M4A1 Sherman

Previous topic - Next topic

Eraser

Necu puno pricati o ovoj maketi jer je suba vec pravio recenziju http://maketarskikutak.com/index.php?topic=2345.0

Zahvaljujuci mom drugu @kiju  ;) dosao sam u posed ove maketice.
Poceo sam da je radim jos pre dve nedelje al nista nisam bitnije uradio,tek sam se danas ozbiljnije bacio na nju :)

Tockove sam pripremio,nisam ih jos polepio jer hocu prvo da ofarbam onaj mali amortizercic unutar tocka i hocu jos malo da ih sredim.





Sa cevi sam skinuo onu "stepenicu" viska i sredio cev koliko je moglo,ja sam zadovoljan.





Najvise muka sam ima oko kupole,ona dva dela koja cine kupolu uopste ne lezu lepo tako da je bilo dosta smirglanja.Na taj spoj sam naneo i git pa cu ga sutra jos malo sredjivati.Onaj prozocic na kupoli je pogresno uradjen pa cu i njega prepraviti,bio je uvucen unutra a trebalo bi da bude izbacen,od gita cu uraditi prelaz tako da ce biti bas kako treba  ;D


Ovako bi trebalo da izgleda


Evo i kupole,slikao sam pre nego sto cu naneti git.







Uradicu teksturu na shermanu po Andrinom i Chemical ali-evom receptu super lepak + stara cetkica za zube,probao sam ovo na braniku od shermana kojeg i ovako necu koristiti i prezadovoljan sam kako je ispalo,bas ona fina tekstura kakva bi i trebala biti.Koristio sam Loctite Super Bond,nije ni skup tubica je 50 dindzi.

Evo rezultata


Ne znam koliko mozete videti sa slika jer je slikano sa mobilnim u sobi tako da su neke mozda i mracnije al cim bude lepse vreme slikacu napolju.
Ako stignem sutra nastavljam sa radovima, idem da se tucam  ;D ;D ;D jajima pa ne znam hocu li stici  ;D ;D

Naravno komentari i sugestije pozeljni.


Sandman

fino izgleda za sada - konachno da nadjesh maketu tenka ;)

shto se tiche texture liva, nije losha fora ni sa gitom razredjenim nitro razredjivachem, pa lagano nanoshenje chetkicom, i odmah lagano "tupkanje" vrhom chetkice da se dboje textura - chetkica je ravna sa krupnijim i oshtrijim dlachicama!

ovo sa gitom dodushe vazi za Tamiya git - nisam probao sa nekim drugim gitom kako reaguje na nitro razredjivanje!

u svakom sluchaju radi natenane jer je rad na texturi posao koji zahteva malo vezbe i laganog rada ;)

ovo shto si isprobao na braniku izgleda jako lepo pa jedva chekam da vidim radove na samoj kupoli! ;)

Eraser

Ja imam samo Iteleri putty tako da smunjam da bi mogao sa njim raditi texturu,ma samo polako bez zurbe i uradicu teksturu,sutra cu je raditi.
malko sam vezbao sa tim lepkom i ispadne uvek lepo,nije nesto agresivan ne jede plastiku pa se skoro ne moze ni pogresiti,veoma korisno za nas pocetnike  ;D ;D ,i mene isto zanima kako ce ispasti na kupoli i na telu tenka.

tenk

moze italerijevim sa acetonom,radio sam tako teksturu na sermanu pa i zimerit na tigru samo mi se ovo sa super lepkom vise svidja kako izgleda,morcu da isprobam!
www.oluj.org
"May God have mercy upon my enemies, because I won't."

T34

Izvrsno druže!!! Ne znam sad napamet dali i onaj "drugi" stepen viri iz kupole (o  topu govorim) ali izvrsno i ne zamaraj se!
Što se teksture tiče Chemical Ali dosada nije dao ni jedan pogrešan ili nepraktičan savjet, i ja sam jako zadovoljan efektom!
Ako budeš imao još Šermana, te elemente podvozja (amortizere, opruge, itd) radije sve pobojaj iznutra (kao i kotače zasebno) i onda tek slijepi.
I najvažnije moraš polijepiti tj. fiksirati prednji i stražnji par kotača jer će ih vinilke da dignu u nebo!

Goran

Tekstura je odlično ispala. Samo dalje.  :D

Aki

odlicno napreduje sherman!
i tekstura dobro izgleda!

T34

Ako te bude zezala cijev, jedan od mojih Shermana je Dragonov Premium, ja ću ti poslati plastičnu koja je "ispravna"!

chemical_ali

vidjet ćeš da ćeš bit zadovoljan sa super ljepilom kad budeš radio teksturu.ja sam s njim na zvezdinom T-72A iračkom radio teksturu jer je kupola bila glatka kao jaje.samo polako što se shermana tiče,dosad je krenulo super i jako zanimljivo!siguran sam da će kraj bit  :o!!!zato stavljaj redovno nove fotke,jer ovo je savršeno krenulo!!

Eraser

Hvala vam svima!

Andro cev me valjda nece zezati jedino ne znam jel tacna,izgleda da se ni onaj "stepenik" ne vidi tj ne viri iz mantleta a na vrhu cevi je odradjen kao neki kompenzator pa me to sad muci jer takvu cev nisam video ni najednom m4a1 tako da razmisljam da i to skinem.

Dajte saveta,sta da radim dal da skidam i to na vrhu ili ne?

T34

Ni jedno ni drugo nego mi daj adresu na PM i u utorak šaljem plastičnu točnog oblika!
Bez brige meni ostaje metalna :)

Eraser

Posto me je jedna plavusa  ::) omela u radovima ovih dana,odlucio sam da,posto ne radim ,dan malo posvetim shermanu.

Odradjena je tekstur na kupoli i po telu tenka,ja sam prezadovoljan kako je ispalo,ne vidi se bas najbolje na slikama al uzivo je jakoooo dobro,a moci ce se lepo videti tek kad dodje primer.Ostalo mi je jos da sredim sad malo telo i da polepim neke sitnice i picim primer,e sad je tu mali problem zato sto je moj drug crni pokupovao sve revell 76-ce u ns-u  ;D ;D ;D al se nadam da cu naci boje ovih dana.
Inace na shermanu cu prvi put koristiti akrilnu boju.

Danas cu jos ako stignem srediti ono prozorce za punjenje municije i polepiti poklopce na kupolu.

Evo slika da vidite kako je ispala textura al kazem vam nije dobra kao uzivo.













chemical_ali


Aki

tekstura je odlicno ispala!

T34

I meni se sviđa!!! Vjerujem da je uživo još i bolja!
Pravi muškarac nema dileme između plavuša i čelika!