Northrop BT-1 Valom 1/72

Previous topic - Next topic

djnik

Ne znam koliko vas je procitalo temu o poslednjem sastanku IPMS Sijetla(http://maketarskikutak.com/index.php?topic=3862.msg37437#new) ali sam u njoj objavio da sam od sajta Internet Modeler dobio dve makete da sastavim i napisem rezenzije. Jedna od njih je i Northrop BT-1, prethodnik Dauntless-a. Naravno odrzacu svoje obecanje i u roku od 3 meseca cu napisati recenziju koja ce biti objavljena na sajtu. Planiram da ovu maketu zavrsim u roku od mesec dana kako bi bila izlozena na takmicenju u organizaciji IPMS Sijetla krajem aprila. Videcemo da li cu stici ili ne, ja se nadam.

Kutija, plasticni delovi, rezinski delovi i dosta eceraja.


Kabina je spremna za farbanje, naknadno cu dodati ecovane pojaseve


Instrument tabla (onu manju tablu nisam ocistio od prasine tokom smirglanja, to sam tek sad na slici primetio)


Bomba


Motor


Vazdusne kocnice od metala


Toliko za sada :)

Profa

Široko, nema šta ;D
Ne volim preterano amere, ali ova inter-war "kamuflaža umirenih boja" me oduševljava. Pretpostavljam da će sve biti glossy :)
Samo napred, pomno pratimo ;)
Bogu fala što sam Lala! :)

Lanmi

Neumorni covece! Zanimljiva pticurina, stvarno ce izgledati dobro.
Milan Vukovic
https://lanmiblog.wordpress.com/

"Sve će to, o, mila moja, prekriti surfejser, boja i vaš"

gasha

kabina za sada izgleda dobro, dosta detalja?

djnik

Danas kad se vratim sa posla planiram da ofarbam kabinu prvo crnom pa potom da predjem Alclad Aluminijumom kakva je i bila kabina ovog aviona. Posle washa postavicu pojaseve i onda spajam trup!

djnik

#5
Kabina je ofarbana u crnu boju a sledi Alclad Aluminum. U kabini ima dovoljno detalja za ovu razmeru. Ne znam jos da li cu da je otvorim ili ne. Dobio sam pored plasticnog i vakumski poklopac kabine ali ce biti prava avantura iseci to kako treba.



Inace ovako treba da izgleda kad se zavrsi. Ja se licno nadam da cu biti barem 90% blizu ovoj maketi. To je inace Hasegawa u 1/48.


Sandman

fino si krenuo ;)

tu recenziju koju pishesh o ovoj maketi - to je zapravo recenzija kroz rad koju morash za 3 meseca da im zavrshish?  :-\

ako je ta varijanta, simpatichan nachin da se maketar natera na rad :P poklonish mu vrednu maketu uz obavezu da je odradi za 3 meseca i da opishe rad na njoj :D

Dada

Mnogo lep "mali Dauntless", mada moram priznati da mi se kasniji model mnogo vise svidja. On i Helldiver si mi naj mornaricki avioncici. Ne znas koji je ruzniji od kojeg :D :D

Hoces mu kocnice ostavljati otvorene? Bio bi lep detalj...

djnik

Jeste to je recenzija koju moram da zavrsim za 3 meseca i napisem. U recenziji cu postaviti slike samo gotove makete ali cu opisati proces izrade i eventualne probleme na koje sam nailazio.

Sto se tice vazdusnih kocnica naravno da cu ih ostaviti otvorene. Lep je detalj narocito iz razloga sto su kocnice ofarbane u crvenu boju.

djnik


Sandman

si neshto prskao preko kabine na kraju??

kao da se neke chestice tamnijeg "spreja vide preko celog kokpita?  ???

Lanmi

Fino. Odsjaj cestica srebrne boje od blica daje malo utisak tih tackica, to se redovno vidi kod akrilnih srebrnih boja.
Milan Vukovic
https://lanmiblog.wordpress.com/

"Sve će to, o, mila moja, prekriti surfejser, boja i vaš"

djnik

I ja sam primetio tek kad sam slikao. Izgleda da se na jakom svetlu ili blicu boja tako presijava. Spojio sam trup sa kabinom i sad se na primer taj efekat uopste ne primecuje. Cudno.

djnik

Zalepljen je i trup. Necu otvarati kabinu tako da se pri jakom svetlu nece videti ove cestice srebrne boje.



djnik

Nisam zaboravio na ovu maketu i recenziju koju sam obecao Internetmodeleru. Nazalost maketa ima problema kod uklapanja krila i trupa, tako da ce biti potrebno dosta gitovanja. Uostalom Valom je poznat po losem uklapanju.