Revell 1/72 Tiger I Ausf. H

Previous topic - Next topic

Sandman

Quote from: Momcha on 22-06-2008, 19:41:31
Neznam da li mozes to da prepravis :-\

iskreno, i da mogu ne bih se vishe zezao sa time - sinoc sam se bash smorio sa ovim gusenicama, tako da mi nije bash mnogo ni bitno da li ce delovati preterano realistichno  :-\ ;) :D (sorry ako ovime vredjam ljubitelje Tigra :P :D)

nego, imash predlog za prednje branike?  :-\

Momcha

Pa branici kod Tigra,koliko sam ja vidjao na fotkama
nisu nikad bili iskrivljeni,(mozda je nko negde video.)ali sumnjam.
Uglavnom ili ih ima ili ih nema,mogu jedino da
budu podignuti na gore ali ne i iskrivljeni.To je sto
se tice prednjih.Sto se tice zadnjih.................njih nemas ;D

Dada

Lep napredak. Nemoj da te mrzi da sredis gusenice, kada si se vec toliko trudio i detaljisao tu konzervicu :) Ajde sada da vidimo taj ispravak pa barvanje :p
'oces li ovako neku shemu da zabadas?
http://www.fprado.com/armorsite/Tiger1-2002-Picz/tiger1_scheme.jpg

Sandman

posle male pauze nastavak radova....

s obzirom da su prednje gusenice otishle suvishe visoko pa je bilo nemoguce nalepiti blatobrane koji su dati u kutiji, reshio sam da napravim neshto kao shto je recimo odradio Miguel "MIG Productions" Jimenez - vide se samo koreni blatobrana tj. onaj deo na koji se kache blatobrani...



te "patrljke" blatobrana sam napravio od komadica stirena



medjutim, na tim delovima stoji i po jedan prsten, koga sam napravio od tanke zice obmotane oko burgije od 1mm - prechnik gotovog prstena je ~2mm...



evo kako prsten treba da stoji....



reshio sam da prsten zalepim superlepkom za "blatobran" a zatim ga zalijem Tamiya gitom razredjenim u nitro razredjivachu.... kako ne bih nitrom oshtetio gusenice, njih sam pre radova zashtitio kuhinjskom alufolijom -  ovo ce inache biti (na pochetku topika negde vec pomenuta) zashtita vec ofarbanih tochkova i gusenica u kasnijoj fazi prskanja kamuflaze - lako se oblikuje a dobro se drzi oko tochkova i gusenica... ;)



i evo kako je ispao ovaj detalj - istovremeno izravnat novi blatobran sa telom tenka, kao i dobijen onaj prstenchic a da ne izgleda kao da je zica jednostavno zalepljena tu.... ja sam zadovoljan efektom - mozda prsten jeste trebao biti za nijansu manji no dobro....



zalepio sam i farove na svoje mesto - ostaje samo od licnaste zice da napravim zice instalacije...



bochne suknjice sam nozicem i sechicama malo zasekao a pljosnatim kleshtima malo iskrivio... nije bash toliko efektno kao Neshin Tigar, ali nadam se da deluje bolje nego da sam ostavio potpuno nove ove delove...  :-\





ostaje samo josh da sredim zice za instalaciju na farovima, kao i da zabushim i zalepim mitraljez na prednju oklopnu plochu, a onda krece kamuflaza - sajle koje stoje na levom boku cu naknadno nalepiti nakon postavljanja dekala...

gasha

Bravo, prebaci ovo u skolicu. Bice od koristi. Sto se suknjice tice izgleda skroz realno. Totalno haoticno i prirodno bohabana. Tako da nemoj odma da leleces. Za blatobrancice i prsten cista 10-ka kako je ispalo. Jedva cekam da vidim molerske radove i ostarevanje. Nisam preterani strucnjak za tenkove pa ne vidim da postoji neka greska.

