Mi-24 1/35 JSO Kosovo Baza Istok Charly4

Previous topic - Next topic

vuk81

Pozdrav svima evo resio sam da postavim maketu koju vec radim od decembra prosle godine.
Planiram napraviti Dioramu sa JSO baze Istok na kosovu maketa je Mi-24 Trumpeter 1/35, helis je skoro gotov samo jos malo detaljisanja i za dan dva pocinjem izradu baze za dioramu.
Za pocetak evo par slika.Poceo sam sa turbinama koriscene su ti zice tanke za ogradu i elektrince zice 1,5 i 2,5  ;)





vuk81

#1
Evo jos par slika, koriscene su Acryl Boje od model masters koje su veoma dobre , jer mat boje se osuse za jedno 10 do 15 minuta i mozese dalje nastaviti sa radom




dragan_mig31

dobro izgleda,svaka cast na motore.nego za ovaj kokpit da te pitam,jesi siguran da je ovo bas ta boja,jer ovo mi zigleda kao boja u mig-25 a mi-24 uvek imaju svetlo plava a ne svetlo plavo/zelena boja u kokpitu :)

vuk81

Pa tu jos kokpit nije gotov evo ide slika sa finalnim izgledom kokpita , a boje sto se tice to je odprilike ta boja po slikama koje imam od JSO mi-24 to bi trebalo da je ta boje
nadam se da nije puno omasila :)


Evo kako izgledaju boje , ja sam ih uporedio sa slikama sto imam od naseg Mi24 i poprilicno je identicna


dragan_mig31

kamuflaza je zakon.ja nisam video kako izlgedaju kokpite na sprki mi-24 ali jer sam dosad video puno mi-24 ke i nikad ovu boju nisam sreo :)

vuk81

Mislim dace maketa biti unikatna sto se tacnog farbanja kamuflaze tice jer nigde u javnosti nema slika4ke dok je bila u JSO, one slike sto se mogu naci na netu na njima se vidi izbledela boja tako da boje koja je na makete je 100% identicna kao kad je bila 24ka u sluzbi RDB JSO.
Postavicu jos par slika kada stignem posto istovremeno radim Bell 212 isto iz JSO u 1/35 Panda Models nju radim kuci a 24ku u klubu koji smo osnovali ja i jos dvojica drugara oni nazalost samo rade tenkove i diorame vecinom 2. Svetski rat.
Znaci uskoro ce biti i slika 212ke.
Pozdrav

Suhoj

Svidja mi se veoma. Imam ja mi-24, koji razmišljam da krenem da radim u tim maskirnim bojama. Jel imaš dekale?

Shakal

Super izgleda.  :o  :o  :o
Jedva cekam da vidim jos slika...

vuk81

#8
Figure koristim od  Dragon posada za helikoptere i Academy Foreing Legion posto lakse ih prefarbati u Jso jer nose beretke na istu stranu.
Nisam koristio dekale zastava je airbrushom i masking tejpom nacrtana .
Planiram celu Helikoptersku jedinicu JSo da radim tako dace biti jos zanimljivih maketa od mene .
Pozdrav

Profa

Ovo izgleda super  :o  :o pogotovo turbine...
Bogu fala što sam Lala! :)

drazen

Rad mi se jako dopada-bravo :o. Jedva cekam nastavak  i jos fotki.

vuk81

Evo jos par slika,a sutra pocinjem Dioramu pa ce biti jos.
Pozdrav svima



Suhoj

Mnogo dobro. Baš me zanima ta diorama. Jel možeš da mi pošalješ šemu maskirnih boja na pm?

djnik

Au odlicno! Ja planiram da otom potom odradim Trumpeterov Mi-8, kad nadjem mesto gde da ga stavim. Ako ti trebaju neke fotografije jos od ovog helisa imam slike prilikom posete Batajnici!

vuk81

Hvala na podrsci svima, i ja imam trumpeter Mi-17 i njegacu raditi ali sam odlucio jedno po jedno jer sam poceo da radim i 24ku i Mi-17 i AB212 ali trenutno radim Mi24 i AB212 pa kad njih zavrsim videcu stacu dalje.