Revell - Tiher Ausf H. 1:72

Previous topic - Next topic

Trutek

Evo jos jedan zapoceti projekt, a ne zavrseni... to je zapravo slozeni tenk odavno vec prije pa sam ga rascetvorio i krenuo ispocetka.

Nakon vise muka sa njime, ponovo je zavrsio u muskolu i danas je dobio dunkelgelb, ponovo, i sad sam zadovoljan, jos moram malo popraviti rad sa Abom i onda ce biti ok.



Aki

Oces li raditi africkog???
taj revellov tigar ausf. H ima dosta manjih gresaka,ali se uz malo truda mogu ispraviti.

Eraser

Quote from: @ki on 15-05-2008, 21:23:41

taj revellov tigar ausf. H ima dosta manjih gresaka,ali se uz malo truda mogu ispraviti.

Da moze se popraviti kao sto sam ja svog "poipravio"  pravac kanta za smece  >:D >:D

Nikad vise revell,razmisljam da otvorim Hate Club Revell-a   >:D >:D >:D >:D

Kako si uradio gusenice,jesi li ih posebno lepio na tockove pa ces posle sve zajedno na telo ili????


Trutek

Do gusjenica nisam jos doso, al kako su stvari krenule, mozda vec drugi tjedan ili za dva ljepim njih.

Uglavnom ja sam jako zadovoljan sa "novim" Revellom, ima jako puno detalja i imaju te "plasticne" gusjenice koje su mi puno draze od vinilnih.

Aki

Ma revellovi tenkovi u 72ci su fenomenalni.Gusenice su im lepo izdetaljisane,samo treba strpljenja kada se sastavljaju.

Trutek

Lijepi su naravno ako govorimo o novim kalupima i bas o 1:72, a ne o 1:76 koji su stari kalupovi od matchboxa i katastrofa su...

Aki

da,da,naravno 1/72,oni matchbox su krs.Sve 72ke su im super,samo ne valja sherman,totalno je pogresan.

Trutek

Evo maskirna shema je napravljena, moj prvi freehand rad sa ABom i poprilicno sam zadovoljan, morat cu tu jos malo popraviti sa dunkelgelbom, malo jos sa kistom tu i tamo nabaciti jos panzergraua i to je to...poslije toga ide u gloss lak...pa decali........

Kritike dobro dosle...



T34

Dobar je ! "odreži" malo dunkelgelbom onu koncentraciju sive po sredini krova kupole, malo odudara od ostatka sheme, barem meni.

Trutek

Evo novih fotki, posto je vani vruce, boja se jako brzo susi za enamelke, pola sata-sat i suha na dodir.

Prckao sam jos sad sa dunkelgelbom pa sam "istanjio" neke sive crte i ubio efekt prskanja sto sam napravio dok sam farbao sa sivom, sada sam zadovoljan jako za svoj prvi freehand, stovise cak sam i ponosan na sebe, jel kakve ja imam srece sve je proslo super - NAPOKON..... :lol:lol:lol:




Aki

super,kamuflaza je odlicna!

Sijamski_Mrmot

Dobar rad na malo skali... bice bolji nego sto je bio  ;)

Jos uvek malo previse debele sive linije na par mesta ali dobro, sta je tu je...  ;D

Ajd sad nastavi kako treba  0:)

Trutek

Quote from: Sijamski_Mrmot on 31-05-2008, 16:57:34
Jos uvek malo previse debele sive linije na par mesta ali dobro, sta je tu je...  ;D

Praksom do savrsenstva... ipak prvi freehand rad sa ABom...

Trutek

Napokon nadoh nesto vremena pa rekoh...ajde malo da otidem do bukse i malo radim na maketama...

Danas sam ofarbao sve gume na kotacima i stavio prvi sloj gloss laka na podvozje i kupolu...al da ne duljim evo slika.






misa

Lepo izgleda. Pokušaj da kasnije weatheringom ubiješ jaki kontrast kamuflažnih boja.

Inače i ja radim jednog tigra u 1/72, pa ću postovati slike, da uporedimo iskustva.