Do-24 Aeronavale

Previous topic - Next topic

medico

Eto konacno je gotov ... maketa je Italeri u 1/72 uradjen u semi Francuske mornaricke avijacije iz ranih 50'tih
kompletan proces izrade , dorada i pravljenja oznaka na :
http://maketarskikutak.com/index.php?topic=3887.0

Uopste zadovoljan sam (ne prezadovoljan) konacnim izgledom buduci da sam hteo da docaram avion koji je poprilicno iztrosen i pred kraj eksploatacije ( sve Do-24ke su povucene iz upotrebe do 1953 god) zato sam i sluzeci se sa 2 fotografije doticne masine docarao, vise manje uspesno : guljenje boje na gaznim povrsinama , izbledelost boje (na fotklama izgleda bledji nego sto stvarno jeste )i sl. spinere sam opet prema fotkama preprskao jednim lakim slojem pronta da bih dobio taj semiglos efekat...


























Goran A.

Mislim da bi trebao biti jako zadovoljan!

Sandman

pristojno izandjao izgled ;)

svidja mi se i chipping na gondolama motora, a ono shto mi se najvishe svidja je senchenje panela - po sredini svetlije a linije panela tamnije....

super su ispale i oznake imajuci u vidu da su radjene u samogradnji.... a i staklo na pilotskoj kabini je ispalo superishka - ni traga na ovim slikama onim preradama ;)

nadam se da cemo imati prilike da ga vidimo uskoro uzivo negde ;)

rodeo

Trofejni primerak! Svaka majka za zeta da te pozeli, daj neku sliku pravog aviona.
Pravda za Gigu, oranzada za trolove.

djnik

Svaka cast! Do-24 maketu nisam video odavno jos pogotovo sa francuskim oznakama. Cestitam ti na trudu, inovacijama i tehnici izrade. Ja imam samo jednu sugestiju a to je da ako si vec napravio maketu aviona koji je dosta istrosen na neki nacin i docaras dokle je bio u vodi,tj siguran sam da je postojala razlika u boji izmedju dela trupa koji je bio pod vodom i onog iznad nivoa vode. Inace ta crvena sa donje strane odlicno izgleda (jos samo bele strafte i bice Pappagei Staffel heh).

airbamby

Odlican je malo reci...
Izgleda stvarno fantasticno,bas mi se svidja i ostarevanje i celokupan izgled makete...
Svaka cast
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

Lanmi

Zakon! Nemam ni najmanju zamerku (sem na boju pozadine, probaj jedan set slika sa sivom pozadinom, videces razliku  ;) ), paneli su savrseni ja ne umem plitke panele da produbim, 'kamoli ovoliku maketu ovako bez greske da preurezem. Jesi doktor, nema sta!
Milan Vukovic
https://lanmiblog.wordpress.com/

"Sve će to, o, mila moja, prekriti surfejser, boja i vaš"

barbarossa

svaka cast Medico, mozes mi malo detaljnije pojasniti chiping sa aluminijumom na krilima i kod kabine, mislim uopste na maketi. Pocinjem B6N Tenzana, i hocu da ga ogulim nacisto (ovo nema veze sa fasizmom) ali nisam siguran bas kako, ovo tvoje cudo mi se bas svidja, mislim ako nije tajna 0:) 0:) 0:)

Profa

Doco, nemam reči... Ubi ga, najstrašnije... Nemam potrebe da ponavljam reči kolega, samo da ti čestitam!
Bogu fala što sam Lala! :)

Kerber

E, bas lepo da si ga zavrsio.  :)
Odlican rad, uzivanje za oci.
Paneli, prljanje, chipping, sve je za 10.
Jedino mi je malo "krnjav", bez ikakvog podvesnog tereta i onih turela sa naoruzanjem...iako je koriscen u druge svrhe i u mirnodopskom periodu, al', fali mi to malo. Ipak je to bio borbeni avion.  ::)
Jos jednom, sve cestitke !

gasha

Fenomenalno, a i ovi dekali su ispali super. Jedino sto mi pada u oci je totalno guljenje farbe na napadnim i dodirnim povrsinama a na drugim mestima kazes da je samo izbledela. Imas li neku fotku da okacis. Jednostavno mi je malo cudno da se nije jos negde sljustila farba. Vidim da je kabina ispala ko sa plasticne operacije, mozes da specijalizujes plasticnu hirirgiju. Nigde oziljka. Od mene za maketu cista 10-ka.

ugovorac

Pricaj ti doktore sta oces,ali ovo je mnogo dobro.Jedinu zamerku imam (sto me malo cudi kod tebe) sto nisi naglasio i zaprljao panele na mestima gde su dekali.

Srdjan

Jako zanimljiv avion, i odlican rad. Posebno mi se svidja efekat oguljene farbe na motorima... majstor ostaje majstor  ;)

medico

#13




ovako je izgledao pravi avion.... primeticete da sam se malo zaneo sa guljenjem boje  ;D
stos je u tome da na pravom avionu boja uglavnom nije cipovana vec je zguljena hodanjem znachi trudio sam se da docharam taj efekat na gornjem delu trupa i plovaka kao i na kriliima oko motora dok sam na motorima radio chipping

@ barbarosa .... prvo sam pre zelene boje prskao silver pa onda kamuflaznu zelenu posto nisam bas bio zadovoljan kako je izgledala srebrna nakon guljenja na svim tim mestima sam odradio poliranje sa Agama metalizerom...komadic vate , pinceta , metalizer i sitni kruzni pokreti poliranja

@ ugovorac ...panele uvek radim nakon decala samo se na ovim fotkama je malo sveto jace pa se i ne vidi previse taj efekat

@ djnik ... da to sam hteo da probam jer se vide ti nivoi na jednom avionu iz knjige ali sam vec zalepio antene i na kraju odustao jer bi bilo previse pipavo  :P

Miroslav Š.

Веома интересантно! БРАВО за тему и за рад!
http://www.maketarplus.com/
2024. - godina borbe protiv nesklopljenih maketa!