Panter A Tamiya 1-35

Previous topic - Next topic

milanco

Maketa koja mi je  stigla iz Madjarske ;) Za moj ukus odlicna maketa, sa nekim nedostacima na koje mi je na vreme skrenuta paznja ali o tome malo kasnije, delovi su dati na 4 rama u krem boji plus jos neki delovi sa strane. Delovi su dobro odradjeni ima vrlo malo viskova i telo tenka nije glatko vec je data sitna tekstura. Nema cimerita ali zato se dobijaju dva clana posade. Sastavnica je pregledna i dato je sve u slici i reci, jedino sto nigde nije data sema farbanja.
Sto se tice oznaka data su tri serijska broja i nekoliko amblema.
Gusenice su vinilne i nisu bas za pohvalu  ali sta je tuje kada se zablatnjave bice dobre (seda sam tek video da ih nisam uslikao ali bice i to 0:)). Sajle nisu bas ekstra tako da cu da napravim sam nove od zice, i ono sto mi bode oci a mora da se ispravi je to da su auspusi ispunjeni pa cu morati da ih busim.

Dosta price od mene sada slike ;D

Kutija



Sastavnica



zatim oznake i ostali delovi



I sada glavna greska ove makete je blenda topa koja viri van kupole i mnogo bode oci. Resenje uzeti tu istu blendu od Italerija koji daje dve u pakovanju jedna je sa cimeritom druga je bez. Ja vec resio problem. Evo greske i na slici gde se jasno vidi razlika u duzini >:(
Donja blenda je od Italerija



Sve u svemu ja sam zadovoljan ionako je ovo moja prva Tamiya  ;D pa mora na necemu da se uce razne tehnike prljanja ;) Kazu da je Italerijva maketa ovog Pantera odlicna a jos ima i cimerit tako da ce mozda sledeci panter biti Italerijev nikad se ne zna ;)
"...ako stanemo gubimo sve..."
http://savrsenobrijanje.com/forum/index.php - forum posvećen jedinom pravom brijanju

T34

OK je maketa mada mislim da je među starijim "Tamiya" izdanjima!
Gusjenice su OK, mada možda malo kratke pa će biti prilično zategnute jednom kada se stave!
Uživaj u radu!  ;)

iguanac

Uh,
ti je imas u rukama pa jos nesto i mozes da kazes - ali po onome sto sam ja cuo - maketa je krs. Kazu da je konturno netacna. Tockovi su dobri, a to je jedina zamerka italeriju. Ja greskom pazarih zimmerit ecovani (5evra!) za taj, a ne za italerijev panther A. Kad sam merio stvari - ispada da je Tamijino telo tenka duze za pola centimetra, da se poneki poklopci ne nalaze tamo gde bi trebali itd... Uhvatih se za glavu kako da apliciram ovaj cimerit... Snacicu se vec nekako. Tebi zelim puno srece u radu i zapamti - na muci se poznaju junaci!
One day you'll realize there's more to life than culture... There's dirt, and smoke, and good honest sweat!

"Dogod budete čuli na Ljubinom Grobu pucanje naših pušaka, Nijemci neće proći. A kad toga ne bude, znajte da na njemu nema više živih proletera."

https://n-ever-finished-models.blogspot.com/