Četkicarenje - moj minuli rad 1/72

Previous topic - Next topic

Profa

Zadnjih dana smo malo pričali o mom radu četkicom, pa k'o reko' da postavim slike mojih minulih radova...
Disclaimer! Većina maketa je rađena pre 10+ godina, kad nisam imao pojma o gitu, washu, a o lakiranju da ni ne govorimo. Splinter sam uglavnom markirao selotejpom  :-\ , a vrhunac ostarevanja je bio drybrush srebrnom i izduvni gasovi crnom
Interneta nije bilo, pa mi je jedina referenca historijske tačnosti bila slika na kutiji, ono što bi mi natuknuo g. Vukmanović u svojoj radnji, ili moja ideja da "je to tako bilo"...
Prema tome, ne obraćajte pažnju na RLM/FS, požutele ili srebrnkaste dekale, kanjone na spojevima trupa i krila...
Poenta je moja četkica, odnosno prelazi između boja i debljina sloja...

Airfix Fiat G.50 (propeler je stradao u brisanju prašine pred slikanje, sa'će da bude sredjeno):


Airfix Hawker Typhoon:


KP Avia CS-199 pretvorena u prinudno spuštenog Bf 109G... Dao sam sebi na volju - izbušio rupe od metaka, na pausu odštampao, opsekao i zalepio snajke, posle bojenja izgrebao boju do Avijine srebrne...:


PM Focke-Wulf Ta 183:



I malo splintera, da ne bude samo mottling ;)
Airfix Henschel Hs 123:


Smer Fieseler Fi 156 Storch:


Bogu fala što sam Lala! :)

Kerber

Dobra ti je kolekcija.
Sa cetkom si majstor. Tu zbora nema.
Steta sto se vise retko ili nikako ne nalazi ovaj Henschell 123...u '72. Airfixov je bio sasvim OK,za te godine i tu rameru.
Fiat mi se posebno dopao.

Rabb

Prelazi na Tajfunu i tufne na Makiju su za svaku pohvalu, ali nisi objasnio kako se to radi.  ???
Zato pravac radni sto, cetkice u ruke, sve lepo uslikas i postavis u odeljak "Mala skola maketarstva" ili "Saveti i prva pomoc".  D:)
Objasnjenjem na pravom mestu treba usmeriti neiskusnije kolege, zar ne?

Dada

Majstor si moleraja, nema sta!

Quote from: Kerber on 31-03-2008, 14:36:29
Steta sto se vise retko ili nikako ne nalazi ovaj Henschell 123...u '72. Airfixov je bio sasvim OK,za te godine i tu rameru.

Zar ga ne radi Revell u '72. Tu maketu sam cesto vidjao po dexi co-u i merkatoru...

Sandman

vec videh uzivlje tvog Helketa juche sa primenom tvoje tehnike za blagi prelaz izmedju boja, ali moram priznati da i ovi stariji radovi nisu za bacanje ;)

prelaz kammo boja na Tajfunu je fenomenalan!  :o

a za motling nemam komentara - chak mi dajesh ideju da tako odradim na mom meseru one nesrecne flekice  :-[

za svaku pohvalu! ;)

Zoki969