JRV F-47D Thunderbolt Revell 1/72

Previous topic - Next topic

Dada

Meni su one alu-sheme isto dosadne, zato sam i navatao ovoga da radim. Sad sam pregledao maketu i ne vidim nikakvu gresku kod horizontalca. Iako vidim na slici da izgleda kao da desni nije ulegao skroz do repa. Moguce da je ostalo tako tamno, jer sam probavao da izvucem jednu liniju panela sa prasinom od ugljenih stapica razmucenom u sapunici, pa da ga nisam dovoljno obrisao...

U medjuvremenu je i ostatak dekala legao, jos jedan sloj laka, linije panela,kao i jos po koja stinica. Nista previse bitno za novo slikanje.
Pozdrav


Gumiflex

Super P-47 bas lep..Posebno ih volim posto sam radio na jedno koji je bio u Batanici dok sam bio na praksi pre 20 godina hehehehe.

Mladja

djnik

Veoma lepo. Ovu maketu planiram da pravim u 1/48 tako da cu pratiti tvoj napredak. Poksusaj malo da izostris slike ili barem kad maketa bude gotova da mozemo da potpuno uzivamo u tvom trudu i radu.

Dada

Quote from: djnik on 18-02-2008, 19:24:35
Veoma lepo. Ovu maketu planiram da pravim u 1/48 tako da cu pratiti tvoj napredak. Poksusaj malo da izostris slike ili barem kad maketa bude gotova da mozemo da potpuno uzivamo u tvom trudu i radu.

Hvala cika Djole, ocekivao sam te na ovom topicu zato sto ti je tema bliska... Radicu ga i ja u '48, imam dekale, farbe, jest da mi maketa fali, al' nema veze 8)
Obecavam, sledeci put kad budem dolazio kuci, ponecu digitalac pa da ga iskljocam...
Poz svima i hvala na lepim recima

oddball

HOCEMO OSTRE SLIKE!!!  ;D stvarno, tvoj rad deluje suvise dobro da bismo gledali mutne slike.
"It's time to kick ass and chew bubble gum! And i'm all out of gum!"
- Duke Nukem

Ich been klugscheisser!

Dada

Quote from: oddball on 19-02-2008, 16:39:23
HOCEMO OSTRE SLIKE!!!  ;D

Hocu i ja digitalac :D
Dosta bre hvale, uobrazice te me...
Mozda pre nego krenem put Bgda, okacim par slicica (losih naravno) dokle sam stigao

Dada

Mali update... Necu previse pricati, evo slika (standardno losih naravno :D )








Pozdrav, i jos jednom sorry za lose slike...

Sandman

kako vidim legao mu je i wash.. i to dobar rekao bih ;)

shta bi sa onom "prechagom" na usisniku? si je zafarbao u belo?  ??? :-\

Dada

NISAAAAAM, zafarbacu je, ima vremena... Mrzi me da palim brush...

Sandman

Quote from: papa_bear on 20-02-2008, 21:19:35
NISAAAAAM, zafarbacu je, ima vremena... Mrzi me da palim brush...

pa chetkicom pobogu...gde cesh se zezash da maskirash celu maketu zbog prskanja par cm plastike :D :D :D

Dada

ti si lud ako mislis da cu cetkarim belu, jednostavno cu skinem oplatu motora i ofarbam to u belo

dragan_mig31

svaka cast :) suepr izgelda,wash je ispao super

Dada

Evo malo boljih slika...
Stajni trap je gotov, ali nije jos zalepljen za sam avion... Sledeci put kda se dokopam stola sa maketama, mislim da ce biti gotov avioncic :D









airbamby

Odlican je.
Farbanje i Wash su extra.
Pitanjce iza poklopca kabine se vidi neka kao pukotina (spoj) jel to fotke varaju ili...
Pozdrav...
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj