Revel, BM-13 Katiusha

Previous topic - Next topic

baobab

Skala je 1/35.
Zasto je glupost izopropil? (Stvarno ne znam). Meni se dopalo kako se lepo razliva, a brzo izvetri, ne stigne da napadne boju ispod...

Boki

Baobab, mislim da nisi najbolje razumeo. Pretpostavljam da je Milanče svoje pitanje smatrao glupim, a ne sam izopropil alkohol ;)
Milanče, nema glupih pitanja ;) .

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

Kerber

Znajuci Milanka, ne verujem da je tendenciozan...
Malo brze kuca, pa mu ispadne neki zarez, ali je super lik.

Odlicna maketa, odlican rad.
Mozda ce na dioramu ili vinjetu?
Onda ce tek da dobije na tezini.
Samo , mozda da nam malo poblize objasnis rad sa tom hemijom na bazi izopropilena...
Ako te ne mrzi, podeli sa nama tu tehniku, na delu foruma "saveti" ili "mala skola".
Ja sam, barem, veoma radoznao oko svih novina u maketarstvu, koje neko hoce da podeli sa ostalima.

medico

ono sto mene najvise interesuje gde kupujes isopropil alkohol ?
Taj alkohol inace na netu cesce zovu rubbing alkohol i trebalo bi da je idealan za razredjivanje Gunze boja .

baobab

Alkohol ne razredjuje (otapa) pastele. samo ih lepo prenosi.
Uzeo sam ga iz stamparije, oni to koriste za pranje masina i sl., imaju ga na kante....
Tehnika nije nista specijalna/o: par kapi u struganu pastelu i kapas po ukusu...

R2D2

rubbing alcohol - 1/3 destilovane vode, 2/3 etanola (alkohol 96%) i par kapi acetona
Dok je po stolu redjao zetone,
Krupije se nagnu i sapnu: Brod tone!
U tom slucaju stavljam sve na crno,
Bacaj vec jednom to prokleto zrno...


tenk

necu ni da beknem ;D extremno dobroooo!
www.oluj.org
"May God have mercy upon my enemies, because I won't."

milanco

Glupo je pitanja a ne alkohol brzi prsti ;D
"...ako stanemo gubimo sve..."
http://savrsenobrijanje.com/forum/index.php - forum posvećen jedinom pravom brijanju

nesha


medico

Quote from: R2D2 on 05-05-2008, 20:24:49
rubbing alcohol - 1/3 destilovane vode, 2/3 etanola (alkohol 96%) i par kapi acetona

::) zanchi medicinski alkohol (70% tni etanol ) +  aceton ....a koliko kapi acetona ?

razoxx

za razne kombinacije sa alkoholom javite se da vam dam uzorke ::) ::)

Eraser

Quote from: razoxx on 06-05-2008, 18:03:43
za razne kombinacije sa alkoholom javite se da vam dam uzorke ::) ::)

Ako imas par litara one kombinacije sto zovu "Sljiva" meni bi trebalo  ;D ;D ;D ;D

zamorano

Ček', ja sam stekao utisak da je taj izopropil neka ekstra stvar... Znam da su me u apoteci gledali jako čudno kada sam se raspitivao, pitali šta će mi  D:) ... A imao sam svojevremeno bočicu istog, to se koristilo za čišćenje glava od kasetofona, baš je pisalo na njoj isopropyl alcohol. Nemoguće da nema nigde da se kupi, što b' rekli, "out of the box"?

razoxx

imam kombinaciju sa visnjom ;D ;D

u svakom marketu imate 96% alc  cena oko 130 dindzi

R2D2

Quote from: medico on 06-05-2008, 15:35:09
::) zanchi medicinski alkohol (70% tni etanol ) +  aceton ....a koliko kapi acetona ?

zavisi od tipa akrila, 2-3% u proseku, mada ja stavim mnogo manje
probao za tamiyine akrile
Dok je po stolu redjao zetone,
Krupije se nagnu i sapnu: Brod tone!
U tom slucaju stavljam sve na crno,
Bacaj vec jednom to prokleto zrno...