O, ne opet T-34

Previous topic - Next topic

La

Ух,свиђају ми се сајле!

DiscoDancer

Pozdrav drustvo!

Evo, nastavljam izvestavanje sa bojnog polja. Slike samo donekle ilustruju ono od cega su maketa i njeni delovi satkani. U odnosu na prosli put sam napravio novu kupolu mitraljeza. Evo kako parce starog flomastera moze da izgleda kada se oblozi gitom i doda mu se par srafova iz pokvarenog rucnog sata. Sada je, cini mi se mnogo uverljivija. Takodje me je iznenadila cinjenica da na kutiji u korenu topa ne postoje gornji zavrtnji, dok sve moguce fotografije pokazuju da ih je itekako bilo. Zato spajalicu i burgiju u ruke i za 20min eto zavrtnja. Resio sam da otvorim jedan poklopac na kupoli zbog dinamike i ubedljivijeg izraza, iako nisam radio enterijer. Mozda ste primetili da na prednjem desnom tockicu fali radkapna? Izgubljena negde u cevima usisivaca. Nista zato, tu je neocekivani silikon koji se pojavljuje i resava stvar. Kalup je tu, a bice i odlivak. Kupola je premazana mesavinom "Mr.Surfera" i super lepka. Paneli na donjoj polutki su texturisani samo super lepkom tek toliko da ne ostanu flat. Zice ograda su zapravo Dadario zice za elektricnu gitaru, ali na zalost vise ne sviraju. Prednji sanduk je halo kartica u stvarnom zivotu.

Ukratko, ovo je trebalo da bude rutinsko povezivanje delova u celini, ali se otrglo kontroli. Uvid u maketu pre njenog bespovratnog i konacnog puta u mracne vode primer-ovanja i farbanja :'(

Pozdrav do sledece prilike!











Sandman

auh, bogme imenjache, ovo je milina za gledati!!

pravi majstorluk nema shta - kad se posle ofarba definitivno ce izgledati realnije nego da se radi out of box!!

kapa dole!  ;)

gasha

Mislim da ce tekstura biti odlicna, deluje za sada obecavajuce.

Dragan

lijep scratch  ..samo naprijed .. hoće bit s germanskim oznakama  ;) :D  šalin se
nego kako si napravio šarke na poklopcu motora .. i jesu li funkcionalne ???

DiscoDancer

Pa, kao da si znao. Zaista ce biti sa nemackim oznakama. Za nekoliko nijansi mi se cini zanimljivija ova sema. Premisljam se samo oko zimske kamuflaze. Mozda ga ostavim zelenog, a mozda mu i dodam po neki beli trag. U svakom slucaju ce biti heavy weathered. Sarke, na zalost nisu funkcionalne. Nacinjene su od hiruskih igala, samolepljive trake/aluminijumske folije, halo kartice...delova ofsetne ploce.

A yea!

T34

 :o :o :o
Ti si ovo sve sam napravio???
Ne mogu vjerovati, fantastično , bravo!!!
Joj a sebi umišljao da se ko fol ja nešto trudim :(
Bravo, milina za gledati!!!

Eraser

Bravo,starvo dobro izgleda samo mi nije jasno zasto skrnavis 34-ku sa nemackim oznakama ??? ??? ???

DiscoDancer

Ne nameravam da lepim dekale na maketu te cu oznake lakse odraditi sablonima. Da budem iskren dosadile su mi ruske oznake. Jesu one neuporedivo zanimljivije od staticnog krsta, ali radicu izmrcvareni tenk, te samim tim simboli ni nece biti vazni. Slazem se da je moj cin bogohuljenje, ali tako sam zamislio maketu. 0:) Pustam sebi masti na volju >:D

T34

U svakoj blasfemiji ima i zrnce svetosti 0:)
Samo ti daj...

medico

poucan i zabavan text , odlicne fotke ! jedva cekam nastavak !

iguanac

Sta si mu radio sa unutrasnjoscu kupole? ja imam slicnu zverku i planiram da je "unistim", ali da bi ostavio otvoren poklopac kao ti (posada je bezala), valjalo bi da se vidi unutrasnjost topa, koja nije data u maketi. Imas li neko resenje za to i da li bi uradio duplikat?
One day you'll realize there's more to life than culture... There's dirt, and smoke, and good honest sweat!

"Dogod budete čuli na Ljubinom Grobu pucanje naših pušaka, Nijemci neće proći. A kad toga ne bude, znajte da na njemu nema više živih proletera."

https://n-ever-finished-models.blogspot.com/

DiscoDancer

Oko unutrasnjosti se uopste nisam mlatio. Sta vise vide se halo kartice, neravan git, lepak... Nisam zeleo jos i oko toga da se maltretiram. Nije ovo takmicarska maketa. Resenje, duplikat? Nisam siguran da razumem pitanje. ??? Jedino resenje je da pitas nekog za visak ili da ga sam pravis od nule. Ja bih sigurno uradio ono drugo, ali bih ga (znajuci sebe) zavrsio u nekom drugom zivotu. 0:)

Hugo Sperle

QuoteNe nameravam da lepim dekale na maketu te cu oznake lakse odraditi sablonima. Da budem iskren dosadile su mi ruske oznake. Jesu one neuporedivo zanimljivije od staticnog krsta, ali radicu izmrcvareni tenk, te samim tim simboli ni nece biti vazni. Slazem se da je moj cin bogohuljenje, ali tako sam zamislio maketu. angel Pustam sebi masti na volju  >:D

Zar je bogohuljenje staviti KRST mesto PENTAGRAMA....  ;D >:D ;D

U svakom slucaju sjajan rad do sada. Jedva cekam nastavak...(i kunem sudbinu koja je obavezama i nuznim prisustvom na drugim aktivnostima udaljila vaseg HUGA od maketarskog alata na neko vreme  :'( )

tripko

Odlican posao, moj predlog bih bio da uzmes neku staru cetkicu i mr surfacer 500 i da posebno doteras kupolu a posle sada
je vec teze teleo tenka. samo napred i 5+ za gusenice :D