Revell 1/72 Tiger I Ausf. H

Previous topic - Next topic

Sandman

Danas sam odradio farbanje kamuflaze...

Koristio sam akrilnu MM Panzergrau, a nijansirao sam je sa malo bele kako bih tako posvetljenu nijansu prskao po sredini polja... mozda se ne primeti na prvi pogled ali ako se bolje zagledate, vide se nijanse sive ....

Samo farbanje je proteklo malko muchno... naime, akrilne MM boje iz nekog razloga prave problema kod prskanja na manjem pritisku - ili se suvishe brzo sushe pa zachepljuju vrh dizne erbrasha ili shta vec ali imao sam dosta muke u radu... napomenucu da sam boju poprilichno dobro razredio, na gustinu mleka, i da sam koristio MM originalni thinner za akrile!

Dakle, nije nemoguce odraditi sa njima shta treba, ali, barem sa Aztek erbrashem deluje malo muchno... no, finalni izgled prskanja je zaista odlichan! Imaju jako lep finish i kolorit na kraju, tako da tu nemam zamerki!

Kupola....





Na cevi topa se mozda i najbolje vidi nijansiranje sive....



Telo (vreteno)... :D











kad sam stavio kupolu na telo tenka, primetio sam da nisam ispravio jedan problem vezan za samu maketu - nije u pitanju greshka u reprodukciji pravog Tigra, vec konstruktivna greshkica Revell ekipe - ispod kupole se vidi mali zazor na telu tenka - to su oni "zupci" gde se kupola postavlja na telo na maketi... napravili su suvishe shiroke te useke na telu pa se vide kad se kupoal postavi na mesto.. iskreno, mrzi me sad da to sredjujem, meni ne smeta :P ali ko zeli da popravlja da zna, da to uradi pre farbanja.... ;)



i ovde sam slikao sa odmaknutom lampom kako bi se mozda malo bolje videlo nijansiranje sive....



sledi eventualno popravljanje chetkicom mesta koja su bila maskirana folijom, i zatim lakiranje za dekale i wash....

PELE

Lepo izgleda! Cekam dekale...  0:)



Pozz...

Messerschmitt

Свака част,једва чекам наставак... ;)
Штета за те жљебове у које се убацује куполи... :headbang

Sandman

sloj Future-a kao podloga za dekale ...



nakon postavljanja dekala usledice tanki premaz Future-a preko dekala kao zashtita, a zatim sledi wash....

Sandman

danas su legli i dekali....



sad sledi skidanje zashtitee od alu folije sa gusenica, i popravka/dofarbavanje delova koji su mozda ostali folijom prekriveni... a zatim i njihovo lakiranje Future-om i krecemo sa washem...

Bojan Ue

Odlicno ti napreduje Tigric, lepo su legli dekali  :super

Messerschmitt

О лепо,лепо... :super
Једва чекам да видим како ћеш фарбати детаље на тенку,типа сајле ;)

PELE


djos & filip

Lepo izgleda, biceo ovo interesantno videti na kraju.

Ali ako se po jutru dan poznaje........ :bravo

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

nesha

Fino napreduje mala maca :-* Pretpostavljan da ce se toniranje jos bolje videti kad ga umatiras  :) Te brojeve malo da umiris da ne vriste toliko, mozda jos jedno preprskavanje jako razredjenom svetlijom bojom da se malo "blendiraju"?
Moj tigric tuzno cuci u tursiji do daljnjeg, posto sam pogubio samogradjne delove  :'( pa sam izgubio zelju da nastavljam (o crna sudbino...) :-\
Ja nestrpljivo cekam nastavak radova  :D

Sandman

Quote from: nesha on 16-06-2009, 22:16:22
Pretpostavljan da ce se toniranje jos bolje videti kad ga umatiras  :) Te brojeve malo da umiris da ne vriste toliko, mozda jos jedno preprskavanje jako razredjenom svetlijom bojom da se malo "blendiraju"?

mat lako bi trebalo da posvetli ponovo sivu boju ;) pa onda kad se dodaju oni filter efekti sa uljanim bojama, pa pigmenti...

brojeve cu verovatno da pigmentima malo uminem - blagi filter....

danas sam skinuo alu foliju, dofarbao delove u sivo koji su bili pokriveni folijom, i premazao Future-om tochkove i te detalje dofarbane...

sajlu onu shto stoji na levom boku sam ofarbao u metalajzer "jet exhaust" - crna metalik boja.. pa ce ici drajbrash sa nekom svetlijom metalik...

ima josh da se radi podosta naravno, ali sve smo blizi kraju ;)

procenjujem da ce biti gotov sredinom sledece nedelje.... :)

Quote
Moj tigric tuzno cuci u tursiji do daljnjeg, posto sam pogubio samogradjne delove  :'( pa sam izgubio zelju da nastavljam (o crna sudbino...) :-\

eh bre.. ne daj se.. daj nakani se da i ti zavrshish tvog Tigrica, mnogo si lepo krenuo sa detaljima!! ;)

T34

Lijepo! Imam ga i ja, ali sa svim mogućim dodatcima, i baš me zanima kraj ovde. Pazi samo da ne bude pretaman, kao što kažeš ima još svega po njemu da se naseli.


SLAYER

Vala na ovo se stvarno dugo cekalo!
Samo napred! :super