Aki

odlicno!!
Samo eliminisi onaj mali "kruzic" koji stoji blizu alata.Iz njega polazi zica za instalaciju fara,ali samo kod kasnog tigra,jer on ima jedan far.

Sandman

Quote from: @ki on 04-07-2008, 22:51:59
Samo eliminisi onaj mali "kruzic" koji stoji blizu alata.Iz njega polazi zica za instalaciju fara,ali samo kod kasnog tigra,jer on ima jedan far.

hmmm... gledam sad radove po missing-lynxu i na dosta njih vidim ovaj "disk" na sredini gornje ploche - ispred alata, a iz oba fara idu zice od instalacije!?  ??? :-\ ::)

Aki

Nisam mislio na taj veliki disk,vec na jedan mali kruzic,blizu njega.
Za svaki far treba da ima taj mali "kruzic" ,otprilike ispred otvora vozaca,i radio operatera.To moras da vidis na slikama.

Ovde se vidi odakle polaze zice

http://www.missing-lynx.com/gallery/german/tiger1_nsuwanarat3.jpg

A kod tebe ima jedan kruzic na sredini,to je karakteristicno za kasnu verziju,jer ima jedan far,na sredini.

Dada

Gud progres. Cim zahladilo malo ti se docepao tigrica :D Nadam se da za kamuflazu necemo cekati i da padne u minus temperatura :D

Sandman

Quote from: @ki on 04-07-2008, 23:45:02
Nisam mislio na taj veliki disk,vec na jedan mali kruzic,blizu njega.
Za svaki far treba da ima taj mali "kruzic" ,otprilike ispred otvora vozaca,i radio operatera.To moras da vidis na slikama.

aaaa ...kontam!  :-[
onaj mali ispred kutije sa alatom....

onda znachi moram da premestim njega i da napravim josh jedan takav za drugi far....

oki, ce smislim shta dalje oko toga :)

Quote from: papa_bear on 04-07-2008, 23:45:28
Gud progres. Cim zahladilo malo ti se docepao tigrica :D Nadam se da za kamuflazu necemo cekati i da padne u minus temperatura :D

da, bash je zahladnelo ...29C u sobi :P

videcemo za progres... sad me chekaju i BT-7 i Merkava za nastavak, a He-70 vec uveliko cvili za nastavkom radova :D

a stizu josh dve kampanje .... hehe... idemo punom parom napred :D ;)

milanco

Sjajna stvar lepo si to odradio a sada seblizi skori kraj ;D Samo cepaj da sto pre bude gotov
"...ako stanemo gubimo sve..."
http://savrsenobrijanje.com/forum/index.php - forum posvećen jedinom pravom brijanju

Sandman

danas sam sredio i instalaciju za farove - licnasta zica...

onu malu "kupu" sam skinuo a dve nove sam napravio od pinova sa suvishnih delova od BT-7 (male zelene polulopte na krajevima zice)





a zabushio sam i zalepio i mitraljez...



sledeci radovi nakon blagog sredjivanja povrshine bi trebalo da budu prajmerovanje pa farbanje...

Aki

Instalacija je odlicno "legla" !

nesha

Ode Srki u elektricare  ;D
Salu nastranu ili nastranu salu, bas si se bacio u detaljisanje, odlicno Ti ide.

Sandman

josh malo pa godinu dana chekanja na nastavak radova....  :D  :mjetal

elem, konachno sam se nakanio da pristupim farbanju ove makete :)

gusenice koje su prethodno ofarbane i "pigmentirane", zashtitio sam sa kuhinjskom alu folijom, i na par mesta zalepio blutak da drzi foliju da se ne raspadne....

ovako maskirane, gusenice ce ostati do kraja radova na kamuflazi - pre washa cu skinuti ovu zashtitu....





nedugo nakon maskiranja, poslao sam Tigra u Kosmos... :P :D





sledi prskanje akrilne MM Panzergrau, a zatim skidanje maske i lakiranje za dekale i wash....