M4A1 Sherman

Previous topic - Next topic

Eraser

Evo da ne kazete da se kod mene nista ne radi  ;D
Slobodan sam do ponedeljka pa cu to iskoristiti za shermana.A kao slag na tortu sam sam u kuci jos dve nedelje  ;) tako da radim sa uzivanjem,zadnja dva dana sam maketario udarnicki i evo rezultata.

















Prozorce za utovar municije sam malo sredio,nije ni sad skroz tacan al makar je bolje nego da sam ga ostavio onakvog.


Polepljno je 95 % delova i skoro je spreman za primer,sutra ce biti najverovatnije i isprskan primerom.
Slikao sam nabrzaka tako da slike nisu bas umetnicke al cisto da se vidi malo napredak.
Razmisljao sam se da li da mu radim rucke od zice i poceo sam da  ih radim al nemam burgiju tako da sam odustao od toga,znaci maketa ce biti 100% OOB  ;D

Ako neko ima neki predlog, sugestiju ili kritiku neka govori sad jer ce sutra biti kasno :)

Aki

Lepo napreduje serman!!!
Trebalo bi jos malo zagitovati spoj oko prozorcica na kupoli.

Eraser

Namerno sam ga ostavio takvog jer je tu ustvario bio jako jako debeo kao neki var i jos sam razmisljao d aga ostavim malo grbavije al rekoh dobro je i ovo.

T34

Eej Niđo dobar je dobar - skoro da kažem bolji je no što sam očekivao ( eto što se događa kad se čovjek umisli bez razloga) !
Jako uredno, tekstura također OK, vidim da si pazio što je lijevani čelik a što ne, fino!
Fali ti poklopac na motoru iza kupole na trupu (onaj mali kvadratni dio s dvije šarke) jesi to previdio ili još nisi stavio!
I možda samo slike da su na umjetnom svijetlu bolje bi se detalji vidjeli.
Samo napred!

tripko

tekstura nije ispala lose bice jos bolje kad ofarbas.
samo napred, i preporucujem ti olive drab od model mastera.

Eraser

Vec sam uzeo olive drab akrilnu od mm.

A nisam zaboravio poklpac  ;D nisam jos zalepio njega i onu "policu" nazad na tenku, to cu sutra.
Drago mi je Andro da je ispao bolje nego sto si ti mislio  ;D ;D ;D ;D bice bolje slike sutra,sad sam slikao nabrzinu jer se neko nevreme spremalo.

T34

Koja kap smeđe joj ne bi neodostajala al ako nemaš, nema veze.

Eraser

Pa nemam jbg to mi je jedina akrilna,bice dobra a sledeci put cu probati da miksjum nesto ako mi se sad ne svidi.

RILE-NS

Svaka cast komsija!Nemam primedbi.Samo lagano i sa Sermanom ,ali i sa plavusom.Pomno te pratim.

Eraser

Danas je legao i primer,u Pancevu sam pazario MM Gray Primer i prezadovoljan sam!Tekstura je ispala bolje nego sto sam se nadao,nije bas kako bi trebalo da bude al dobro,za prvi put sam prezadovoljan.
Nadam se da su sad malo bolje slike,slikao sam na suncu,e a ako sad nema dosta svetla....  ;D ;D









Prozorce je extra ispalo  ;D



razoxx

Predlog za texturu celika

Spric git u spreju....imas u ehom radnjama...iz daljine kratko sprejovanje (oko 40-50 cm daleko) i dobices extra texturu

na prvoj slici je ispricana samo kupola (2 sloja) dok telo tenka samo jednom(posle jos jedan sloj i dobije se prava textura)

a na drugoj slici imas kako to izgleda sa farbom...





T34

Nikola krasno zasad!

Razoxx, dobra ideja, zaista, ali bi  trebalo obratiti pozornost koji su dijelovi lijevani a koji ne, jer na slici je A3 76 mm čiji je trup varen iz ne baš debelih ploča koje ne bi trebale imati izraženiju teksturu, a definitivno ne poklopci i slični detalji, što znači da je potrebno prije maskirati.

razoxx

Quote from: T34 on 08-05-2008, 21:30:30
Nikola krasno zasad!

Razoxx, dobra ideja, zaista, ali bi  trebalo obratiti pozornost koji su dijelovi lijevani a koji ne, jer na slici je A3 76 mm čiji je trup varen iz ne baš debelih ploča koje ne bi trebale imati izraženiju teksturu, a definitivno ne poklopci i slični detalji, što znači da je potrebno prije maskirati.

poklopci nisu kao sto se vidi na slici 1,a za ostalo ne ulazim toliko u detalje tehnicke...meni je sve ovo sjana zabava,ako izglda kako bi trebalo da izgleda sa tim efektom i ako vam je od pomoci ja sam heppy

Eraser

Pomoglo je druze i probacu sigurno sledeci put i ovo i naravno sve je ovo zabava  ;)

T34

Ma ne, sve OK, tehnika je jako dobra, ali bi trebalo sve fiksno maskirati a ostatak ni ne polijepiti dok teksturiraš!
Jer uhvatilo ti je poklopce na trupu, cijev topa i sl. stvari koje su glatke!

Također, američka tehnika lijevanja je bila prilično fina, što opet  ovisi i o debljini ploče - ovako pravilne tanke varene ploče imale su minimalno izražene teksture...