SU-25 MAF 1:72 zvezda

Previous topic - Next topic

Dada

Quote from: dragan_mig31 on 03-04-2008, 22:35:47
hahaha tetova :D

Valjda ce zaobici fax :D
Draganche, ovo cudo polako dobija oblik... Nije klasicna let-lampa... Zanimljiv sturmovik.

oddball

Su-25 je jedinstven avion po mnogo čemu. Koliko je meni poznato (i koliko sam uspeo da pročeprkam po netu) jedini je koji ima motore sa multisagorevanjem, tj. može da koristi sva tečna goriva a ne isključivo kerozin.
"It's time to kick ass and chew bubble gum! And i'm all out of gum!"
- Duke Nukem

Ich been klugscheisser!

drazen

Quote from: oddball on 04-04-2008, 10:43:31
Su-25 je jedinstven avion po mnogo čemu. Koliko je meni poznato (i koliko sam uspeo da pročeprkam po netu) jedini je koji ima motore sa multisagorevanjem, tj. može da koristi sva tečna goriva a ne isključivo kerozin.
:)
Upravo tako, i ja sam negdje procitao da njegovi motori mogu raditi oko 30ak minuta samo na dizel gorivu :)

dragan_mig31

opaka masina je su-25 :)
inace evo napredak:

juce sam spremio maketu za farbanje,ugradio sam sve antene i napravio sam IFF antene u samoizgradnju.postavio sam poklopac kokpita i maskirao ga ovaj put samo sa tamiya traku.sinoc sam posle ponoc spricao preshading a evo pre 30 minuta sam spricao pesok boju :)





Dada

Au, care! Vidim da je pesak extra legao na preshading! Poceli ste da me opet intrigirate let-lampama (pa makar radile i na dizel :) ). Jos cu se vratim svojim pocetnickim mlaznjacima :D

Kerber

Dooobar !
Mozda preshading nije nesto ispao, bar mi se tako cini, ali kasnije, samo napravi jeno "pranje" nekom sivo-braonkastom, i sve ce doci na svoje mesto. U stvari ti ces to najbolje da vidis, posle farbanja.
Lepo !

dragan_mig31

danas sam zavrsio gorni deo kamuflaze.boje su malo jake i dreclive zato moracu da ih izbledim.e sad dajte ideje kako i koje boje i nijanse bi koristio.ja razmisljam da koristim matt lak + neka svetlo siva a mozda i pesok boja?????






dragan_mig31

pre malo sam sredio kamufalzu sad je jako bolje :) boje su vise verne originalu.kad maketa bude pre finalnog lakiranja u matt ubacicu jos neka kap svetlo sivu za da bi ovo skroz leglo i da izgleda kao malo da je izbledeo na suncu






djnik

Ti si be sega eskspertot ! :D

Odlicno izgleda Suhoj, najvaznije je to sto eksperimentises sa novim tehnikama i tako pokazujes nama rezultate a i vezbas svoju tehniku! Kako ces napraviti dekale? Ja ti preporucujem da napravis i podlogu na koju ces da stavis maketu, vidi kako izgleda stajanka na aerodromu u Skopju.

dragan_mig31

Quote from: djnik on 04-04-2008, 17:28:20
Ti si be sega eskspertot ! :D

Odlicno izgleda Suhoj, najvaznije je to sto eksperimentises sa novim tehnikama i tako pokazujes nama rezultate a i vezbas svoju tehniku! Kako ces napraviti dekale? Ja ti preporucujem da napravis i podlogu na koju ces da stavis maketu, vidi kako izgleda stajanka na aerodromu u Skopju.


dekale imam :) sebastijan iz slovenije mi je poslao neki set iz bluerider decals za neke zlinove i mi-17.to moze da se iskoristi i za suhoje jer velicina je + - 0.2=3 mm i ne primecuje se :) podloga neznam jos da napravim jer nemam jos vitrinu ali bice sledeci mesec :)

Sandman

lepo izgleda za sada ;)

ja bih uradio filter najverovatnije bojom peska, ali ne znam kako izgleda pravi avion tj. kako izgleda izbledjenost samih boja na njemu.,... prostudiraj malo to pa vidi da li bi bolji efekat bio sa bojom peska filter da radish ili sa sivom nekom  :-\

tenk

sve mi se vise i vise svidja!sto se filtera tice mozda ti je bolje sa sivom ali proceni sam!ovo ce mi biti odlicna referenca kad budem radio su'25,mislio sam da radim rusa ali si me definitivno ovim radom ubedio da radim makedonca ;Dako imas jos neke slike ili profile posalji mi na pm!
www.oluj.org
"May God have mercy upon my enemies, because I won't."

dragan_mig31

#27
evo vam jos slike.najverovatnije cu da radim sa pesok boju i to jako lagano preko cele makete ramnomerno...






p.s. imam jos tri komada koje ce da budu makedonski :) jedan je KP dvosed

djnik

Ali sa velike udaljenosti prskaj tu boju peska! I nemoj da preterujes! Siguran sam de ce ispasti super.

dragan_mig31

danas sam odokativno smesao sivo/plavu i ispricao maketu.kako vam se svidja?