i slicica








Kerber

Ako imas referentne slicke, probaj da mu te nedostatke "uradis sam".
Ako sta fali od referenci, pa - zato je tu ovaj forum !
Inace, jedan od najlepsih mlaznjaka ikada. Bas zato ga i "razvali", Revellu u "inat" !!! ;)

drazen

Potrudicu se, nasao sam dosta fotki on line, pa ce da vidimo  :)
Prvo cu malo da mu "skrpim" kabinu pa onda se bacam na smirglanje.


Sandman

a lepo lepo.. malo da se razdrmamo sa nechim shto nismo vidjali do sada ;)

inache Draken mi je bio prva maketa samo u VEB izdanju i u 1/100 razmeri....

sa kojim oznakama cesh ga raditi?

dragan_mig31

uuu lep avion :) jedva cekam da vidim kako ce da bude farbanje :)

tenk

U Draken!Secam se da mi je to bila jedna od prvih maketa jos kada smo ih kupovali u Droginim radnjama! ;D
Jedva cekam da vidim nastavak ;)
www.oluj.org
"May God have mercy upon my enemies, because I won't."

drazen

Planiram ga uraditi sa finskim oznakama.

Ovako nekako



Na ovoj kutiji stoji 1988. vjerovatno datum prepakiranja ;)

dragan_mig31

Quote from: drazen on 12-02-2008, 12:29:26
Planiram ga uraditi sa finskim oznakama.

Ovako nekako



Na ovoj kutiji stoji 1988. vjerovatno datum prepakiranja ;)

opak avion i jos opakija kamuflaza :D(neznam dali sam ovo napisao tacno :D)

drazen

Malo smirglanja (ustvari malo vise :)) i gitanja zbog cega mi nestade dosta panela :(. Koristim squadron git po kojem je vrlo nezgodno urezivati panele kad se osusi (krt je i puca). Ili bar je ne znam :-[ :D
Stajni trap je nepotpun jer nedostaje zadnji tocak. Pored toga je i dosta lose izliven, predebel i bez detalja-prednja noga narocito.
Zbog toga cu ga staviti na postolje sa "uvucenim" stajnim trapom a kuciste zadnjeg tocka (kojeg uopste i nema na maketi) cu pokusati "sklepati"  :D.

Da ne tupim puno evo i slicica







   


drazen

Evo zbrzio sam ovo cudo, jer sam padao u iskusenje da je ostavim na stranu i da mi to postane jos jedan "Skadar na Bojani" :) :(.
Ima jos par detalja koje bi trebao doradit, kao npr. zavrsiti izduvnik, srediti postolje i preci ga mat lakom.
Poklopac kabine je nizi za 1mm, pa sam malo pokusao to popuniti gitom, mada bi najbolja solucija bila vakumirana kabina....ali...drugi put..
Kokpit je sastavljen od rezervnih dijelova.











Sa ovako malo dijelova, ova maketa bi bila dobra za 24h group-builds-naravno za iskusne maketare, ne amatere kao ja :)

Sandman

hej pa lepo ispade na kraju!

samo malo da popravish onaj detalj na spoju desnog krila i trupa sa donje strane - malo ti je srebrna zamazala krilo... bar mi se tako chini sa slika....

u svakom sluchaju lepo ;)

ajd vidi ako ti nije problem samo uslikaj josh par slika sa malo vishe svetla pa okachi kao zaseban topik u Zavrshenim maketama?

rodeo

Bas mi se dopada. Lep avion i lepo uradjena maketa.

Ovo postolje mi je malo baz veze, pogotovu sto mu zica ulazi u izduvnik, nekako mi skrnavo.
Pravda za Gigu, oranzada za trolove.

Sandman

Quote from: Rodeo Clown on 15-02-2008, 14:22:20
Ovo postolje mi je malo baz veze, pogotovu sto mu zica ulazi u izduvnik, nekako mi skrnavo.

vidim na raznim sajtovima sa maketama aviona da se dosta praktikuje postavljanje providne "cevke" u izduvnik aviona i onda samo ta cev prichvrshcena za postolje...

a nekako najvishe vidjah slike F-14 i F-18 sa takvim tipom postolja....

mozda znachi ako se stavi neka cev koja je providna deluje malo elegantnije ;)

drazen

"Ovo postolje mi je malo baz veze, pogotovu sto mu zica ulazi u izduvnik, nekako mi skrnavo."

Da da, ovo postolje je samo privremeno resenje. Pokusavam da nadjem nesto tako providno pa da to malo bolje odradim ;)

"samo malo da popravish onaj detalj na spoju desnog krila i trupa sa donje strane - malo ti je srebrna zamazala krilo... bar mi se tako chini sa slika...."

Jooj to mi je boljka na skoro svim maketama gdje koristim maskirnu traku-kad je skidam negdje mi skine komad boje-pa ja to nekad "zamaskiram" kao chiping. U ovom slucaju je skidanje boje je bilo obimnije pa chiping efekat ocigledno nije uspio :D