PzBefWg III E 1/35 Zvezda

Previous topic - Next topic

drazen

Zvezda Panzerbefehlswagen IIIE (vjerovatno prepakovani stari Dragon ???).
Plastika i vecina dijelova ista kao i F verzija koju je pravio kolega iguanac http://maketarskikutak.com/index.php?topic=903.0

Evo kutije


solidna maketa, a jedina primjedba, za one koji bi htjeli da je nabave, bi mogla biti  sama plastika koja je vrlo krta i lako puca, tako da pazljivo treba rukovati narocitom sa sitnijim tj. tanjim dijelovima.



Prvi prelaz sa revell 78 (panzer grey)

Goran

Mislim da si je trebao malo posvijetliti..Revell i nije baš pogodio tu boju (moje mišljenje)

drazen

Ovo je samo prvi sloj, iduci ce biti malo svijetliji :)

drazen

Evo malo nastavka radova.
Dodao sam blatobrane i jos neke dijelove koje cu najvjerovatnije vecers prefarbati.
Poceo sam ovako "parcijalno" farbati jer bi neke povrsine bilo vrlo nezgodno prefarbati da sam odmah sve sklopio.







milanco

#4
lepo napreduje srecan rad  :D

Cini mi se da je nivo detalja dobar za zvezdu, jedino reci kakve su gusenice
"...ako stanemo gubimo sve..."
http://savrsenobrijanje.com/forum/index.php - forum posvećen jedinom pravom brijanju

drazen

 jedino reci kakve su gusenice

[/quote]

Gusjenice su vinilne, zaboravih ih uslikat. Njih sam ofarbao u boju Hrdje (revell83) pa cu posle nanijeti "wash" sa mat crnom i na kraju cu ih drybruhovati sa srebnom ili aluminijum bojom (recept chemical ali  sa OMF-a).



skoro sam polijepio sve dijelove-slijedi farbanje.
Ova antena na zadnjem dijelu je najveca vidljiva razlika PzBefWg IIIE od PzKpfw IIIE. Zbog nje, kupola je bila ili fiksna ili se mogla okretati ograniceno (nekih 60-ak stepeni). Top je kod vecine ovih ranijih komandnih tenkova bio "lazni" tj. nije se opotrebljavao jer se vecina unutrasnjeg prostora koristila za radiostanice i ostalu komunikacijsku opremu. Prema tome, glavno naoruzanje mu je 1 MG34.
Mozda jos jedan interesantan podatak da je ukupno proizvedeno 45 PzBefWg IIIE u periodu Jul '39-Februar '40.

drazen





Maketa je prefarbana sa revell 78 + malo bijele,jednom sam presao futureom  i polijepio dekale.
Da li mi neko moze dati savijet-kako dalje ???
Nisam do sada radio vozila u tamnijim bojama pa me zanima kako odraditi weathering (drybrush itd.) ???

rodeo

Lepo izgleda. Teze je raditi patiniranje na tamnijim vozilima (olive drab, panzer grau...) zbog slabog kontrasta. Predlazem slabi drajbras svetlije sivom i kombinaciju suvih pastela. Mozes i mekom grafitnom olovkom da naglasis mesta gde se boja skinula do celika.
Pravda za Gigu, oranzada za trolove.

Profa

Ako obratiš pažnju na moj Krupp-Protze (http://maketarskikutak.com/index.php?topic=3917.0), videćeš da sam radio drybrush blata bojom zemlje (Dark Earth, Humbrol 29). Preko toga će ići blagi sloj tamnije braon koji će predstavljati sveže blato (burnt umber, npr.)
Inače se slažem sa Darkom - isticanje istaknutih delova nekom blago svetlijom nijansom sive (recimo isti panzer grau sa kapljicom bele), skidanje boje do čelika ili do primera - na par najistaknutijih/najčešće korišćenih mesta idi do crvenkasto-braon (koliko znam to je primer kod Pz.Kpfw - molim da me neko ispravi ako grešim)... Podrazumeva se i rđa, ali to je nešto što pretpostavljam znaš ;)
Bogu fala što sam Lala! :)

drazen

Hvala obojici za informacije.