Texan JRV 1:72

Previous topic - Next topic

gasha

Maketa je Revell 1:72 T-6G/Harvard Mk 4 preradjena u naseg Texana, ovo bi trebalo da bude moj i Rodeov group build ali posto se odmetnuo u WOW-ovce evo mojeg dosadasnjeg rada, a Rodeo je cini mi se dalje odmakao sa svojim pre nego sto se "navukao". Cekam jos oznake pa da ga privedem kraju.  Elem kabinu sam uradio vakumski posto se razlikuje u odnosu na Harvarda, grba iza kabine je osmirglana i postavljena antena blize kabini. Ono sto ne znam da li je antena sive, zelene ili zute boje? Nisam nasao bas nikakvu literaturu o nasim Texanima niti fotografiju pa je radjen samo na osnovu profila Lift Here. Dekali koji se dobijaju u orginalu su fenomenalni i ima  preko 100 stencila vrlo kvalitetnih. Posto ne radim tu vreziju ostali su neiskorisceni. Plastika je odvratna, zuta, ne uklapa se narocito i cudno je krta. Sreca pa nema mnogo spojeva pa je bilo relativno lako zakrpiti ih. Znaci za 415 din koliko je maketa kostala dobija se relativno fina maketa sa odlicnim setom nemackih dekala koji vredi sam bar duplo vise.









Sugestije i neke slikice su dobrodosle. Velike prepravke ne dolaze u obzir ;)

Sandman

ovo je zanimljivo, pogotovo zato shto ni Revel ni Academy maketa Harvarda nemaju canopy koji odgovara nashim Texanima ...

shta si koristio kao master za vakumiranje canopyja? (mislim, canopy od koje makete?)

za sad lepo izgleda sem shto mi se chini na par mesta na spojevima polutki trupa (iza kokpita a pre repa) da je trebalo mozda malo bolje srediti spoj...  :-\

gasha

Za master kabine sam koristio onaj sto dolazi uz maketu, razlikuju se samo po broju "rebara". Vidim i ja da se vidi pregib, nije rupa nego je ostriji prelaz, cini mi se da je vislja jedna polutka od druge, vidi se na slici sa zadnje strane, sta je tu je. Inace na ovoj maketi sam se vezbao sa vakumskim kabinama. napravio sam ih ukupno 4 od razlicitih materijala. Probao sam i sa poklopcem od kutije za cd ali je nakon hladjenja vrlo krta i lako puca. Najbolje je ispala od nekog pakovanja za playstation. Pakovanja za igracke istonisu losa ali su malo tanja pa se na dodir savijaju.

Boki


Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

gasha


djos & filip

Lepo izgleda

Ja sam stigao samo da ofarbam kabinu i donji deo.
Posto mi se svidja izgled tvojeg modela, koje si boje koristio za kamuflazu (Humbrol, Revell ili ModelMaster) i tacno koje boje, (tamno zelena i siva?)

Sto se tice kabine, nije mi bas jasno. Kabina aviona u muzeju vazduhoplovstva odgovara onoj datoj u pakovanju modele koliko se secam, dok su avioni korisceni u sluzbi imali kabine kao ova koju si napravio (sa vise rebara). Nisam vican pravljenju kabina (nikad nisam ni pokusao :) ) pa cu se zadovoljiti originalnom kabinom :(

Jedva cekam da vidim zavrsen model

Veliki pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

gasha

Avion u muzeju nije originalan vec je nabavljen Harvard naknadno i ofarban u nasu shemu. Naime nasi nisu sacuvali niti jedan komad pa smo kasnije nabavljali za muzej. Kabina na predstavljenom avionu u muzeju je od kasnijih modela.  Inace humbrol boje su medium grey 106, dark green 116, yellow 154, black 33, red 60, aluminium 56.

gasha

Evo malo slikica samog finala.








djnik

Finale je svetsko! Bravo! Ajde jos koji detalj i gotova je maketa! Supeeeer! Zuta boja bas deluje u celini sa zelenom i sivom!

Otto Skorzeny

Odlicno ti je ispao Texan!  ;)
Svaka cast! Samo napred!  ;)

Gusha

Gaso lep izbor makete.Dobro ce doci u galeriji kao pojacanje za domacu avijaciju.Na predposlednjij slici mi bode oci zeleni prelaz preko trupa.Posto si koristio najverovatnije traku, pobegla ti je malo zelena pa je prelaz ostar i malo siljat tu skoro kod korena krila i trupa.Ako moze da se sredi super, ako ne, opet je dobro!

gasha

Gusho bilo je muke oko farbanja. Naime za masku sam koristio slikarsku gumicu ali avaj, plastika je toliko losa da se na nekim mestima topila od farbe iako nije bilo nitra. Naime pojavljivala se hrapava povrsina na nekim mestima. A vrhunac svega se desio kada sam naneo mat lak. Na sivoj farbi se pojavile svetle skoro bele fleke. To sam ubijao trljanjem stapica natopljenim u uljani razredjivac, pa ponovo mat. Kabina je legla dosta lose sto zbog moje nervoze i nestrpljenja nije doradjeno do kraja. Sve u svemu prosecan rad ali sam zadovoljan sa njime posto gledano golim okom lepo izgleda i u vitrini ce biti ok.

Lanmi

Gaso, pri koriscenju blue taka nisam imao slicnih problema, jer je dodir sa neosusenom farbom samo u prskanju. Evo upravo sam probao i nitro i uljani ga rabijaju gotovo momentalno. Takodje, masnoca od prstiju ga polako razgradjuje tako postaje onako gnjecaviji, pocinje da se lepi za prste i teze ga je oblikovati. Mozda je slican slucaj i kod te gumice.
Inace fino je ispala maketa, retko se vidja takva tema.
Milan Vukovic
https://lanmiblog.wordpress.com/

"Sve će to, o, mila moja, prekriti surfejser, boja i vaš"


milanco

lepo lepo Gaso simpatican avion pa jos nasa varijanta :D
"...ako stanemo gubimo sve..."
http://savrsenobrijanje.com/forum/index.php - forum posvećen jedinom pravom brijanju