BA HAWK T.1 A 1:72 italeri

Previous topic - Next topic

Boki

Svaka čast, drugar. Ovo odlično napreduje.
Kokpit je super ispao. Prosto da ti je žao da ga zatvoriš :D .
Sreća je što Hawk ima velike staklene površine pa će se sve videti kasnije ;) .

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

dragan_mig31

nije zatvoren bice otvoren.ovako je postavljen samo radi lakse farbanje :)

Miljan

Odlicno majstore,shteta da onako lep kokpit bude zatvoren ;)

dragan_mig31

evo ga hawk u punu kamuflazu :D danas sam ofarbao odozdo.boja je odokativno mesana






dragan_mig31

danas je hawk dobio jos 2 sloja PRONTO.sutra idu dekali i + jos jedan sloj pronto + vedering + matt lak




Dada

Lepo, lepo... Svidja mi se kammo. Ti bas ubacio u petu :D To da nadoknadis taman onaj deo vremena koji makete u restauraciji provedu u musculu :D


Sandman

malo me samo zbunjuje donji spoj kamuflaze - na nosu i na repu - na onoj slici pravoga viona shto si kachio su ga farbali sa ravnom linijom razgranichenja donjake i gornjake, a ovde se donja boja kammo proteze talasasto oko nosa... pa ne znam jesu li ga farbali isto tako sa oshtrom linijom razgranichenja ili ublazenom?  ::)

no svakako lepo izgleda ;) a shta mu je ona zelena fleka iza levog usisnika na boku?  ???

koje si josh dekale dobio uz njega? shvajcarske, finske, i josh neke il je to to?

dragan_mig31

Quote from: Sandman on 24-03-2008, 20:57:24
malo me samo zbunjuje donji spoj kamuflaze - na nosu i na repu - na onoj slici pravoga viona shto si kachio su ga farbali sa ravnom linijom razgranichenja donjake i gornjake, a ovde se donja boja kammo proteze talasasto oko nosa... pa ne znam jesu li ga farbali isto tako sa oshtrom linijom razgranichenja ili ublazenom?  ::)

no svakako lepo izgleda ;) a shta mu je ona zelena fleka iza levog usisnika na boku?  ???

koje si josh dekale dobio uz njega? shvajcarske, finske, i josh neke il je to to?

linija je bas kao sto treba da bude.to sto sam postirao je samo kao vodic oko nijanse i boje za kamuflazu(standardizirane su u finsko rv) fleka je ispravljanje kamuflaze sto nije bas proslo kao sto treba ali mrzilo me da sredjujem dalje pa sta je tu je :D dekale su bile engleske svicarske i ove finske :)

dragan_mig31

#24
ostaje jos da se urade lansera NRZ i maketa je gotova :)






p.s. sandman evo sliku od taj tip kamuflaze ko na moj hawk


Dada


Kerber

Opak malisa, nema sta !   :D

Lepo si ti ovo uradio. Kraj je blizu. Ajd' zavrsavaj to , pa u nove pobede.

Sandman

aaaa ok ok... sad vidim da je u redu, nego mi samo bilo malo chudno da su napravili tako oshtru liniju razdvajanja gde donja siva ide tako visoko ka kokpitu ;)

Profa

Možda su ti, po mom ukusu, paneli iza kabine malkico prenaglašeni, ali to bi bila moja jedina (i subjektivna) zamerka. Nisam neki ljubitelj let-lampi ali mi se ovaj mališa baš dopada - valjda i zato što nije u nekoj klasičnoj US/GB/SSSR šemi :)
Pretpostavljam da ova visoka svetla siva prilično uspešno razbija vidljivu siluetu aviona...
Bogu fala što sam Lala! :)