Par mojih maketa

Previous topic - Next topic

Suhoj

Sve su radjene u razmeri 1/72.
Pocinjem od sh-60



Mig 37 italeri



F-4 Phantom od revella



Dajte komentare :)

Profa

Iako nisu moje područje, svidžau mi se, naročito helikopterče :)
Jedino se MiG-37 nekako "neprirodno" sjaji, ali to može da bude i zbog ugla osvetljenja...
Bogu fala što sam Lala! :)

Suhoj

Sto se tice miga, to je zbog svetla. Inace se ne presijava tako.

Suhoj

#3
Evo i miga-29 jna.



Maketa je dosta stara i sad ce na restauraciju. Ima par mana. :)

Kerber

daj vise fotki od svake.
Ovako na prvi pogled, nije lose.

oddball

Eh da... Stari dobri Ferret  ;) Lepo si ga uradio.
"It's time to kick ass and chew bubble gum! And i'm all out of gum!"
- Duke Nukem

Ich been klugscheisser!

Suhoj

Bice sutra jos slika. Necu da slikam po mraku. Mig-29 je italeri, a gore sam napisao da su svi u 1/72. :)

Sandman

sasvim solidno ti izgledaju makete - Seahawk mi je nekako najlepshe uradjen ;)

jesi li na SH-60 ona stakla iznad pilota farbao prozirnom bojom ili mi se samo chini da je kao zelenkasto neshto tamo zafarbano?  ::) poshto mislim da su ta stakla i farbali nekom transparentnom zelenom bojom....  :-\

MiG-37 Ferret se takodje ne vidja tako chesto, iako je fiktivan avion, a i maketa vodi poreklo iz 80-ih godina, i dalje mi je jako primamljiv - imam ovu maketu u shteku ali chekam inspiraciju da ga uradim u nekoj neuobichajenoj shemi - one koje su dali u sastavnici Italerija (crna i sivo/bela varijanta) su mi nekako monotone suvishe.... kakvo je uklapanje makete?

jel sve radish chetkicom ili si negde u tranziciji ka erbrashu?

jedna molba samo vezana za same fotke - kachi ih u svojim postovima kao thumbnailove zbog korisnika dial-up interneta - velike slike se teze i sporije otvaraju!

pogledaj sledeci topik gde stoji uputstvo za kreiranje thumbnailova na Photobucketu - nije teshko - u par koraka dolazish od okachenih slika do koda za thumbnailove koje posle copy/paste u svoj post ;)

http://maketarskikutak.com/index.php?topic=198.0

pozz,
S.

Suhoj

E ovako. Na seahawk su obojena ona stakla gore, sto se tice mig-37 solidno se uklapa, mada ima nekih delova koji nece lepo. Seahawk, f-4 i mig-29 su radjeni cetkicom, dok sam mig-37 radio ab-om. Kao sto sam rekao za mig-29 moram da ga popravim pa cu okaciti slike, i stavljacu od sada slike kao thunbnail. Imam jos dobrih maketa, stavicu ih sutra. Imam dva galeba g-4, pa cu i njihove slike staviti. :)

oddball

Quote from: Sandman on 24-03-2008, 20:32:40
...ali chekam inspiraciju da ga uradim u nekoj neuobichajenoj shemi...
Možeš da napraviš neki tvoj "what if". Neka digi kamuflaža ili slično. Pusti mašti na volju. Zašto sve makete moraju da izgledaju realistično, zar ne?!   :)
"It's time to kick ass and chew bubble gum! And i'm all out of gum!"
- Duke Nukem

Ich been klugscheisser!

Sandman

Quote from: oddball on 25-03-2008, 10:02:40
Možeš da napraviš neki tvoj "what if". Neka digi kamuflaža ili slično. Pusti mašti na volju. Zašto sve makete moraju da izgledaju realistično, zar ne?!   :)

pa da, na to sam i mislio ;)

Miljan

Seahawk je moj favorit ;)

Zoki969

Lepa kolekcijica, nema sta. Makete izgledaju sasvim dobro, mada su fotografije pomalo nejasne.
U svakom slucaju, pohvale za rad  ;)

DjG

Quote from: Suhoj on 24-03-2008, 20:12:35
Evo i miga-29 jna.



Maketa je dosta stara i sad ce na restauraciju. Ima par mana. :)

Mozda sam to vec negde na ovom forumu rekao ali moram da ponovim.
Nemoj da gubis vreme na takozvanoj restauraciji. Kupi novu maketu i napravi je kako treba. Restauracija nikad ne moze da dovede do konacnog rezultata kao nova maketa, radjena iz kutije, a potroseno vreme moze da bude samo vece.
To ti kazem iz vlastitog iskustva jer sam pre puno, puno godina silno vreme potrosio na tim restauracijama da bih shvatio da od toga nema 'leba. Zasto bi se i ti naucio na svojim greskama. Makete ostavi onakve kakve jesu, jer svaka maketa ostaje pokazatelj nekog nivoa na kome si bio u nekom trenutku vremena. Danas mi je krivo stro sam se pre 15-ak godina zlopatio sa restauracijama. Izgubio sam vreme, nisam postigao ono sto sam hteo a, pravo da ti kazem, voleo bih da danas imam u vitrini i sve svoje makete u izvornom stanju, od pre 20 i vise godina. Zbog tih neuspesnih restauracija ja ih nemam takve kakve su bile.

Pozdrav !

Zoki969

Quote from: goran djordjevic on 03-04-2008, 09:10:05
Nemoj da gubis vreme na takozvanoj restauraciji. Kupi novu maketu i napravi je kako treba. Restauracija nikad ne moze da dovede do konacnog rezultata kao nova maketa, radjena iz kutije, a potroseno vreme moze da bude samo vece.

U potpunosti se slazem sa Goranom !!!